Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jó döntés lenne oktatót váltani?

Jó döntés lenne oktatót váltani?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy megérné-e oktatót váltatni. Több ilyen kérdést meg felvetést láttam, és általában az oktatóváltás nem egy rossz döntés. Az van, hogy B kategóriás jogsit szeretnék, kressz, e.ü. elsőre meglett, de a vezetés elég döcögősen megy. Az oktató egy nagyon nyers és kibírhatatlan jellem. Régen kicsit féltem, ma már egyenesen örülök annak, hogy szinte majdnem végig telefonál mellettem, addig se kapom a hidegzuhanyt. Ha épp nem telefonál, akkor valahová furikáznom kell. Ezzel még nem is lenne baj, ha ez az én malmomra is hajtaná egy kicsit a vizet. Ugyanis 31 óránál tartok, nem vettem észre, hogy átléptük, ő meg annyira nem vette a fáradságot, hogy ezt megjegyezze. Az viszont már szöget ütött bennem, hogy hogy lehet, hogy már itt tartok, de még egy párhuzamos parkolást se csináltunk? Ez egy tipikus aligváromhogyelszúrdhogylecseszhesselek oktató, egy nagyképű, elszállt gyökér. Azzal talán még nincs is baj, hogy nyers, mert a gyerek nem úgy tanul, hogy "jaj csillagom, ezt nem így kellett volna", de ez már több határt túllépett. Kereszteződés előtt, amikor visszaváltok, akkor vagy nem fékezek szerinte megfelelően le, vagy túlfékezem... Oké, elfogadom azt, hogy amatőr vagyok, de több dicséretet is kaptam, sőt, érzem is, hogy menyire kell lelassulnom. Tapasztalatból tudom, hogy minden diákkal tapló, csak félek, hogy a pénzkicsalás rész következik. Órák óta majdhogynem csak egy útvonalon haladunk, azon is 50x, ráadásul még csak nem is forgalmas. Úgy érzem, az időt húzza csak, de félek, hogy oktatóváltással meg csődörből vödörbe szituba kerülnék. Nektek milyen tapasztalataitok vannak?

2016. jún. 28. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Én pont ebben a szituban voltam. Mondjuk az én első oktatómmal 30 óra alatt csináltunk sarok tolatást, Y fordulást, a rutin pályán 90 fokos parkolást és mentünk a forgalomban is. Az időponttól függött, hogy épp mennyien vannak az utakon, de volt gyér és sűrű is. Amikor elhatároztam, hogy abbahagyom nála, mert nem éreztem semmi fejlődést és csak egyre rosszabbul teljesítek, akkor kb 3 hónapra abbahagytam, hogy kiheverjem ezt.


Aztán bementem a központi irodába, hogy kérjek egy másik oktatót és vele minden sokkal jobb. Most se érzem magam még forgalmi vizsgára kész állapotban, de fényévekkel jobban teljesítek. Nincs stressz, jól érzem magam a volán mögött stb.


Én csak javasolni tudom, hogy válts. Az irodában, ha elmondod mi a helyzet, akkor tudnak ajánlani olyan oktatót, aki megfelel. olyan nincs, hogy egy társaságnál mindenki sz*r legyen.


Az ilyet sürgősen ott kell hagyni, mert csak a pénzed megy rá, de eredmény semmi sem lesz.

2016. jún. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg, ismerősökkel értekezni, hátha valaki tudna oktatót javasolni. Ha nem adott ez a lehetőség, akkor lutrira mész át megint.
2016. jún. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak annyit fűznék hozzá, hogy az én oktatom is a különböző manővereket (saroktolatás, parkolások) csak a 25-27. óra környékén kezdtük el, de akkor általában szinte az óra felét-háromnegyedét csak parkolgattunk, tolattunk, megfordultunk :D


Hát igen, kérdezz körbe ismerőseidet, hogy kik jó oktatók.


"a gyerek nem úgy tanul, hogy "jaj csillagom, ezt nem így kellett volna","


Ebbe nem értek veled egyet. Az én oktatóm nagyon ritkán kiabált, talán 2x összesen. Inkább csak káromkodott, de azt is inkább a vicces formátumban.

18/f

2016. jún. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2016. jún. 30. 16:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Meglett azóta,?,
2017. márc. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, végülis egy hónap múlva lett időpont, megjegyzem ezt sem az oktató, a góré szervezte le.

A vizsga is meglett elsőre, szerencsére.

Már tovább nem is bírtam volna.. :)

2017. jún. 24. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!