Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikortól mehetek ki terepre?

Mikortól mehetek ki terepre?

Figyelt kérdés
Az oktatóm szerint már stabil az ülésem,már azbügetés is jól megy , mikor mehetek ki terepre?(vagy a vágtát is meg kell tanúlnom ahhoz, mert már hallottam olyanról , hogy még nem tudott vágtatni , de már terepezett).

2017. jún. 25. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Amíg nincs biztos ülésed mindhárom jármódban eszedbe ne jusson. Egyszer eljön az sok sikert!
2017. jún. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hallottam olyanról , hogy még nem tudott vágtatni , de már terepezett)."


igen,ez általában a kókler helyeken így megy. Teljes szakmai csőd és felelőtlenség. Bármikor kialakulhat olyan helyzet h beugrik a ló vágtába,megugrik stb.. Ilyen helyeket kerülni kell.

2017. jún. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt így nen lehet megmondani. Engem úgy vittek ki terepre, hogy bent 1-2x megpróbáltam futoszaron, de mivel íven volt a ló végig nem sikerült sose és szám elintézték, hogy majd később addig meg kell tanulnod. Ügyet esne megtanították, hogy a vagtanal hogyan is kell kikonnyiteni. Nálunk már ugetes megtanulasa után is visznek ki terepre. A családom is járt akkor lovagolni, a többieknek semmi fogalmuk se volt hogyan kit, csak annyi, amennyit lazák az én tanítasombol. Ami annyiban merült hogy néhány próba és ugetesben a vágta ülés gyakorlása (nálunk ezt így hívtak). És terepeztunk már nem egyszer, 30 terepen túl lehettünk már vagy meg többin is és akkor az oktató gondolta, hogy vágtázunk egy kicsit. Nem is kell mondanom az unokatestvére elkezdett visítani meg sírni, az anyját követelte egész terep alatt, aki persze otthon volt. A többieknek nem okozott gondot, mert elől hátul 1-1 oktató volt és mindig mondtak ki kit hogya csináljon máshogy. Aztán szépen őket is megtanították bent ugetesben hogy mit hogyan a legnyugodtabb leglustábban lovakat a félistenek AKA adtak és mentünk vágtak terepre is. Baleset meg sosem történt szeencsere. Igen kicsit felelőtlenek, már nem járok oda lovagolni, a könnyített vágtat megtanították, de azt hogy hogyan kell kiülni azt én kísérleteztek ki, azóta az is szépen megy egy rohamos lovon is...

A leírtaknak annyi a lényege, hogy tanulj meg mindent először jól és mindent ki tudtok küszöbölni, nem úgy mint itt ahol én voltam, mer ha elrohan a ló nem tud egy első vagtas Lovas mit csinálni terepen. Tanulj meg mindent legyen bízta az üléses és ne járj úgy mint mi, hogy szólás nelkul vágta terepen.

2017. jún. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól függ.. Nálunk a faluba nem egy olyan lovas ment ki lovagolni aki még a vágta közelébe sem volt. A kisebbek pedig vezetőszárral az oktató kezében. De az csak sétálgatás volt. Rendes terepre, sem mondanám hogy úgy volt.. Mert voltak olyanok akik vágtáztak már bent - körkarámban és terepen is kint voltak, de ott nem vágtáztak. Engem egyébként a vágta után vittek ki
2018. jan. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!