Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félig boxban lévő/félig...

Félig boxban lévő/félig karámozó lónak hány grammos takaró kell?

Figyelt kérdés
Egy istálló takarót szeretnék venni télre édes kis lovacskámnak. Napközben (ha nem esik semmi) kiviszik a karámba, este megy vissza a boxba. Arra gondoltam, hogy vennék egy istálló takarót, és rá egy vízálló töltetlen takarót a karámba, amit a boxban levesznek róla. A kérdés annyi, hogy megnyírt lóra hány grammos takaró kell?

2016. szept. 9. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
Te sem lehetsz százas, ha télire megnyírod.
2016. szept. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Miért ne nyírnám meg? A lovakat télen kell nyírni. Azt is elmondom, hogy miért.

Télen, a hidegben, bent a fedelesben nagyon meleg van. Munka után amúgyis megizzad a ló, de így főleg. Hosszú a szőre, nehezen szárad meg, meg is fázik. Ez nekem nem hiányzik, inkább megnyíratom, könnyebben szárad, és esztétikusabban is néz ki. +versenyen hogy nézne már ki, ilyen csimbókos, lógó, izzadt szőrrel?

2016. szept. 10. 16:21
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a 400 grammos istálló takarók eléggé jól hőszigetelnek itt kis hazánkban, és ha nagyon nagyon cudar idő lenne, rakhatsz alá egy polárt, és 100%, hogy nem fázik meg a lovacska. Karámban figyelembe kell venni azt is, hogy jobban fúj a szél, huzatosabb, hidegebb jópár fokkal, mint az istálló, lévén az istállót a lovak felfűtik. Mindezek tekintetében a karámban érdemesebb valami strapabíróbb takarót felrakni, maximum, ha nem akarsz nagyobb költségeket ebbe belefektetni, akkor a karámban, amennyiben hidegebb, szelesebb az idő, tegyetek az istállótakaró alá egy polárt, és az istállótakaróra a vízhatlan takarót.

Persze mindez nagyban az időjárás függvénye is, mert ha meg aláizzad ennek a rendszernek odakint, az nem túlzottan előnyös, szóval itt jól kell tudni menedzselni a takargatást. Ha bértartásban van a lovad, mindezt a lovász nem biztos, hogy tolerálni fogja...

Lényegében, én a 400 grammra szavazok, a kinti-benti menedzsmentet pedig valahogy ki kell találni.

2016. szept. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Lusta vagy nekiállni letakarítani? Munka után is rendbe lehet hozni a szörzetét. Igaz több a munka vele. De jobb érzés neki a saját téli bundájában átélni a telet. Te meg vágd le a hajad Nehogy beleizzadjon a kobakba a fejed. Jobban is néz ki, kevesebb a munka a fejeddel, és a nap 24 órájában hordj sapkát, Nehogy megfázzál.
2016. szept. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt nem mondtam, hogy nehezebb takarítani :D bár igaz, de ezt nem emeltem ki. És talán nem minden edzés után van időm este 8-kor még 1-2 órát sétálgatni, mert úgy beizzadt a ló, hogy a fedelestől a boxáig vezető úton megfázik. De kérem a kérdésre válaszoljunk, ne kössünk belém, tudom, hogy mit csinálok.
2016. szept. 10. 23:08
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező!


Ne is foglalkozz azokkal, aki hülyének néznek, mert télen nyírod, takarózod a lovadat. Igazad van. Én habár még nem vagyok túl tapasztalt lovas (7 lovazok még csak), de olyan emberek keze alatt tanulok, akiknek több évtizednyi lovastudás van már a hátuk mögött. Tudják, mit csinálnak. És igen, tőlük tudom, hogy télen tényleg jobb nyírni és takarózni a lovat - persze, ez sokmindentől függ, nem minden ló igényli, nem minden ló van ugyanúgy dolgoztatva, stb. Az én pacim pl nincs nyírva télen, munka után kap egy takarót, aztán ha megszáradt, akkor leveszem, és ennyi, de pl az egyik barátom díjugrató versenylova nyírva van.


Tudom, hogy a kérdésedre nem válaszoltam, és ezért bocsánat. De ezt szerettem volna leírni, mert nem tetszett, hogy páran beléd kötöttek. :)

2016. szept. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
* 7 éve - bocs, nem tudok írni :'D
2016. szept. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves #3-as, köszönöm a választ!

És #6-os, tényleg köszi, de ezektől a kötekedő emberektől nem fogom megváltoztatni a véleményem a téli takarózástól :) amúgy 7 év nem kevés idő, bár én is még csak 9 éve lovagolok :D

2016. szept. 12. 21:30
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor még van mit behoznotok. Én 23 éve foglalkozok lovakkal. 😃
2016. szept. 13. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Én azt akkor sem értem, ha versenyzel és megnyírod a lovas, akkor télen mit keres kint nappal a hidegben? Nem dolgoznod kellene vele? Ha meg dolgozol vele, akkor mért karámozik a hidegben? A jóval nagyobb értelemmel rendelkező versenyzők, nem karámoztatják egész nap, a sérülések elkerülése érdekében, hanem minden nap dolgoznak vele. Ha meg nincs rá annyi időd, hogy a lovagláson kívül is foglalkozz a lovaddal, akkor minek neked ló. Nem csak lovagolni kell tudni, hanem rendbe is rakni, nem csak beb...szom a boxba, és menni haza, mert jajj, hát nincs rá időm. Oh Te szegény.
2016. szept. 13. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!