Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 13 évesen lovat? Ráadásul mént?

13 évesen lovat? Ráadásul mént?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

13 éves ellégé túlsúlyos lány vagyok (167 cm 73-75 kg) és szeretném hamarosan megvenni az első saját pacómat.Mindenképp mént szeretnék,kb 4-8 évest belovagoltat.Mekkora őrültség lenne?Mert se nagykorú,se vékony nem vagyok (inkább nagyon is kövér).Azért gondoltam hogy megkérdezem,mert egy barátom 14 éves és most kapott egy lovat,és nem tudom hogy mennyire nagy hülyeség ez.

A válaszokat előre is köszönöm



2017. ápr. 24. 22:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%

Ne vegyél mént. Lehet lovad, hogyha megvannak a feltételek (pénz, idő, tudás), el fog bírni, főleg egy nagyló, de ne mént. Egy mén ha úgy tartja kedvet, kijön a karámból, megrúg vagy harap egy másik lovat és az NEM VICC!És idősebbet vegyetek (ha vesztek), mindenképpen, én is lovagoltam már fiatal, problémás lovon, de még is inkább egy 8-10 éves lovat kérnék, ha lehetne lovam.

De egyáltalán tedd föl magadnak a kérdést: Kell neked ló? SZügséged van lóra tényleg?

2017. ápr. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%
ja és igen, 4 éves mént tényleg ne. Van a lovardában több mén is, cukik, de amikor játszanak a csődörcsikók, akkor nem szívesen kerülnék közéjük. egy mén 1 éves pónicsikó cuki, de láttam, hogy miket csinált egy-egy felnőtt csődör...
2017. ápr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 zita_0 válasza:
100%
Attól függ te mennyire vagy tapasztalt. de tényleg nem megvenni nehéz hanem eltartani a lovat. És ha nem tudsz normálisan lovagolni és nem is értessz hozzá, akkor NEM szabad lovat venni. Mi lesz ha kólikázik és azt se tudod mit csinálj? Sőt észre se veszed hogy baja van. Mindent át kell gondolni, nem kiskutya akit kiraksz és tökéletesen eljátszik magával..
2017. ápr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
85%
Egyáltalán miért mént akarsz?
2017. ápr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
85%
Semmiképp nem vennék csődört, max. úgy ha záros határidőn belül herélt lesz belőle. Miért ehhez ragaszkodsz?
2017. ápr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
70%

Nem számít a súlyod!

Fontos hogy a szüleiddel beszéld meg a dolgot.

Fontos hogy ne olyan nolvat vegyél hogy "ennél jobbat úgysem találok" , hanem olyat akibe beleszeretsz, sőt előny ha alaposan megismered elötte.

Én is 13 évesen kaptam meg életem első lovát. A koroddal semmi baj, főleg ha van tapasztalatod és jól lovagolsz. Az hogy csődört szeretnél okos ötlet abból a szempontból, hogy ők masszívabbak, ám kockázatosabb abból hogy ne legyen túl "férfias"

Én szurkolok neked, és szüleiddel kell hogy beszélj erről!

2017. ápr. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Tizenéves gyereknek első lóként, ilyen szintű tapasztalati háttérrel szerintem semmi sem indokol egy 4-8 éves, fiatal csődört, ha masszív, ha nem.
2017. ápr. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 verakot válasza:
9%

szia

mént hanyagold szerintem inkább herélt,fajtára gidrán masszív okos lovak és ha össze illetek mindent megcsinálnak :)a tapasztalatok azt mutatják hogy a lányoknál 15-16 év a választó vonal a pacizásba addig ne mindenáron vegyel lovat csak ha tényleg passzoltok egymáshoz és komolyan gondolod .

2017. máj. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
54%
Hát pont így kaptam meg 13 évesen a heréltemet:). Azóta napi rendszerességel kijárok hozzá(bértartásban van), és semmi gond nincs. Lehet mondani, hogy fiatal vagyok, stb., de már 8 éve lovagolok versenyszinten, díjugratás, díjlovaglás megy. Egyébként barátnőm 13 éves és profi, 2 lova van, díjugrat mindkettővel. Őstehetség.
2017. jún. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom azóta mi van. De azt megkérdezhette miből spórolós össze? Mert ha tippelnem kell akkor biztos arra fogadok hogy a szüleid adtak pénzt és abból spórolsz egy lóra. Ergo ez szintúgy a szüleid pénze. Kicsi vagy várj vele mert tovább is fogsz tanulni... hidd el nem fut el semmi sehova és ha magadnak veszed meg jobban fogsz neki majd örülni és megbecsulni
2017. júl. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!