Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kiscsikó érkezett!?

Kiscsikó érkezett!?

Figyelt kérdés

Június. 14.-én született egy nóniusz félvér kanca csikóm. Lenne pár kérdésem:


-Hogyan kell a csikót könnyen magunkhoz szoktatni?

-Mit tegyünk azért, hogy ne ijedezzen tőlünk?

-Mit csináljunk a kancával, ha egy kicsit félti a

csikót? Hogyan szoktassuk le erről?

-Mikor lehet kocsizni velük? (Jártató kocsiban az anyja mellé kötni!)

-Mikor lehet elkezdeni a csikót "megszelídíteni"?

-Mi az első dolog amihez hozzá kell szoktatni?


12/L



#ló #csikó #kanca #jártatás
2017. jún. 19. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Már nem azért, de van két lovatok és lövésed nincs ezekről?
2017. jún. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
12 éves lány vagyok! Az apám nagyon jó lovas, csak szimplán tudni akarok az ilyenekről! :) "Ne a borító alapján ítéld meg a könyvet!" ;)
2017. jún. 19. 16:33
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Persze, azért írd le privátban is. Menj biztosra. :D Azt eleve tudtam, hogy 12 éves lány vagy, mert már a kifejtésben is benne volt.
2017. jún. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Képzeld, azért írtam le ide is, mert ide akartam írni elsőnek is!! ;)
2017. jún. 19. 16:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Mesés.
2017. jún. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezekről inkább apukád kérdezd, ne a gyakoris trollokat.
2017. jún. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha apukád nagyon jó lovas, akkor ő tudja ezeket. Miért nem kérdezed meg tőle?

Amúgy mi 2. naptól fogva simogattuk,puha kefével keféltük, felvettük a lábát a csikónak. 1 hetesen már vezetgettük és az anyja mellé kötve ment kocsiban.

2017. jún. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm végre a normális választ! Apukám sokat dolgozik, így későn ér haza!Van, hogy olyankor már alszok és korán már elmegy!
2017. jún. 19. 18:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Simogasd, kefével kefélgesd, ha hagyja a lábait is emelgetheted, ahogy az előző hozzászóló is írta. Én egyből tettem rá kötőféket is, hogy szokja, akkor se volt egyszerű de később még nehezebb lesz. Azonnal elkezdhetsz foglalkozni vele, legyen sokat ember a közelében ezt fontos, hogy megszokja. Sokat pátyolgasd és akkor nem lesz bolond kiscsikó. A kanca félteni is fogja, simogasd meg a kancát is, vigyél neki répát, almát, lássa mit csinálsz a csikójával. Kocsizásban nem tudok tanácsot adni, nem vagyok ennek híve. De én láttam már pár napos csikót is a kocsi mellé kötve.
2017. jún. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kérdésekből ítélve a csikó fél tőletek ?! Mert nekünk 3x volt csikónk és mindig nagyon kíváncsi érdeklődőek voltak. Még a boxban is születésük után. Kint meg pláne. Szerintem nem kellene erőltetni úgyis keresni fogja a társaságotokat , érdeklődni fog. 2. kérdés: Eleve miért ijedezik?? Lehet csak azért nem értem ezt mert a mi csikóink mindig halál nyugodtak voltak. 3.Rossz hírem van ,erről nem fog leszokni egy hamar.A lovam úgy féltette ,hogy szerencsétlen csikó még a másik ló közelébe sem mehetett,azonnal ott termett és intézkedett.. Volt pónim a csikóját kb. 1 éves kora után hagyta "figyelmen kívül" . De mikor eladtuk mint ketten "sírtak " egymás után. Ha meg nincs több ló a közelben akkor meg ,hogy simán követi szerintem nem baj. 4.Ezt nem tudom pontosan ,de szerintem 1-2 hónap után már mehet .5. Folyamatosan szelídítsétek. Ha később lovagolni is szeretnél rajta szerintem 1-2 éves kora körül kezd el a belovaglást -vagy Apukád,ha ő ért hozzá. Először tudod csak futószár- aztán futószár felszereléssel. Majd vezetőszárral rá is ülhetsz,utána meg majd megy minden tovább.Ha kocsizni akarod akkor ahhoz, meg felszerelésekhez.Ha gondolod vagy van még kérdésed írj privit :) Sok sikert hozzá
2017. jún. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!