Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Parelli 7 játék. Hogy is működik?

Parelli 7 játék. Hogy is működik?

Figyelt kérdés
Néztem youtubról videókat,amik nagyon hasznosak voltak. de ezt edző nélkül is ellehet kezdeni? Valamint milyen rendszerességgel lehet ezt gyakorolni?( naponta, pár naponta stb) Minden érdekel. Tapasztalat stb... írjatok :)
2016. nov. 1. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Sz.rt se ér, ugyanis ha nem érted mit cisnálnak akkor nem tanítod a lovat, csak vakon cisnáltatsz vele valamit remélve, hoyg az lesz. Az nem idomítás, bohóckodás. Ha érted mit csinálnak, akkor nincs rá szükséged, mert a saját módszereddel koényelmesen megcsináltatsz akármi, amit akarsz.

Ahhoz pedig, hoyg megértsd meg kell érteni a tanulás elméleti alapjait, név szerint az etológiát. Úgy általában, tehát utána kell olvasni pl Pavlovnak, mit miért csinált, megérteni, vagy pl Konrad Lorenz is kötelező olvasmány. Tök mind1, hogy nem lóval dolgozik, ugyanazok az alapelvek működnek még embernél is. Vagyis ha valaha idomítani akarsz neked először etológiát kell tanulni, aztán lehet élőben kísérletezgetni, de óva intelek az ilyen majomkodástól, mint Parelli, Monty és társai. Mindíg próbáld meg magad kidolgozni egy probléma megoldását, megcsinálni, ha sikerült jó, ha nem újragondolod, változtatsz míg nem sikerül. Azt hívják idomításnak.

2016. nov. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olvass is ne csak videót nézz :) ha megérted a lényegét nyugodtan kezdd el ehez nn kell külön edző. Én is totál autodidakta módon tanultam meg. Javaslom hogy legelőször csináld meg a csatlakozást körkarámban aztán kezdd a játékokat :) Nâlunk nagyon jó volt kapcsolatépítés szempontjából. A lóra és rád is nevelő jelleggel hat de csak akkor ha jól csinálod. Ne vadidegen lóval szerezz tapasztalatot... hanem egy olyan lóval aki már ismer és bízik benned akkor nem lesz baj. Légy határozott! Nyugodtan kezzd el megéri!
2016. nov. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja és nyugodtan csinálhatod naponta ez csak játék nem kell rágörcsölni! És lassú folyamat lesz arra készülj fel :) Minden apró jó mozdulatot jutalmazz ez a titok :) De semmiképp se kajâval csakis simizéssel, vakargatással és pozitiv gondolatokkal!!
2016. nov. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak számomra. Nem csak videókat néztem, utána is olvastam, csak elfelejtettem leírni. Elég sok pozitív és negatív véleményt hallottam ezzel kapcsolatban és kíváncsi voltam ki mit ír. Azt gondoltam hogy nem egyik napról a másikra érem el az eredményt.Érdekel a szabad idomítás, mert azt szeretném, hogy a ló is élvezze a közös munkát. Ha vkinek van még vmi tapasztalata írjon nyugodtan. :)
2016. nov. 2. 13:19
 5/5 anonim ***** válasza:
A lo nem a jatekoktol fogja elkezdeni elvezni a munkat, ennek semmi koze az iranyvonalakhoz, elvrendszerekhez. Nyomasra engedes, tudatosan felepitett munka, terep, foldimunka, munka hatrol, futoszar, stb... Valtozatos legyen, hogy a lo ne fasuljon be, tiszteld es szeresd, mint ahogy o is tegye ugyan ezt, legyen rendezett a lohozallas, onnantol a lonak edesmindegy, hogy szabadidomito vagy, vagy ugro, vagy epp igenyes hobbilovas.
2016. nov. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!