Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Engem és a kutyámat megtámadta...

Engem és a kutyámat megtámadtak a lovak, vagy mi a francot akartak?

Figyelt kérdés
Lovak területén voltunk, amint meglátott minket 4 ló, szinte oda futottak hozzánk. Kutyám mögém állt, a lovak meg közel jöttek hozzánk, kb. fél méterre, lehajtották a fejüket, és láttam, hogy a kutyámat nézték ki maguknak. Beakartak minket keríteni, én meg erre rámozdultam az egyikre, amitől a ló megijedt, elszaladt, utána a többi, azok után meg a kutyám. A kutyám az elijesztett ló hátsó lábát akarta elkapni, de valahogy megrúgta véletlenül a kutyámat. Falusi srác vagyok, ismerem valamennyire az állatokat, tudom, hogy a nyugodt állat észre sem veszi az embert. Egy tehénnek borja volt, 2 méterre mentem el tőlük, rám sem néztek. A lovak nem húzták hátra a fülüket, de úgy éreztem, hogy sarokba akarnak szorítani, én meg ösztönösen cselekedtem. Mit akartak mégis?
2016. júl. 31. 21:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%

Nem volt a lovak között csikó? Mert akkor őt próbálhatták megvédeni. És nem tudom, én eddig nem találkoztam olyan lóval, amelyik úgy tényleg igazán megtámadnák az embert... De ami még eszembe jutott, hogy a lovak felfigyelnek az emberekre. És lehet csak úgy puszta kíváncsiságból mentek oda titeket megnézni, és lehet volt valami rossz mozdulatod.

De nem biztos, hogy ezek vannak amiket írtam.

2016. júl. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%
Lehet csak puszta kíváncsiságból mentek oda :) Új ló..nyilván felkeltettétek az érdeklődésüket. Mi is mikor karámok mellett megyünk el, oda jönnek a lovak a széléhez minél közelebb hozzánk. A kutyát lehet csak meg akarták szaglászni vagy megnézték. Az meg persze, hogy nem tetszett nekik, hogy utánuk megy és megakarja fogni az egyik lábát. A másik, az az ő területük volt, így természetes, hogy megnézik kik tévedtek oda. Főleg ha egy másik ló
2016. aug. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
44%

1. Mi a francot kerestetek vélhetően magánterületen a lovaknál?

2. Miért nem tudod behívni a kutyádat bármilyen szituációban?

Ha meg akartak volna támadni a lovak, akkor nem biztos, hogy ezt a kérdést ki tudtad volna írni. Szerintem is kíváncsiság volt a részükről.

És még egy jó tanács a jövőben. Nem mindenki örül neki, ha kutyával abajgatják a lovait...

2016. aug. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Lehet csak barátkozni akartak, nem tudom, de múltkor azt csinálták a kutyámmal, hogy elkezdték hajtani leszegezett fejjel. Ebből volt elegem, hogy ne zaklassanak minket.


3.: "1. Mi a francot kerestetek vélhetően magánterületen a lovaknál? " Oda volt kedvem menni, és te mit keresel itt? Külterületen el kéne felejteni a magánterületet! Oda megyek, és akkor, ahová csak akarok! Annyira bírom, amikor a sok paraszt belekezd, hogy ő sem jön az én kertemben. Külterületen csak néhány kivételes esetben lehet lezárni egy területet! Például ha valaki facsemetéket ültet, azt a területet egy bizonyos időre el lehet keríteni a vadkár megelőzésére! Szép is lenne ha mindenki csak úgy kedvére lekeríthetné a területét, fél ország csak kerítésekből állna...

2016. aug. 1. 10:08
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

Ne zaklassanak titeket, azon a területen, ami a lovak számára van fenntartva, nem pedig egy csavargónak meg egy kóborkutyának?

Ilyen mentalitással ne lepődj meg, ha egyszer jól megzuholnak... Teljesen jogosan mellesleg.

Már látom a következő kérdésed a kutyás topicban. "A vadászok lelőtték a lovakat magánterületen hajtó kutyámat, hát nem roh@dékok?"

2016. aug. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Te hoztad szóba a magánterületet, ahová egyébként teljesen jogosan bementem, utána a megverésemet hoztad szóba, te szellemi ugar! Ha nem értesz a joghoz, maradj csak a kapálásnál! 1. Nekem oda jogom volt bemenni. 2. Megverni engem senkinek sincs joga azon a területen, de ha megpróbálja, sok sikert neki, meg egy jó tanács, engem is meg a kutyámat is üssön agyon. Különben is a kutyám és én milyen kárt okozunk azon a területen?? Kibeszélt arról hogy meghajtotta a lovakat? Csak arrébb kergette őket! Én neveljem a kutyámat, de a lovaknak mindent szabad szerinted? Erre mondják, hogy a bolha ne ugráljon, a paraszt meg ne jogászkodjon!
2016. aug. 1. 11:00
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
Hát hogyne, ahogy azt Móricka elképzelte... Egyes leülhetsz.
2016. aug. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
A lovak nem támadnak csak úgy!!! Az, hogy lehajtott fejjel ment feléd meg a kutyád felé inkább az érdeklődést fejezi ki. És nem hinném, hogy ilyen vérló volt ami kutyát akart enni, csak szimplán játszani akart volna... És amúgy meg mi a büdös francot keresel magánterületen, idegen lovak között egy kutyával, aki ráadásul nem is szófogadó? Ne csodálkozz ha legközelebb nem úszod meg te és a kutyád...
2016. aug. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
De amúgy meg tökéletesen meg is érteném a lovakat, hogy ha megakarnak támadni. Ne neked álljon feljebb. Inkább a kutyádat tanítsad meg rendesen közlekedni, viselkedni. Az nagyon nem normális, hogy a kutyád meg akarja harapni a lovat. Ja és a fül hátra húzása a sunyítás... Ha nem sunyítottak, akkor meg egyáltalán nem rossz szándékkal mentek oda. És ha kérhetném tartsad tiszteletben, hogy magánterület... és ne menj be ilyen helyekre.
2016. aug. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%
Hol laksz? Vinném hozzád legelni és lovagolnám is ott a lovaimat, meg a kutyámat sétálni. És ha már ott vagyok én is elhajtom a te kutyádat...
2016. aug. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!