Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vélemény a lipicai lovakról?

Vélemény a lipicai lovakról?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok,tudtok a lipicai pacikról?

2016. szept. 13. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Kiskorukba sötét a színük, ahogy öregednek, úgy világosodik nekik ki
2016. szept. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Értelmes, érzelmes (alkalmanként sértődékeny), nagy munkabírású fajta.
2016. szept. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Tipikus kocsiló. Nekem a kosfej nem jön be ,ezért nem preferálom a fajtát. Lehet vele szenvedni négyszögben de soha se lesz igazán sportló.
2016. szept. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hobby lónak való?
2016. szept. 13. 19:41
 5/9 anonim ***** válasza:

A lipicainak több törzse van, az egyik hátas. A többi kocsis. Ezt kell tisztán látni, a kocsi típust meg kell hagyni annak, ami. Arra lett tenyésztve, szelektálva.

Hobbira amúgy bármelyik megfelel, okos, kényelmes, ragaszkodó fajta. Ugrani viszont alkalmatlan, azt tartsd szem előtt.

2016. szept. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A lipicaiak nagyon érzékeny, de nagyon intelligens, tanulékony lovak. Annak idején egy helyen tartottam a saját sportlovamat Kappel Edittel, aki kimondottan a Szilvásváradi Lipicai ménesnek lovagol, és ma már nagyon magas szinten űzi a parelli módszert - volt szerencsém megfigyelni, hogy dolgoznak ezek a lovak.

Ő egyébként a Conversano-Maestoso vonalat dolgoztatja, velük parellizik, illetve versenyez díjlovaglásban, s igen jó eredményeket ér el. Ezen kívül a bécsi spanyol lovasiskola is lippeket idomít - többnyire a caprioletól elkezdve az összes magasiskolás feladatra, mindig eredményesen, ezek a lovak ugyanis eléggé precízek, és tényleg könnyen tanulnak.

Viszont tényleg rendkívül érzékenyek és nagy odafigyelést igényelnek. A mének olyan energikusak és temperamentumosak, hogy nem igazán ajánlanám őket kezdő lovas keze alá, csak ha már tökéletesen képzettek. Persze nyilván egyedtől és személyiségtől is függ a temperamentum.

Hobbyra megfelelőek, de nem kezdő lovas számára, én inkább a tapasztaltaknak ajánlanám.

2016. szept. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy herélt lippem van. Nagyon nagy a munkaigénye nagyon energikus temperamentumos. Menős ló sosem kell hajtani. Évekig fogatoslò volt de én hátasnak használom. Biztos ülés és erős kéz kell hozzá nem az a ló akit csikózablával megfog az ember. Szívós erős lovak. Mindemellett a fajta maga az elegancia megtestesítője! Sportos és elegáns egyben. Büszke kecses párja nincsen

aki a lippre rosszat mondd az vagy irigy hogy soha nm lehet hasonloan jo lova vagy egyaltalan nm ert a fajtahoz. A lipicai a lofajtak kiralya itt europaban es ugy kocsisnak mind hatasnak teljes mertekben alkalmas. Megmernem kockaztatni hogy van olyan szivoses gyors mint egyes arab teliverek.

Ragaszkodo de buszke fajta van tartasa nem nyalizik az embernek. De a verest sem tűri. Van tartasa es kesz!

2016. szept. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem is lipicai lovaim vannak es nagyon szeretnek ugrani. Kantar es nyereg nelkul megyek ki vele terepre es magatol atugrik bokrokat, faronkot. Pedig en soha nem ugrattam vele akadalyt. Egyszer magatol ugrott es azota is mindig ezt csinalja :)
2016. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó kettőnek is nagyon
2016. szept. 16. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!