Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez normális dolog? Mitől...

Ez normális dolog? Mitől lehet bennem ez?

Figyelt kérdés
A hobbi lovakat,amik ilyen 600 kg körül vannak nagyon szeretem. Viszont az ilyen 800 kg-os "húzó lovakat" meg nem. Tudom hogy egyik ló sem tehet arról hogy milyen fajtájúnak születik és ezért is érzem magam bunkónak... Az ilyen nagy lovaktól sokkal jobban félek mintegy angol telivértől. Ez mitől lehet hogy így rettegek a húzó lovaktól?

2017. márc. 30. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolom azért, mert azok jellemzően széles, izmos, rámás kiállású állatok, és hamarabb elhiszed, hogy ha neked megy, akkor visz, mint szél a szaros budipapírt.

Meg persze a mai ideálnak tartott sportló küllemtől elég messze esnek...

2017. márc. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"Húzóló" a hidegvérű,sodrott. Rettegés meg ez a leáltalánosítás a hozzá nem értésedből fakad. Egy kis póni is tud benned akkora kárt okozni mint egy 800kg os hidegvérű ha bolond,és egy nagydarab ló is tud rád odafigyelni ha elég jó természetű és képzett hozzá.
2017. márc. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát az igaz,hogy bármilyen ló tud súlyos sérülést de ezek számomra ijesztőek. Egyszer rúgott meg egy lipicai ló,annyi volt hogy 2 hétig lila volt az a rész ahova rúgott. Na ha ezt egy olyan hidegvérű, sodrott lótól kapom, szerintem beletörött volna a csontom. ( a bordámat rúgta meg) . Közelébe sem merek menni
2017. márc. 31. 12:53
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy telivér is gond nélkül szilánkosra töri a bordád, ha nincs szerencséd, tehát pl nem állsz túl közel ahhoz, hogy rendes lendületet szerezzen a lába, vagy ha ha tisztes erőt rak bele, stb. Ehhez nem kell hidegvérűnek lennie.
2017. márc. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor csak mákod volt, hogy épp, hogy eltalált. Egy melegvérű ló is tud halálos erejűt is rúgni, ehhez nem kell hidegvérűnek lenni. Viszont én imádom a formájukat, meg azért sokszor nyugisabbak, mint egy melegvérű ló. Sportlóból több ficánkát láttam, mint hidegvérűből.
2017. ápr. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!