Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Barefoot nyergek mennyire...

Barefoot nyergek mennyire kímélik a hátat?

Figyelt kérdés

Milyen hatással van a ló egészségére?

Ilyen szempontból van különbség Barefoot és Barefoot között?

Normális válaszokat kérek, nem pedig légbőlkapott okoskodást, köszönöm! :)



2015. ápr. 24. 09:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem légből kapott, valós sztori, van egy lány, régen egy helyen volt a lovunk bértartásban, lány létére igen nagy súlyú lovas. A lovának semmi baja nem volt, egyébként westernben lovagolta korábban, rendesen a forgalmazó segítségével választották ki a rá való nyerget (azt hiszem Arizona típus volt), kb fél év múlva lett a teljesen normális lovából egy hátbeejtő, hátfájós ló.


Lehet, hogy a lány kb 90 kgjához nem való az ilyen nyereg, nem tudom, de engem elrettentett.


Szerencsére elég jó áron el tudta adni a nyerget, a pasi, aki megvette kb 1 hónap múlva már árulta. Hogy neki nem volt kényelmes, vagy a lónak nem volt jó, azt nem tudom.


Én csak kíváncsiságból kérdezem, mert egyszerűen nálam úgy látszik nem működik a marketing stratégiájuk, miért szeretnél barefoot nyerget, vagy inkább mivel győznek meg arról, hogy valós váz nélkül jobban kíméli a hátat és jobb a súlyelosztás? Nekem ez kicsit homeopátiás humbugnak hangzik...

2015. ápr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A barefoot csak agyonreklámozott sz.r. Nincs új a nap alatt, ha hátkìmèlèst akarsz akkor arra túra/távlovas/bock nyereg való+ egy jó kis gyapjú/nemez/filc alátèt.
2015. ápr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igazából azért, mert sokkal jobban szeretek szőrén lovagolni, de ez hosszútávon nem megoldás.

Másrészt nem találok rendesen illeszkedő nyerget a lovamra, és ebben reménykedtem.

2015. ápr. 24. 12:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, a Barefootnál is vannak különböző markamrák (lehet máshogy nevezik), szóval ugyan úgy a lóra kell kiválasztani, mint egy vázas nyerget. A hossza, az egyensúlya, a mar körüli hely, szóval minden ugyan úgy lényeges.


Én nem hiszek abban, hogy váz nélkül képesek a lovas súlyát a ló gerincétől olyan szinten távol tartani, mint vázzal. Vannak nagyon király váz nélküli nyergek, de nem újonnan 150-200 ezres áron, hanem a jobb márkájú vázas nyergek áráért (ami ennek többszöröse). Én nem vennék váz nélkülit (mert a jót nem tudom megfizetni), kengyellel való lovagláshoz legalábbis 100%, hogy nem (mert annak a felfüggesztése, a ló hátára gyakorolt nyomás egy újabb nagy kérdés).


Barefoot és Barefoot között - amennyire emlékszem - a nyereg ülőfelületének, a szárnyaknak, a támaszoknak a kialakításában van különbség.

2015. ápr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha az a probléma, hogy nem találsz illeszkedő nyerget, akkor egy új barefoot nyereg árából csináltathatsz a ló hátára nyerges mesterrel (akár Neizer, Barth) egy nyerget kimondottan a lovad hátára, ami tuti jó lesz.


Ennél jóval olcsóbban pedig át is alakíttathatsz nyerget úgy, hogy az jó legyen a lovadra.

2015. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem Barefoot nyergem van, naponta lovagolom vele a lovamat és semmi baja a hátának. Nem fájlalja, nem ejti be. Én ugyan csak 50 kg vagyok, de a lovam sem nagy, egy sportpóni. A Barefoot nyergek nem olyanok mint a többi váz nélküli nyereg, nem lapul rá a ló hátára akkor sem ha benne ül a lovas. A gerinchez ugyanúgy nem ér hozzá, mint a hagyományos nyereg, a gerinccsatorna ugyanúgy megvan mint a rendes nyergeknél, csak a vázat itt speciális anyagokból álló panel helyettesíti, de ha úgy tetszik ennek is van "váza".
2015. ápr. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még, sőt, hogy még egy pozitívumot említsek, mielőtt megvettem volna a Barefoot nyerget, előtte hagyományos nyereggel lovagoltam a lovamat, szintén napi rendszerességgel. A forgalmazó szólt (de ez az oldalukon is le van írva) hogy néhány hónap múlva figyeljem, hogy nem-e kell kicserélni a nyeregben a kápát egy szélesebbre, mert izmosodni fog a válla a lónak, mivel ez a nyereg szabadon hagyja mozogni. Én ebben akkor nem is hittem igazán, és másfél (!) hónap napi szintű Barefoot nyereg használat után a szélesebb kápára kellett cserélnem a benne lévőt. Ez engem meggyőzött.
2015. ápr. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért kérdeztem rá, mert sokan vannak, akik elvetik a váz nélkülieket, de sok olyat is hallottam, akinek jó tapasztalata van vele.


Továbbra is várom a válaszokat, tapasztalatokat, ötleteket!


(Utolsó válaszoló: Írok privátot, ha nem gond.)

2015. ápr. 25. 10:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Az utolsóhoz annyit fűznék hozzá, hogy egy jól illesztett (és jól felhelyezett) vázas nyereg nem nyomja a ló vállát. Én is nem egy izomsorvadásos, martájékon kb. csont és bőr, amúgy jó kondícióban lévő lovat láttam már, amit a szűk és túlságosan előre helyezett nyereg okozott, de a másik oldalon ott vannak a nyereg alatt is nagy vállszabadsággal mozgó, fejlett hát-vállizomzatú lovak, akiket világ életükben vázas nyeregben lovagoltak.
2015. ápr. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!