Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pályaválasztás. Hogyan tovább?

Pályaválasztás. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Nem sokára eljön az idő hogy eldöntsem mégis merre továb az általános iskola után. Mindenképp állatokkal,és azon belül legfőképp lovakkal szeretnék dolgozni. A mezőgazdaság is érdekel,van is egy iskola,a Kaposváron található Móricz Zsigmond szakközép suli. Nem tudom hogy oda akarok e menni,mivel elég messze van. Tulajdonképpen csak annyit szeretnék tudni hogy mégis mi lenne az a lovas/mezőgazdasági szakma amiből meg lehetne élni,lehetőleg Magyarországon.

Tudnátok pár ötletet mondani?



2017. febr. 5. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy voltam,mint te. Lovásznak tanultam. Mindenki próbált lebeszélni róla, de nem hallgattam senkire,mentem a saját fejem után. Lovásznak/lógondozónak semmiképpen ne menj. Itt abból nem lehet megélni. Éhbérért kidolgoztatják a beledet,hülyének néznek. Ha mkndenképpen ilyen irányba akarsz menni akkor szerintem nézegesd az egyetemeket. Tudom ,higy még csak középsuliba mész de először is érettségizz le !!! Mindenképpen. Keress olyan iskolát ahol pl elvégzel egy állattenyésztőit, azután még ottmaradsz, lerakod az érettségit. Utána beadhatod a jelentkezésedet egyetemre. Ménesgazda, agrármérnök , stb. Ménesgazda azthiszem 2 év, agrármérnök az sok.talán 5. Nem tudom pontosan.
2017. febr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Ménesgazdát nem ajánlom. Én azt végeztem, kb. a lovász végzettséggel egyenlő.
2017. febr. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 piriiiii ***** válasza:
Szerintem Magyarországon belül ne számíts arra, hogy ebből meg lehet élni. Menj agrármérnöknek, de még az sem az igazi...
2017. febr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Tudom, hogy nem ilyen választ szeretnél, de személyes tapasztalat alapján 2 dolgot tudok javasolni.

1. Ha jó tanuló és szorgalmas vagy, állatorvos. Tudsz aztán lovakra is specializálódni.

2. Tanulj olyasmit, miből rendesen meg tudsz élni. Informatikát, nyelveket, mérnöknek, amivel könnyen tudsz normális munkát találni, és van hozzá némi affinitásod. Akkor elég pénzt fogsz keresni ahhoz, hogy a lovazás lehessen a hobbid.

Mindkettőhöz sok sikert, bármelyiket is választod!

2017. febr. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Adj magadnak 4 évet, menj normális gimnáziumba, szerezz érettségit utána még mindig el tudod dönteni, hogy merre tovább. Jó érettségi után mehetsz egyetemre Kaposvárra,ott van lovas szak. Az a baj, hogy itthon ebből megélni nem lehet. Ha lovász vagy, amit teszel éhbérért: ganézás, etetés, karámjavítás, szénahordás, lovak karámozása, pucolása. Ennyi. Annyira elfáradsz, hogy lóra ülni nincs energiád, de sok helyen lehetőséged sincs. Lovasoktatóként kell a papír, de a legtöbb okj-n lószart se tanítanak. Ha mákod van és megtanulsz az évek alatt normálisan lovagolni, lehetsz belovagló, munkalovas, de azok se keresik halálra magukat. Ha mindenképp ezzel akarsz foglalkozni, akkor tanulj nyelvet, tanulj meg lovagolni és go külföld.
2017. febr. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát,sokat tudnátok segíteni :)
2017. febr. 5. 20:17
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit tudok segíteni, hogy azt halld amit szeretnél. Nekem lovardám lett, önerőből, de nem egyszerű. Nem keresem halálra magam, de megvagyok(mostmár).Nagyon fontos, hogy jól tudj lovagolni, legyen versenytapasztalatod, így tudsz belovagolni, versenyeztetni. Esetleg lehetsz lovasoktató ha van érzéked hozzá, kedves vagy az emberekkel. Azért ezt a két munkát írtam, mert ezekkel lehet elindulni. Nagyon nehéz lovardavezetőként menő lovardában állást találni, hiába van Lótenyésztő szakmérnöki diplomád, lehet hogy egy érettségizett, de komoly tapasztalatokkal rendelkező versenylovast vesznek fel a helyedre.

Szóval gimi, mellette jó edzőhöz napi szinten járj lovagolni, lovak mellé segíteni. (igen, akár ingyen, vállalva hogy kihasználnak). Próbálj versenyezni akár több szakágban, ott ismerkedj emberekkel. Én így találtam rá a helyemre. Ha ez nem tetszik, akkor én is a többiek válaszával értek egyet: Tartsd meg hobbinak.

2017. febr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!