Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak én látom úgy, hogy...

Csak én látom úgy, hogy ezekből a mai 10-13 éves kislányokból akik évekig futószáron lötyögnek, kihasznált vén gebéken, talpig gerincvédőben meg kobakban meg stb. , soha nem lesz lovas?

Figyelt kérdés

Az OKJ-s oktatóikkal napersze :) Szerintem az a céljuk a mai legtöbb "edzőnek" hogy minél tovább tanítsa a gyereket mert annál többet fizet apuci. Irdatlan mennyiségű pénzeket fizetnek ki a szülők a gyerek alapvetően lovagolni nem tanul meg.

És akkor dicsérik őket nyakrafőre, hogy milyen ügyes milyen tehetséges eközben sehol semmi. De a kiscsaj örül és elhiszi az apuka büszke az oktató meg röhög magának...

Aztán nagycsaj a kiscsaj s netalán felteszik egy lóra ami még menni is bír és a kislányka egyből lepottyan :D

Mi lesz ebből??


2016. dec. 13. 07:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A kedvencem nekem is a 'hogy kell vágtázni' meg a 'ti mennyi idő alatt tanultatok meg lovagolni' lányok :D Én 5 éve lovagolok rendszeresen, de még mindig nem TUDOK lovagolni. :)
2016. dec. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
54%
Képzeld el.... múltkor "beoffolt" egy kb 10 éves kislány, hogy én meg sem szólalhatok,( mert ugye semmit sem érnek az oklevelek, érmek, kupák) mert neki az oktatója azt mondta, hogy egyszer nagy versenyző lesz... xddd
2016. dec. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem látod jól már azt sem, amit kérdezel. Ma nem az a divat, hogy valaki évekig futószáron lötyög, hanem pont ellenkezőleg, minél előbb el lehessen engedni osztályba, mert akkor egy óra alatt egy oktató 3-4-5-ször kapja meg az óra díját, nem pedig egyszer, a futószáras lovastól. Mivel már azelőtt elengedik őket, hogy három jármódban ülésük lenne, nem nagyon fognak megtanulni lovagolni, vagy legalábbis lassabban és nehezebben, de ezt a tanulók és a szüleik is generálják, mert a szomszéd gyerek már egyedül megy, az övé miért van még futószáron. Nem fogja megérteni, hogy azért, mert így tanul meg lovagolni.


Azzal meg, hogy szenvedő, rohanó, "nehezen kezelhető" lovakon tanuljanak, nem értek egyet. Lovagolni tanulnak, nem túlélni. Más az, amikor egy lovashoz képest túl jól képzett és emiatt érzékenyebb, túl nagy mozgású lóról van szó, amihez fel kell nőni, meg más, amikor egy megkeseredett, minden porcikájában fájó és emiatt ellenkező lóról van szó, ami nem csak, hogy oktatásra nem alkalmas, hanem nem lenne olyan, ha nem olyan nagyképű idióták "lovagolnák", mint amilyennek te is tűnsz.

2016. dec. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!