Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Okozhatja az ugratás is a...

Okozhatja az ugratás is a lovam sántaságát?

Figyelt kérdés
A lovam reggel bicegett, de estére teljesen lesántult a bal első lábára. Tegnap délelőtt ugrattunk, de csak néhányat, előtte alaposan bemelegítettünk, majd a végén 15percet sétáltunk. Fokozottan kapta a terhelést, a hóban is majdnem minden nap lemozgattam. Egész nap legelőn van, többi lóval. Körmölve egy két hónapja nem volt, a napokban jön a kovács, mert közbe jött neki valami, ezért nem jött előbb. Mégis most megvádoltak "hozzáértő" emberek hogy biztosan az ugrás okozta. Tegnap délután semmi baja nem volt még, tiszta járása volt az edzés után pár órával. Tényleg okozhatta az ugrás a problémát? Orvost holnap hívok.

2017. febr. 26. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Megnézted a patáit hogy rendben van e nem ment e bele valamiféle kő esetleg vagy valami?Amúgy meg ő igazából szerintem igen mivel akkor a súly+plusz te és ugrás hát...nem is tudom de nem biztos.
2017. febr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ezért sántult le, hiszen reggelre már bicegett, gondolom aznap már nem volt másként mozgatva ahol sérülhetett volna.
2017. febr. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Belement egy kő, és megnyomta a patáját.

Ahogy kelt fel reggel, megrántotta.

Összerúgott egy másik lóval.

Egy régebbi sérülése újult ki.

Ínhüvely gyulladása van.

Rosszul van lovagolva, igazából gerinc problémája van, az sugároz ki lábra.

Patairha gyulladása van.

Patacsont süllyedése van.

Akármi baja lehet, nyilván a fentebbiekből van ami nem túl valószínű, mert hozzáértő lovas mzér rég észrevette volna.

2017. febr. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Én azért zártam volna ki az ugrást, mert eddig is ugrottunk. Szombaton 60 centiket ugrott, amit kihagytam, hogy csütörtökön is volt ugróedzésünk. Én is arra tippeltem volna, hogy összerúgott a többi lóval, mert sárlik és ő van a rangsor legalján.
2017. febr. 27. 06:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Elég ha karámba lép egy rosszat. Főleg most sár is van,közös karámozásnál kergetik egymást,megcsúszik és kész a baj. Lehet ha nem ugrottál volna vele akkor is lesántul másnapra.
2017. febr. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Volt kint orvos, ejtő-szalag részleges szakadás. Megkérdeztem és ő is mondta, hogy bármitől lehet, egy rossz lépéstől is. Köszi mindenkinek 😘
2017. febr. 27. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!