Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 13 évesen lovat? Ráadásul mént?

13 évesen lovat? Ráadásul mént?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

13 éves ellégé túlsúlyos lány vagyok (167 cm 73-75 kg) és szeretném hamarosan megvenni az első saját pacómat.Mindenképp mént szeretnék,kb 4-8 évest belovagoltat.Mekkora őrültség lenne?Mert se nagykorú,se vékony nem vagyok (inkább nagyon is kövér).Azért gondoltam hogy megkérdezem,mert egy barátom 14 éves és most kapott egy lovat,és nem tudom hogy mennyire nagy hülyeség ez.

A válaszokat előre is köszönöm



2017. ápr. 24. 22:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem elég nagy őrültség. Már nem elsősorban a súlyod miatt, hanem a korod miatt. Gondolom a szüleid kéne megvegyék, és nem utolsósorban eltartsák az állatot, nem tudom hogy mennyire könnyen megy kicsengetni havi ötvenezret, plusz több százezret tartalékban tartani az esetleges orvosi költségekre.

Még tanulsz gondolom, és valószínűleg tovább is szeretnél tanulni, kalkulálj egyetemmel, hogy akkor lesz-e elég időd rá. Ebben a korban még nem látod annyira át a világot és az életedet, hogy mi lesz 3-5 év múlva.


Persze semmit nem tudok a körülményeidről, de szerintem egyenlőre lovagolni járj rendszeresen és tanulj a lovakról mert nagy szaktudást és anyagi hátteret igényel, nem igazán gyereknek való.

2017. ápr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%
Ez jó vicc. És miből vennél magadnak lovat? :D Miből tartanád el? :D Vagy azt nem tudtad, hogy ez pénzbe is kerül? D:
2017. ápr. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
36%
Hogyne! Meg egy krokodilt, egy jaguárt, egy unikornist is mellé! Meg még persze az iPhone 20-t ugyanúgy fizessék ki a szüleid.
2017. ápr. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért, mert a barátod kapott (aki ettől még befürödhet vele...), egyáltalán nem muszáj neked is saját.

Én semmiképp sem ajánlanék mént, pláne nem 4 év körülit, de nyilván senkit se izgat, ki mit nem ajánl, ha az a fixa ideál.


Másfelől egy szót se írtál a lovas tapasztalatodról, szóval így bele a semmibe egy mént ide, mert szerinted kövér vagy (amúgy nem olyan vészes), az eléggé könnyelmű. A súlyod amúgy is irreleváns.

2017. ápr. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.A lovat olyan megegyezésből venném hogy a felét kellene összesporolnom a másik felét fizetik a szüleim.A lovagló tudásom:biztos ülés 3 jármódban,viszonylag ugrálosabb lovakkal is kijövök,egyáltalán nem szoktak velem elrohanni.

Mégegyszer nagyon köszönöm a válaszokat!! :)

2017. ápr. 25. 06:44
 6/20 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm az igényes választ sokat segített

#2 nyilván 13 év alatt feltűnik az embernek hogy kb minden pénzbe kerül.Én se ingyen gondolkodtam

#3 értem mire célzól,de pl nincs saját telefonom nem is vagyok márkasznob igy kicsit rosszul esett a kommented.Legközelebb ha válaszolsz valakinek,ne így rendben?

#4 igazad van a lovagló tudásom kihagytam de az előző kommentben leírtam

2017. ápr. 25. 06:53
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
Ez a lovastudás nem elég egy ménhez.
2017. ápr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

Szia,

Ha annyira akarod(nem csodálom:D) javaslom, hogy mindig hozzáértő edzővel lovagolj.

Osztálytársam is ennyi idősen kapta a lovát, én már 15 voltam.

2017. ápr. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%

A lovat nem megvenni kell, hanem eltartani. Ez sokkal többet jelent annál, mint hogy hogy a felét kifizeted (a zsebpénzért is a szüleid dolgoztak meg). Olyan fix anyagi forrás kellene, amivel nem a szüleidet terheled meg, mert gondolom ők nem fognak rajta lovagolni.

A mének között is vannak olyan kezelhető lovak, amiket akár kezdő is el tud lovagolni (anno én is egy ménen tanultam lovagolni totál kezdőként), de sokkal ritkábbak. Mélyre kell ásni értük, nem csak az apróhirdetésekben, hanem a pénztárcában is és némi szerencse is elkél.

4 éves mént viszont semmiképp sem ajánlanék. Ilyen korban még szinte csikónak számít, vagyis tök cuki meg aranyos. Aztán pár hónap múlva elkezd kamaszodni meg izmosodni és nagyon könnyen a fejedre nőhet (persze ekkor még időben ki tudod heréltetni).

A másik ami nagyon a mének ellen szól, az az hogy nem szívesen látják őket béristállókban. Nem lehet őket a kancákkal együtt karámozni, sőt sokszor a heréltekkel sem (másik csődörrel meg aztán pláne nem). Egy olyan társas lény, mint a ló ettől könnyen becsavarodik és csak még kezelhetetlenebbé válik. A lényeg hogy szerintem ha nincs lehetősége szabadon ménesben élni, akkor neki is az a legjobb ha kiherélik.

2017. ápr. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
Szia!Szerintem a súlyoddal semmi baj nincs.Én a helyedben nem vennék mént.Lehet hogy amikor kipróbálod a lovat nyugodtnak tűnik ,de lehet hogy be van nyugtatózva.Persze vannak kivételek is ez alól de nem tudom ,te döntésed.Esetleg a barátod lovához kijárhatnál ,segíthetné neki hogy egy kicsit belejöjj, vagy hogy is mondjam.(Persze ezt nem biztos hogy megengedi a barátod.)Ha esetleg mégis veszel egy mént ami fiatal akkor edző segítségét mindenképp kérd.És persze legyen félre téve pénz orvosra.Én a helyedben mindenképpen adnék bele a bértartás árába.(Remélem bértartásba vinnéd) +Ne feledkezz meg az oltásokról patkolásról,körmölésről.Remélem segítettem :)
2017. ápr. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!