Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Karórágó a lovam, honnan...

Karórágó a lovam, honnan tudok venni, rendelni ijen speciális torokszíjat?

Figyelt kérdés
Nem rég vettem a lovat.Mikor észre vettem ezt a rossz szokását kérdeztem a gazdáját,hogy mióta csinálja ezt. ő azt mondta hogy nem régóta és nem sokszor .De mióta haza hoztam azóta egyfolytában rágja a jászlat. Olvastam erről a torok szíjról aminek a belső lapján szegecsek vannak. Valakinek bevált már ez ? Rendeljek vagy csináltassak inkább bőrössel ?

2016. nov. 26. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A karórágás a sz.r lótartás egyértelmű jele, ezért talán az életkörülményeit nem ártana javítani...
2016. nov. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szegecsest nem ajánlom, az hamar kikezdi a bőrüket. Lehet bőrből is kapni. Bármelyik lovasboltnál beírod, hogy torokszíj. És amennyit lehet, ne a boxban álljon, legyen mellette másik ló...
2016. nov. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Ha mindig van előtte széna, szalma (márpedig a lò előtt mindig kell legyen! ) akkor nem rágja a jászlat. Nyalósót is rakjál elé és mondom kaja mindig legyen előtte.

Semmi szíjat ne rakj a nyakára... az állatkinzás.

Az hogy karórágó azt jelenti hogy nem jól tartod ez biztos.

2016. nov. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Rágja vagy büfög is mellé? A kettő teljesen más tészta. Ha csak rág, felesleges a nyakörv.


A világon nincs olyan karórágó nyakörv, amin szegecsek vannak... eszedbe ne jusson.


Első körben: széna MINDIG legyen előtte, karámozzon egész nap. Abrakot kis adagban, napi több alkalommal kapja. Ha emellé az oldala érzékeny, csiklandós", akkor, ha már legalább egy hónapja ad libitum szénázik és a viselkedés megmaradt, érdemes lenne gyomorfekélyre vizsgálni.


Ha büfög, akkor tehetsz rá nyakörvet, érdemes a legegyszerűbbel kezdeni. 2-3 ezer Ft-ért sok lovasboltban megveheted, de pl a lovaswebaruhaz.hu -n biztosan kapható.


Első kedveskének üzenem, hogy a karórágásnak semmi köze a szar lótartáshoz. A ló nem nála nőtt fel, nem tudjuk, mi történt vele, nem tudjuk, van-e, volt-e gyomorfekélye, mennyire volt stresszes az élete, hogyan volt takarmányozva, stb. Sok esetben hiába tartod a legjobb körülmények között a lovat, akkor is megmaradhat, mint rossz szokás, de akkor is ki kell vizsgáltatni a lovat, hogy ha egészségügyi probléma okozza/okozta, az megszűnt-e már (és ha igen, akkor sem biztos, hogy a viselkedés meg fog szűnni).

2016. nov. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsóval teljesen egyetértek. Illetve még unalomból is csinálhatja, ha tényleg emiatt van, de kell foglalni őt.
2016. nov. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

A korlátlan széna+nyalósó, mint tökéletes és átfogó megoldás pártolójának: [link]

Tehát már kialakult helyzetben magában ez nem (feltétlenül) jelent megoldást a helyzetre!

2016. nov. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 d.tamas válasza:
Én mindig adok neki pár szál kukoricaszálat. Azt rágja nem a karót.
2016. nov. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!