Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik az az árkategória...

Melyik az az árkategória kobakoknál, ahonnét már csak divatos külső, stb. ami különlegessé teszi, de védeni már nem véd jobban?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy jó, biztonságos kobakot. Áldozok rá egy nagyobb összeget, de nem akarok egy 120 ezres kobakot venni, ha a 60 ezres is pont annyira véd mint ami a duplájába kerül.

2016. júl. 5. 00:52
 1/5 Laura012 ***** válasza:
Nem tudom, hogy melyik ez az árkategória de egy olcsóbb kobak is véd hobbi szinten pont annyira amennyire kell hiszen ha nem védene akkor nem gyártanák. Én hobbi szinten lovagolok és 13 ezerért vettem a Decathlonba kobakot, ezen a szinten teljesen megfelel hiszen jól véd. Viszont ha áldoznál rá 60 ezer ft-ot akkor én javasolok egy Casco kobakot mert azzal nem nagyon foghatsz mellé, ugyanis ha már ekkora árban van akkor az jó lesz versenyezni is tehát szerintem érdemes lenne egy olyanra beruházni, én is ősszel megyek díjlovas versenyre és meglehet, hogy én is veszek egy Casco kobakot mert sok jót hallottam róla.
2016. júl. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindegyik kobaknak meg KELL felelnie a biztonsági előírásoknak, tehát bármelyik kobakot veszed fel, elvileg ugyanúgy kell védenie. Komfortérzetben vannak főleg különbségek a különböző árkategóriák között. Én 15-20ezer forintnál nem adnék többet egy kobakért (Casco-k vannak 60ért is :D ). A jelenlegi kobakom egy 10ezer forintos Carbonic kobak. Már a 3. vagy a 4., amit nyúzok belőle. Nyáron nem fülledek alá, könnyű, jól szellőzik, télen meg arcmaszkot tudok alávenni, így akkor nem fázik benne a fülem. Nem tudom elképzelni, hogy egy 6x ennyibe kerülő kobak miben tud többet nyújtani?! De nyilván ez is olyan dolog, mint hogy valaki ízlésesen fel tud öltözni turkálóból, olcsó boltokból, valaki meg megveszi 40ezer forintos pólót, mert olyan a márkája (és utána képes kiselőadást tartani, hogy miért kényelmesebb, tartósabb, jobb ez a póló, mint egy 2000 forintos).

Amúgy meg 16 éve a lehető legolcsóbb sisak megmentette az életemet eséskor, és 6 éve ez a 10ezer forintos sisak is 110%-osan jól teljesített egy esésnél.

2016. júl. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem árkategória kérdése. Bizonyos szabványnak meg kell felelniük a kobakoknak, ha adott szabványnak megfelel a 20 ezres meg a 100 ezres is, akkor csak design, kialakítás, kényelem, na meg a pénztárca kérdése az egész.


Én úgy gondolom, hogy 20-30 ezer környékén már komfortos, divatos, igényes kobakokat lehet kapni. Ami még fontos, az az, hogy lejárati idő után bizony le kell őket cserélni akkor is, ha nem esett bennük az ember.

2016. júl. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

kb. 6000, azaz hat ezer Ft-tól. Biztonsági szempontból ugyanis a legalsó árkategória is ugyanazt tudja.


Ennek oka, hogy a kobak egy nagyon egyszerű védő eszköz. Ezzel szemben pl. egy motoros sisak szofisztikáltabb dolog. Pl. annak súlya életbevágóan fontos lehet (minél könnyebb, annál kevésbé töri ki a nyadkadat nagy sebességű bukáskor).


Ha szétszedsz egy drága kobakot, hogy megnézd, mitől olyan drága :), akkor kiderül, hogy az ütést csillapító rész kialakítása, anyaga lényegében nem különbözik az olcsó, de lovas boltokban már forgalmazott, szabványos kobakokétól.

Persze az ár növelése mellett ennek is tudják a súlyát csökkenteni, de ennek inkább kényelmi, mint biztonsági hozadéka lesz.

2016. júl. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Azt tudom, hogy olyan kobakot nem szabad forgalomba hozniuk, ami nem felel meg bizonyos előírásoknak.

Egy külföldi fórumon olvastam, hogy a legbiztonságosabb kobakoknak ASTM és/vagy SEI tanusítványuk van. Ilyenek közé sorolták pl a Samshield-et, a Charles Owen-t, a Troxelt, szóval azokat a kobakokat amiket a legmagasabb szinten látni a lovasok fején (pl. military vagy díjugratás). Megmondom őszintén, nem vagyok egy kobak szakértő -ezért is írtam ki a kérdést- én annyi különbséget látok, hogy ezek közül néhánynak tovább "tart" az öntése, vagyis a fej nagyobb területét védi hátul. Sajnos nem tudom szebben elmagyarázni, de szerintem érthető, hogy mire gondolok. Én ilyesmire gondoltam mint + védelem. :)


A drágább kobak kényelmességével egyébként én tudnék vitatkozni, ugyanis kíváncsiságból megkértem az eladó hölgyet a Nagylovasban, hogy mutassa meg nekem a legdrágább kb 120 ezres (Casco) kobakjukat, és úgy nyomott, mint még soha semmi :D

2016. júl. 7. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!