Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudok menteni lovat...

Hogyan tudok menteni lovat vágóhídról?

Figyelt kérdés
Egy álmom hogy lovakat mentsek. Undorítónak és kegyetlennek tartom hogy a lovakkal ezt csinálják a vágóhidakon :(( Bár nem tudnék minden lovat megmenteni,de legalább egyet szeretnék. Hogyan menthetnék meg egyet? Teljesen mindegy hogy vak,vagy beteg a lába.... Csak menthessem meg. Gyűlölöm hogy kínozzaák az állatokat. Semmilyen állat ilyet nem érdemel.

2017. márc. 25. 13:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szedj össze annyi pénzt, amennyivel megvásárolod a lovat és utána élete végéig tartod, eteted.
2017. márc. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Kincsem Park, Alag, stb. A legtöbb ügető és telivér a karrierje végén három kimenetel közül kap egyet:

- tenyésztésbe áll

- megveszi egy hobbilovas

- vágó (ha nem a magyar, akkor az olasz, sokat vásároknak fel e célra).


Főleg az ügetők helyzete rossz, mert a hobbilovasok nem akarnak azzal szenvedni, hogy megtanítsák lovagolni. Szóval ha onnan elhozol egy rossz eredményeket produkáló, esetleg versenyen lesérült ügetőt, azzal jó eséllyel megmented az életét.

2017. márc. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%

Tudom, hogy ezzel a kommentel nem leszek népszerű, nk de mi van a szarvasmarhákkal, a sertésekkel és a menhelyeken lévő kutyákkal és macskákkal?

Nézétek meg az earth lings c. filmet.

De sajonos nem olyan egyszerű a megoldás, hogy 1-1et megvásárolunk, ez egyennlő a 0val.

2017. márc. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Sajnos az egyetlen mód hogy megments egy lovat, az a pénz.


Rengeteg, rengeteg pénz.


Azt a lovat neked meg kell vásárolnod, aztán élete végéig eltartanod. Másnak adni, eladni nem tudod, mert ezek többnyire "selejtes" lovak, akik nem kellenének senkinek.

2017. márc. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Kutyát, macskát menteni egyszerűbb, mint lovat, és klasszikusokkal olcsóbb eltartani is. Másfelől, mivel a ló összefonódott az anyagi jólét gondolatával a legtöbbek fejében, sokak nem is gondolnak rá, hogy igenis lovakat is kell(het) menteni.


Az, hogy egy-egy egyed megmentése nem megoldás, sőt, nulla... Ez maga a világ annak az egyednek.

Nyilván az állatvédelmi törvények szigorúbb betartatása hatásosabb lenne, de a jelen helyzetben az emberek jogai se hatják meg a vezetést, nem, hogy az állatokéi.

2017. márc. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%
Igazából nem feltétlenül selejtesek, sőt. Éheztetett, gebe lovat is találni sokat, holott lehet, hogy igazából egy igazi, egészséges, jó munkatűrésű, erős, ügyes ló. Előfordul, és gyakrabban, mint hinnénk.
2017. márc. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
Ja vagy éppen a lovaknál nem ritka rejtett betegségekkel rendelkezik...
2017. márc. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hát most azért szeretnék lovat tartani( minimum 2) mert örököltem egy nagyobb területet nagyon közel a házamhoz. Oda építtetnék nekik boxokat és teljesen jól el lennének. Fiatal koromban is sokat lovaskodtam,és most is szeretnék. Pénz az szerintem lenne,
2017. márc. 25. 17:12
 9/16 A kérdező kommentje:
Pénz az szerintem lenne,én is meg a férjem is dolgozunk. Eltartani biztos hogy el tudnánk,de nagyon drága betegségek esetén már lehet más lenne a helyzet.
2017. márc. 25. 17:14
 10/16 anonim ***** válasza:
Felteszem, orvos látná, mielőtt elhozod... Bár kifejezetten vágónál lévő ló esetében sokáig vizsgálgatni nincs lehetőség, így lehet, hogy adott esetben lovaglásra alkalmatlan. De ami tudható, hogy fertőző baja nincs, nem szürke és nem kehes. Legalábbis elviekben...
2017. márc. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!