Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakran kiabálok a 16 hónapos...

Gyakran kiabálok a 16 hónapos lányommal, és utána mindig bűntudatom van, csak én vagyok így ezzel?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem, és sokszor a stressz kihozza belőlem az indulatos beszédet. Közben ő meg csak néz rám a kis riadt tengerkék szemeivel, és a végén mindig az lesz, hogy vagy nevetünk rajta és jól megölelgetjük egymást vagy elmegy a másikszobába egyedül játszani.
2010. ápr. 11. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
én nagyon figyelek, hogy ha van valami gondom, akkor ne vele legyek türelmetlenebb. nem szoktam vele kiabálni. szerintem az árthhat a is lelkének. ( most nem arra gondolok, amikor rászólok valamiért). figylej jobban, hogy ne ő legyen az áldozat.
2010. ápr. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne tedd! Én 4 éves korától neveltem egyedül a lányomat, már 25 éves! Ő volt a lelki támaszom, a mindenem. Nagyon sok helyen voltunk együtt, beszélgettünk. Tudom nagyon nehéz egyedül nevelni, de jusson eszedbe minden más nem számít, csak a gyerek!
2010. ápr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kiabálok a fiammal, de nincs is szükség rá. Az a helyzet, hogy ha már rászólok, hogy nem szabad akkor is elbőgi magát. Nekem nincs bűntudatom amiatt, hogy próbálom nevelni a csemetémet, mivel ez elkerülhetetlen, ha nem akarok egy neveletlen gyerekkel küzdeni 14-15 év múlva. Te se kiabálj a lányoddal, te se szereted ha üvöltöznek veled. Ha érzed, hogy mindjárt elszakad a cérna, akkor tessék betenni a járókába és magára hagyni egy pár percre. Addig te is lenyugszol és ő is.
2010. ápr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon irigylem az előttem írókat... Én is írtam már ki egyszer hasonló kérdést. Sajnos nem vagy egyedül. Pontosan tudom mit érzel. Az én fiam még csak 7 hós, de én is így vagyok ezzel. Akármennyire is utálom magamat érte és próbálom ezt elkerülni, sajna nem megy. Remélem, hogy erőt tudunk venni hamarosan magunkon és nem kiabálunk a babával, ha épp rossz napja van és vinnyog mindenért, rosszalkodik, stb. Pláne, hogy ahogy írod, a te gyermeked is egy kis angyal lehet általában :).


Kitartás és sok erőt Neked!

2010. ápr. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válszokat!

Igen, próbáltam már azt, hogy ha nem bírok vele, akkor beteszem a kiságyba, "dühöngje" ki magát, de a baj, hogy sokszor még mérgesebb lesz, mint volt. Higgyétek el, amúgy nagyon jól megvagyunk, csak ugye nem egyszerű apa nélkül, egyedül mindent megoldani. Sokszor szeretnék kiszállni 1-2 órára a világból, de akkor eszembejut, hogy a lányomnak csak én vagyok, nekem meg ő.

2010. ápr. 11. 10:54
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen elofordult mar, es szegyellem is magam, sokan megteszik csak nem valjak be.

Bele kell torodnod a dolgokba es az legyen a szemed elott hogy amit tesz az nem azert van hogy teged idegesitsen es hogy te vagy neki a vilagom a legfontossabb es szamodra meg a lanyod. Ha ugy erzed nem birod akkor kerj segitseget vagy szuloktol, vagy baratnotol, kicsit menj el egyedul egy setara, vagy vegyel jo forro furdut, meglatod jot fog tenni. Ha viszont kiborulsz inkabb menj att a masik szobaba ott add ki magadbol, uvolts egy parnaba, soha ne a gyerek elott!

Kitartast!

2010. ápr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!