Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóvásárlás többlet költségei?...

Lóvásárlás többlet költségei? Többi lent.

Figyelt kérdés

Ha veszek egy pl. 300.000Ft-os lovat, mennyi pluszköltséggel számoljak a vásárlás terén? Gondolok ezalatt az állatorvosra, lószállító bérlésre stb...A benzinköltséget nem kérdezem, az változó, de kb hányszor ajánlott elutazni és kipróbálni a lovat? Így első körben én 3 próbára gondoltam, az utolsóra akkor amikor elhozom.

Szóval ha mondjuk 300.000 a ló, akkor mennyi pluszköltsége lesz a megvételének KB, mennyivel kalkuláljak? (A tartási költségek most nem érdekelnek.)



2017. ápr. 2. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez így nem megmondható, attól is függ, hogy pl az orvos mit csinál - csak megnézi, vagy kérsz kehesség és sántaság vizsgálatot, lábakról három oldalról röntgent, stb... Hívsz-e kovácsot, vagy milyen messziről akarod a lovat elhozni. A lószállito ára ennek függvényében alakul, kivéve, ha egy napra kibérled. Plusz orvost is re vigyél, ne ők hívjanak, mert akkor érhetnek meglepik.

Plusz ha kérsz még vérvételt is, kevésvérűségre meg takonykórra, az is pénz, meg az útlevél átíratása is...

Ha van rá mód, akkor először előre egyeztetve menj ki, aztán egy előre be nem jelentett időpontban is, úgy kiderül, ha esetleg csak be volt nyugtatózva. Én az elhozatalkor már nem feltétlenül próbálnám, túl vagytok már rajta, épp elég lesz neki az út, meg otthon az új környezetében esetleg egy laza átmozgatás.

2017. ápr. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérdezem, hogy ha kb 100.000Ft-ot félreteszek, az elég lehet rá, vagy inkább többet? Ha mondjuk a legrészletesebb vizsgálatot kérem (tudom, hogy pontos összeget nem lehet mondani, de nem akarok pofára esni ).
2017. ápr. 2. 18:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően többször érdemes egy lovat kpróbálni; egyszer mindenképp bejelentve, egyszer pedig a "környéken jártam, gondoltam beugrom" szimtű meglepetéssel. Így fix hogy kiderülnek a turpisságok. Tehát 2-3 alkalommal minimum számolj.


Az állatrovos változó mennyit kér, függ attól melyik dokit kéred meg, illetve hogy mit mivel-hogyan vizsgál. Ugye szokás sántaságot, kehességet,más patabetegséget vizsgálni. Esetleg a vérvizsgálatok jöhetnek még szóba ha nincs a lónak, plusz adott esetben az útlevél és más papírok kiváltása/átírása. Plusz lehet hogy csontkovács is átnézheti a lovat.


A szállítót bérelheted, ha ehyszemélyeset kérsz, valamennyi letétet szoktak kérni (10-20 ezer ft) vagy eleve bérlési díj van. Vannak profi lófuvarozó cégek is, azok fogalmam sincs, hogyan dolgoznak.


Nem tudom milyen stinten vagy, de ha az edződben bízol, őt is érdemes egyszer magaddal vinni, hogy a kiszemelt lovon pl. tartson egy edzést neked, ezért előfordulhat hogy ő is kér valamennyit, vahy adsz valamiféle "tiszteletdíjat"


Én olyan 100-150 közti összeget tennék félre

2017. ápr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezek a dolgok attól függenek, hogy milyen messziről veszel lovat, nyilván kevesebb az útiköltség ha 20 km-ről és nem 200-ról veszed a lovat, illetve attól is függ, hogy mennyi lovat nézel meg. Én elég válogatós vagyok, fotóról, videóról csak nagyon kevés ló tetszett, összesen négy helyre mentem el, olyan 40 km-es körzetben, de egyik sem tetszett. Végül 180 km-re találtam egy lovat, amit lelovagolt előttem a munkalovasa, pár nap múlva hívtam a tulajdonost, hogy megyünk érte. Szállításra átlag 120 Ft/km-t számolhatsz.

Az adás-vételi vizsgálat ára attól függ, mit kérsz. Egyszerűbb sántaságvizsgálatot szerintem kaphatsz 30 ezer körül, hajlítással, ha pozitív lesz a ló én nem foglalkoznék vele, hacsak nem kivételesen jó és a röntgenje elfogadható, de ha röntgeneztetsz is, az olyan 6-7 ezer/felvétel pluszban.

2017. ápr. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. ápr. 5. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!