Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Edző vagy oktató a jobb...

Edző vagy oktató a jobb döntés? Miért?

Figyelt kérdés
2017. márc. 6. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A kettő között tudásban nem lehet különbség. Mindössze a papír miatt van ez az oktató ,edző cirkuszos megkülönböztetés,mert az edzői drágább és az vihet versenyre tanítványokat hivatalosan ,az oktató meg inkább kezdőkkel foglalkozik. Én a hajamat tépem mikor az oktatót leszólják h "az csak egy oktató nem edző" .Az az oktató aki kezdőkkel foglalkozik nagyon kell h értse a lovaglás miértjeit ,mivel olyan lovasokkal kell foglalkoznia akik full nulláról kezdik,teljesen le kell fektetni az alapokat. Ha ezeket rosszul tanítja meg,nem fejleszt ki jó ülést,szárfogást stb akkor egy világsztár edző sem tud semmit dolgozni a lovassal a versenykarrier felé. szóval teljesen lényegtelen,az edzőnek kell tudnia az alapokat,az oktatónak meg kell tudnia a felsőbb szintet is hogy tudja a kezdőknek bevezetni a fejlődés iránti utat. A Tf -s meg az okj-s kamutanfolyamok meg semmi tudást nem adnak,csak a pénzről szólnak. Nem számat sem az oktató sem az edzői minősítés,az számít ki mit tud,nem a pecsét a papírján amit kifizetett.
2017. márc. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lovasszövetség által minősített edző a legjobb.

Én is lovasedző leszek a papírom szerint, bár én inkább kezdőkkel szeretnék foglalkozni. Viszont az okj nem elég, aki komolyan gondolja (mint én is), az megcsinálja a Lovasszövetség minősítő vizsgáját is. I. szinthez nem kell versenytapasztalat. (Nekem sajna sose volt sem lehetőségem, sem pénzem versenyezni, célom igényes hobbilovasok képzése, illetve biztos alapokat adni a későbbi versenyzéshez.)


Ez a szakmai oldal, viszont az oktató/edző személye, elhivatottsága, alapossága megint más kérdés. Vannak olyan edzők, akiket messzire kerülne az ember, nem lehet velük haladni, prosztón viselkednek. De van olyan alacsonyabb végzettségű oktató, akit szeretnek a lovasai, lelkiismeretes.

2017. márc. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Konkrétan mit akarsz tudni? Ha arra vagy kíváncsi melyik a magasabb besorolás, akkor a válaszom az edző. Ez önmagában nem jelent semmit, mert a lovasszövetségi besorolás a mérvadó. Hobbilovasoknál persze nem számít, mert itt az oktató személyisége a legfontosabb, sportolóknál pedig a többi tanítvány versenyeredménye, plusz az adott edző/oktató saját teljesítménye, lásd: lovasszövetségi besorolás.
2017. márc. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!