Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mikor tanultatok vágtázni?

Ti mikor tanultatok vágtázni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy sok ilyen kérdések van, de most vagyok a 12-13 lovas órámon azért kérdezem.

köszi a válaszokat!



2016. szept. 4. 13:16
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Hello

Nálunk úgy szokott lenni hogy biztosan kell tudnunk a lépést ügetést és a vágtát futószáron. utána el engednek és mehetünk futószár nélkül lépés ügetésbe utána vissza raknak futószárra ott még jobban meg tanuljuk a vágtát és utána jöhet szabadon a vágta


és most ott tartok hogy futószáron lépés, ügetés, és kíváncsi vagyok hogy futószáron mikor vágtázhatok

2016. szept. 4. 16:20
 12/26 anonim ***** válasza:
Én a második vagy a harmadik órán már megismerkedtem a vágtával futószáron.
2016. szept. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
82%

Én első órán már ügettetek, harmadik-negyedik táján vágtáztatok, hogy ne misztikus legyen, amitől félni kell, mert nagy és komoly dolog, gyors, meg stb. Plusz ha megijed a ló, ne pánik legyen, hanem egy ismerős mozdulatsor legalább. De a vágta komolyabb tanítása csak később, ha a tanítvány lépésben és ügetésben már magabiztosan ül, és képes alapvető dolgokat végrehajtani (átmenetek lovaglására stabil üléssel, fordulat középre, állítások, tolódások). Eztán jön a vágta. Ha ebben a jármmódban is mennek a korábban említettek, akkor szabadszár. Hogy ez hány edzést jelent, az viszont nagyon eltérő, a diáktól is függ, mert van, aki már lépésben s el van veszve, és láthatóan fél a lovon, neki több időt hagyok akkor is, ha amúgy nem lenne ügyetlen, más pedig úgy halad, hogy én is csak lesek, hogy hű.

Egyébként ha lépés-ügetésben már magabiztos a lovas, és alapvetően az átmenetek, fordulatok mennek, akkor az utolsó 1-2 percre el szoktam őket engedni leléptetni a lovat, önbizalomnövelő, és kell az a sikerélmény. Igaz, ehhez olyan ló is kell, volt olyan hely, ahol dolgoztam, ahol még magamat se ültettem fel jó szívvel a lovakra, nem, hogy kezdőket... Na de ebbe nem megyek bele.

2016. szept. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Az utolsó mindent leírt tökéletesen.

Én is ugyanezt írtam volna, de kedvem nem volt ilyen sokat írni. 😊

2016. szept. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Ja azt még hozzáteszem, hogy nálam senki se megy terepre, aki karámbaan nem tudja rendesen lovagolni a lovát, és alapvető feladatokat végre nem tud hajtani mindhárom jármódban. Nem túlélő-terepre akarom őket vinni, plusz a saját felelősségem akkor, ha lezúgnak menet közben, vagy tartós terepezés során károsodik a ló az ülésük miatt, stb.
2016. szept. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
a 12-es válasz átfogó, és összecseng az én kb. egy éves multra visszatekintő, tanuló tapasztalatommal. Csak arra erősítenék rá, hogy oktató, ló és lovas függő a dolog. Nekem egy-két hét után (amikor már "szabadon" lépésben és ügetésben már fentmaradtam a lovon) futószáron kicsit megmutatták a vágtát, hogy ne legyen nagy pánik, ha váratlanul beindulna a ló. De aztán igazán tanulni csak fél évvel később kezdtük. Akkor is a könnyített vágtát. Azóta futószáron kb. két hetente gyakorolgatjuk, (most már én ugratom be) de ezzel nem sietünk, hanem az ülésemen javítgatunk, a jó tanügetést próbáljuk, illetve a ló szelíd irányítását tanulgatom.
2016. szept. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Én hetente 1x nyáron nagyon max 2x tudtam elmenni lovazi, tavaly április óta, nagyon profi oktatóm van, semmin nem enged továbblépni amíg valami nem megy tökéletesen zsigerből, és most kezdtem el nem olyan rég vágtázni kb már az első óta olyan 5-6x voltam amikor vágtáztunk is, egyébként nagyon jó :)
2016. szept. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Előző vagyok kihagytam hogy nyeregben :) Voltizson akár az első 3 alkalomnál lehet már :)
2016. szept. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Szia nekem a kezem oldaltartásba kellet raknom úgy vágtáztam futószáron 4éves koromtól lovagolok 6évesen vágtáztam szabadon
2016. szept. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Én augusztus 2014. 29-én kezdtem és kb. március áprilisban vágtáztam (2015). Várj vele, ha még nem vagy felkészülve rá (mármint még nincs meg az a tudásod). Az oktatód majd látja, mikor kezdheted el :)
2016. szept. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!