Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tanácstalan vagyok. Díjugratas...

Tanácstalan vagyok. Díjugratas, versenyzés, ugralos ló?

Figyelt kérdés
Hatalmas lovas tudással nem rendelkezem, mivel 15 éves vagyok.. van egy saját lovam, akivel tavaly versenyeztunk, meg idén is, de július körül leserult. Meg kellett műteni. Most decemberben kezdjük majd visszatenni munkába. De vele nem akarunk meg nagyobbra menni, csak úgy 100-105 cm. És júliusban h be tudjam fejezni a szezont meg h ne maradjak ló nélkül, bérelni kezdtük edzőm lovat. Aki egy nagyon jó ló szinten, csak eléggé ugralos.. bármitol meg tud hulylni, ha épp olyanja van. Gyakran leesek. Főleg most h jön a tel.. és meg jobban teli vannak a lovak. Versenyen is nagyon jól megy, a pályán nem csinál semmit, nagyon jo eredményeim voltak vele. A melegíton viszont szinten sokat ugrál. van h felek rajta. H most vajon mikor fog ledobni. És vele ha versenyeznek mehetnek feljebb.. és nem tudom h akkor bereljuk
2016. nov. 16. 15:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Szóval.. nem tudom h bereljuk e mert h van másik lovam akivel tudok versenyezni, de már nagyon megszerettem öt, meg ő jó stilusversenyre (a sajátom inkább hibaidosre meg ilyenekre) meg vele tudnék tovább fejlődni, csak ugralos, szallitora van h nem akar felmenni (elég gyakran) és van h felek rajta, és ugye plusz pénz is. De amíg meg tudjuk engedni magunknak addig ez a legkevesebb. Az értelmes válaszoknak örülnek.
2016. nov. 16. 15:53
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Már azt hittem komoly normális kérdés végre,aztán mikor elkezdtem olvasni az első mondatot ,tudtam h nem érdemes ide sokat írni. Aki jó lovas ,van benne annyi alázat h nem jelenti ki,+ nem 15 évesen. A másik fele h aki nem tud minden lovat ellovagolni,főleg fél az nem hatalmas tudás,inkább hatalmas egó a semmire. Szerintem bérelj egy iskolalovat,az talán elég lenne a nemlétező tudásodhoz.
2016. nov. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezt írja, hogy NEM rendelkezik hatalmas lovastudással. Először én is félreolvastam.

Szerintem ha megengedhetitek magatoknak, béreld az edződ lovát, és nyomd a tiedet is. Sokat fogsz tanulni ettől az ugrálós lótól, a tiedet meg ne hanyagold el. Így legalább többféle lótípust tanulsz lovagolni.

2016. nov. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elnézést,kimaradt a nem szó. De továbbra is az a véleményem h nálad ez a versenyzés egy erőltetett dolog,kibérelhetitek azt a lovat mert tapasztalatnak jó,de nem kell mindenáron versenyre menni vele rögtön ,az is nagy fejlődési lehetőség ha pár edzésen ellovagolod. Amúgyis már csak max néhány fedeles verseny lesz.
2016. nov. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát igazából sokan mondjak h ha ezt a lovat megtanulom lovagolni, akkor már más lovakkal nem lesz problémám. Tudom, hogy már nem sok verseny lesz, talán még egyre elmegyünk decemberben. De a jövő szezonra is gondoltam.. koszi a válaszokat!
2016. nov. 17. 11:29
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Én a helyedben a téli szezont még biztosan ezzel a rakoncátlan lovacskával versenyezném végig, egyrészt fejlődési szempontból, másrészt pedig nem baj ha hagyod pihenni a sajátodat a műtét után, neki egy hosszabb rehab kell úgyis, addig pedig nem árt a kihívás.

Ami a legfontosabb, hogy minél többet lovagolsz az edződ lován, annál inkább nagyobb esélyed van kiismerni őt, megtanulni kiülni az ugrálásait, és megtnaulni kezelni a hóbortjait, így pedig legyőzni a félelmeidet.

Nekem szintén egy elég nehéz lovaglású lovam van, ugrál, feszeng, rohan, balettozik, ha úgy tartja kedve, és nagyon sokáig pontosan meg tudtam mondani, hányadik akadályig kell megtanulnom a pályát, mert olyan szemes is volt, hogy nem egyszer belerakott az akadályokba. De kitartottam, mentünk minden felé versenyre és ahogy kiismertem, jöttek a szép eredmények is.

Hidd el, egy ilyen dilis ló rengeteg dologra megtanít, és ha más szintén ugrálós-bakolós lovakra kell felülnöd, minden félelem és probléma nélkül fel tudsz majd ülni rájuk, mert tudni fogod, hogy mit hogyan érdemes kezelni, és hogyan maradhatsz fenn.

Azt nem mondom, hogy ha ezen megtanulsz jól lovagolni sosem ér majd meglepetés, mert minden ló más és más és minden ló tarsolyában van valami extra skill ami az ugrálást illeti, de sokkal kevésbé ijedsz majd meg tőle, és lényegesen nagyobb eséllyel maradsz nyeregben.

Csak fontos, hogy mindig tiszteld a lovat, mint partnert, próbáld kiismerni, megérteni, és sose becsüld le a képességeit, és ne hagyd, hogy elhitesse veled, hogy a bab is hús.

2016. nov. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) gondolkodtam rajta sokat, beszéltem edzőmmel is, mint kiderült, neki nem is volt kérdés h a jövő szezont két lóval kezdjem 😂Legalább valakinek.. valószínűleg továbbra is lovagolni fogom. Sajátom pedig heti max 1-2szer fog menni, nagyon fokozatosan lesz visszatéve, csak februárban kezdünk vele ugrani.
2016. nov. 18. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!