Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen feladatokkal lovagolhat...

Milyen feladatokkal lovagolható át egy rohanós ló?

Figyelt kérdés

Nem rég tettem szert egy rohanós lóra, aki tökéletesen kocsizható, de lóháton úgy elvisz mint a zsepit. Tehát milyen feladatokkal, vagy hogyan lehetséges ennek a korrigálása? Olvastam már a nyomás engedésről, ezzel próbálkozom egyenlőre.

A ló nem ismeri a futószárazást, se ilyesmiket, csak azt, hogy valaki van rajta és irányítja. (nem jó emberektől lett megvéve)



#feladat #lovaglás #átlovagolás #segítség adása #mentett ló
2016. okt. 22. 06:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Tipikus magyar lovas mentalitás,a lónak csak teste van meg háta,ahova ülni lehet,lelke az nincs.Pont itt írtad le magad.
2016. okt. 24. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Igen, valószínűleg az, hogy én máshonnan közelítem meg a problémát, nyilvánvalóvá teszi, hogy a lovak lelkével nem foglalkozok egyáltalán, és egy tuskó vagyok :) Te meg itt ástad el magad. De gondolom ez nem hat meg, pont úgy, mint ahogy engem sem az, hogy 2 mondatból leszűröd, miként állok a lovakhoz.


Ha valaki kezdő, minek kezdjen kettős futószárral? o.O Bonyolult a használata, nagy gyakorlatot igényel, így fokozottabban balesetveszélyes is. De hajrá. Hátha belegabalyodik.

Hacsak nem vadállat lóval áll szemben, egy futószár és egy ostor elégnek kell lenni, hogy visszaterelje a helyes kézre.


Én leírtam, mit csinálnék. Lehet támadni a kikötőszárakat meg engem is. De az a helyzet, hogy a számomra nagy szakmai tekintélyek mind ezzel a régi elavult módszerrel érték el az eredményeiket, jó lesz nekem az ő módszerük is :) Klimke, Némethy, Irányelvek, Erdődy, Endrődy stb. stb. Sőt, most jött ki az új Győrffy-Villám könyv, részletesen le van írva pontosan ugyan az a futószáras stílus, amit én alkalmazok évek óta hatásosan.


Amúgy miből is gondolod, hogy szerintem körön nincsen hajlítva? Pont azt írtam, hogy elég, ha a kör belseje felé van hajlítva. Nem teljesen értem amúgy ezt a kioktató stílust, amit produkálsz irányomban, ugyanis tisztában vagyok az általad felhozott szavak és kifejezések jelentésével.


Részemről a vita lezárva. így tanítottak, ezt olvastam, ez vált be a gyakorlatban, ezt kérdezte a kérdező, erre válaszoltam. Ameddig bárki nem mutat nekem olyan elismert klasszikustól értekezést, amiben a ti általatok annyira elítélt kikötőszár negatívumként van feltüntetve, addig nem igazán izgat a dolog, hogy noname internetes akárkik hogyan néznek hülyének :)

2016. okt. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!