Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A több milliós lovak miben...

A több milliós lovak miben különbek a többitől? Kinek van ilyen lova? Mit tapasztalt vele?

Figyelt kérdés
Nem felvágásból kérdezem, hiszen ez egy névtelen oldal. Most vettem egy 10.000 €-s sportlovat, igazából ránézésre persze nagyon látszik hogy drágább a többinél de összvissz ennyi. Akinek volt több lova is, azokhoz szól a kérdés, tapasztaltatok-e bármi különbséget, jobban teljesített-e mint a többi?

2017. júl. 19. 13:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Veszel egy lovat kitudja mennyi penzert, de nem tudod mi fan terem? Miert vettel akkor lovat? Hogy aztan kidobd a szemetdombra?
2017. júl. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A ló értéke sok mindentől függhet. Lehet iszonyú drága a kiemelkedő felmenők miatt is pl., de ebben az esetben nem feltétlenül hozza a vártakat. Lehet nagyszerű a versenysportban, drága a teljesítménye okán. Vagy akár kevésbé jó képességű, de adhat nagyszerű csíkokat, s e végett is lehet drága. De lehet szimplán arról is szó, hogy a ló jó küllemű, a vevő meg átverhető.
2017. júl. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Első: nincs sok közöd hozzá, de a származása miatt vettem
2017. júl. 21. 11:35
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a különbség, hogy ha jó származású, akkor szakemberek bevonásával tenyésztésbe tudod venni. Ha herélt akkor az az előnye a jó származásnak, hogy ha megszorulsz/megunod/vagy akármi, akkor el tudod adni viszonylag könnyen, főleg ha szánsz egy kis pénzt a versenyeztetésére is.

10 000 euró amúgy nem sok egy jó származásért. Én sem felvágásként mondom. Egy belovagolt kisbérit kapsz 1,5 millió forintért bizonyos tenyésztőknél, ami talán 110-en sem ugrik hobbilovassal vagy ifivel. Kétszer ennyiért egy jó származású pl. német ló, amibe kódolva van a nagyobb pálya... Azért van különbség.


Nem azt mondom, hogy a származás garancia, vannak moslék dögök fullos papírral, de ha a pénz nem akadály, akkor miért ne venne bárki jó származású lovat, hogy nagyobb eséllyel vágjon bele a sportoltatásába.

2017. júl. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi 2 millióért vettünk nyers lovat, akit aztán belovagoltunk.

Nem bántam meg, rohadt jó ló, baromi nagyokat ugrik, nagypályára is jó lesz remélhetőleg.

A származása miatt ilyen jó főleg, na meg a helyes bánásmód miatt.

Minden ezen múlhat általában.

2017. júl. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nagyon semmi különbség nincs. Annyi, hogy elmondhatod, hogy van egy drága lovad, amelyik nem biztos hogy jobb semmiben a többinél
2017. júl. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: úgy nem biztos, hogy a hülye lovasnak a szart is el lehet adni aranyáron, ez tény... De ha már megnézed, mit veszel, akkor azért annak jó esetben van valami tényleges értéke is.
2017. júl. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem jobbak minden esetben. Az én sportpónim, amit 100.000-ért vettünk, és 140 marmagas, 120 cm-t ugrik, ellenben a magyar félvérünkkel, aki a harminc centitől is fél... a barátnőm gazdag családból való, és nagyon jó lovas, de az ő sokmilliós versenylova, alig ugrik meg 80-90 cm-t. Ebből úgy veszem le, hogy az 3n kis Apacsom jobb ló mint a vérvonalban kitűnő versenyló... :)
2017. szept. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Előző:

Azért ne essünk már át a ló túloldalára, hogy a 100 ezres lovak jobbak minta származásos sportlovak! Oké hogy vannak csodák, de nem minden nap.

A pónid se 100 ezer ft értékű, ha kiszámolod a sok belefektetett munkád, mindenesetre továbbtenyésztésbe nem vehető, ha el akarnád adni (tudom hogy nem) nem lennél pénzednél.

Egy jó származású lovat is el lehet cseszni, pl. a barátnőd lova is ilyen, mert 90 cm-t egy jobb szamár is ugrik, de attól még nem ez az átlag. Extrém esteteket mindenki tud sorolni, de pont nem ez viszi előre a lótenyésztést.

Mint említettem, a nagyobb esélyt kell megfizetni. Aki megteheti, jobb ha nem szerencsejátékozik, hogy vesz 150-ért vágólovakat, hátha közte lesz az az 1000-1 gyöngyszem.

2017. szept. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Általában a lovak ára arányos az értékükkel. 140 centin nem látsz már túl sok 10 ezer eurós lovat. Persze lehet meg tudja ugrani, de pályát már nehezebb menni. Nagyon sokat számít egy ló származása, azzal sosem lehet melléfogni. Nekem pl. 40 ezer eurós lovam van és teljesen meg vagyok vele elégedve.
2017. dec. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!