Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek, ha úgy érzem...

Mit tegyek, ha úgy érzem többet várnak el tőlem, mint amit egyelőre biztonságosan meg tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Elég abszurd helyzet, ugyanis az előző lovardát ahol lovagoltam, pont azért hagytam ott, mert semmit nem fejlődtem érdemben, ezért váltottam. Augusztus óta járok az új helyre, vágtázni tanulok. Namármost próbáltuk futószáron azt is úgy, hogy az lépés és ügetés már szépen megy, de a ló a fenének sem akart elindulni vágtába, akárhogy is próbáltam (az oktató persze nem szólt rá). Így most van a karám felett egy hosszú egyenes szakasz és ott lovagolunk szabadon úgy, hogy az egyik oktatóm megy előttem a lovával, a másik meg a földről figyel és mondja a "szöveget". Kezdjük ott, hogy vágtánál nem merem még elengedni nagyon a nyerget sem, de ők elvárják hogy irányítsam a lovat szabadon, el is indítsam meg az ülésem is helyes legyen vágtában, amit én így soknak érzem a jelenlegi tudásomhoz képest. Jó hely, jók a lovak amúgy, nem szeretném otthagyni, mert végre úgy érzem, hogy fejlődök. Viszont kaptam egy ajánlatot a "konkurenciától", az egy faluban arébb lévő lovardából, szerintetek kérdezzek rá ott hogy oktatják a vágtát? Végülis nem párszor elmehetek oda is és ha felfejlődnék, a jelenlegi helyen úgy is menne a vágta, ahogy most elvárják.


Ti mit tennétek ebben a helyzetben?



2016. dec. 8. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Az nem tiszta ha vágtában még nem mered elengedni a nyerget,miért akarják h szabadon menjél? Azt h a beugratást rádhagyják h gyakorold és tanuld ,az még belefér ha előtte és közben is magyarázzák mit hogyan kell,de ez a szabadon vágtásdi ,főleg úgy h egy másik lóval mennek egy instabil üléssel rendelkező lovas előtt már elég szarszagú. Gondolom ezek is oktávos vagy mátrixos "sztáredzők" . Legegyszerűbb ha kipróbálsz a másik helyen egy órát,és máris van viszonyítási lehetőséged. De egy jó helynek általában vannak referenciái amik alapján nagyjából kirajzolódik egy kép róla.
2016. dec. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 YumiHU válasza:

Amíg futószáron nem stabil a vágtád, nem lenne szabad szabadon "kísérletezni", veszélyes.

Azzal nem veszítesz semmit, ha más helyen is próbára teszed magad, de beszélhetsz a jelenlegi oktatóddal is a gondjaidról. Mond, hogy szeretnél még futószáron gyakorolni, legyen oly szíves szánja rád az időt.

2016. dec. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azok alapján amit írtál kérdés mi a fejlődés?

Mert a vágtát futószáron tanítjuk alapvetően és addig nem is vágtázol szabadon, míg nem tudsz elengedett kézzel stabilan ülni.

Nézd meg a másik lovit, alkalom szerűen nézz ki, hogy milyen, de én a jelenlegi lovidat messzire kerülném.

2016. dec. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én szabadon tanultam meg a vágtát még anno emlékszem is! Mikor már szabadon ügettem és bisztonságosan irányitottam a lovat!Persze rengeteget ügettem és későn jött a vágta!Emlékszem első alkalommal féltem!De másodszor már sikerült és a siker érzése irányitott!De én is ajánlom hogy nézz meg egy másik lovit, es úgy dönts!
2016. dec. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Válts lovardát, itt nem tanítanak, csak arra várnak, hogy magadtól megtanuld. Ezt a szomszéd bácsi lován is megtanulnád ingyen, semmi értelme ilyen helyre "lovagolni" járni, de főleg fizetni érte.
2016. dec. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!