Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Adasveteli szerzodes nelkul...

Adasveteli szerzodes nelkul lovasarlas? Surgos!

Figyelt kérdés

Nos en vettem egy ponit adasveteli szerzodes ,papirok nelkul.Akitol en vettem a lovat o is szerzodes nelkul papir nelkul vette egy illetőtöl.

En ezt a lovat eladtam szinten minden papir nelkul.

Most az elso gazdaja reklamal hogy o minden aron vissza akarja venni a lovat mert hogy en megigertem neki 2tanu elott szóban hogy visszavásárolhatja tőlem. Nos ez nem teljesen igaz mert nem mondtam neki h neki adom el hanem hogy majd megbeszéljük.

És most követeli hogy mondjam el neki kinek adtam el,es ha nem adjak neki vissza(fizet érte)akkor megy a rendőrségre és feljelent mindenkit akinel eddig jart a lo.

De ha nincs papir rola semmi joga hozzá már.Eladta már nem az övé.

És fenyegetőzik.

Kérlek segitsetek milyen jogai vannak ilyenkor neki illetve nekem?



#vásárlás #rendőrség #jog #ló #adasveteliszerzodes
2016. júl. 4. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:

A helyzet mindenképpen kellemetlen, de hiába megy akármerre, ha egy sajtcetlije sincs arról, hogy merre volt a ló, vagy hogy ki vitte ki tőle...

Legközelebb azért írj valami papírt... Neked sem jó így, ha gáz van.

2016. júl. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Rendőrségen mondhatja azt, hogy ellopta valaki a lovát és értékesítéssel próbáltak hasznot húzni.


Viszont így ismeretlen tettes ellen indul eljárás sem az első, sem a második sem a harmadik tulaj nem indul kiesőként, vagy ¾-be verik le mindenkin pl ló értéke 1.000.000 ft, akkor mindenki fizet 350.000 ft körüli értéket.


Legalábbis több ilyen esetet ismerek..

2016. júl. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem mondta azt hogy elloptak allitolag.

De mindenaron vissza akarja kapni,de nem ertem mire fel ha mar eladta.

2016. júl. 4. 13:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Lóvásárlásnál nem kötelező adásvételi szerződést írni, viszont a szóbeli szerződés ugyanúgy szerződés, nem teljesítése esetén csak polgári pert kezdeményezhet ellened, rendőrségnek ebben nincs illetékessége.
2016. júl. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

de szóban se szerződtünk.

Csak hogy majd megbeszéljük.

a tanui meg persze hogy neki fognak igazat adni hisz az o ismerosei.

2016. júl. 4. 15:14
 6/9 anonim ***** válasza:
És ő mégis mivel bizonyítja, hogy övé volt a ló?
2016. júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha szóban létre is jött a szerződés említett lóvásárlás esetében, annak tartalma azért vitatható. Azt szerintem két egybehangzó vallomás ellenére is nehéz lenne elhitetni a bírósággal, hogy valaki úgy adja el a lovát, valaki pedig úgy veszi azt meg, hogy eladónak megmarad a bármikori visszavásárlás lehetősége. De még, ha bizonyítást is nyerne ez a verzió, akkor is "csak" az első vásárlóval szembeni kártérítési igény köveztkehetne ebből, és nem az, hogy a ló visszakerül az első eladóhoz.


(Egy jogász biztosan biztos tanácsot tudna adni, ezt én csak laikusként gondolom.)

2016. júl. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben azt kell mondani, hogy te tőle nem azt a lovat vetted, amire ő most mutogat. Amit ő eladott neked, mivel se szerződés, semmi nincs róla, az most is ott áll a kertben, és csak arra vársz, hogy kifizesse az árát. Igazolja, hogy nem így van - te vettél tőle egy pej kancát, a kertben áll egy pej kanca. Papír, minden nélkül az életbe nem igazolja, hogy te márpedig eladtad AZT a pej kancát.
2016. júl. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Feljelenteni bárkit bármiért fel lehet, beperelni szintúgy, közel sem biztos, hogy bármi is lesz belőle.

Valóban lehet szóban szerződést kötni, nem feltétlel az írásbeliség. A legnagyobb problémát én ott látom, hogy a lónak nem volt papírja, ami kötelező, hogy legyen, és mivel nem volt papírja, a valaha volt tulajdonjogát sem tudja igazolni. Szerintem itt már elbukik az egész, szóval én olyan nagyon nem aggódnék a helyedben.

Ha valóban feljelentene vagy beperelne, akkor majd beszélsz ügyvéddel és megmondja a tutit.

2016. júl. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!