Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szőrén lovagolni?

Szőrén lovagolni?

Figyelt kérdés

Halihó! Van egy pónim, akit nem olyan rég óta lovagolok, de van egy bökkenő, nincs nyergem. Necces lenne most a beszerzés ugyanis akadt egy két probléma a családban is és hát...na mindegy a lényeg, hogy nyeregben tudok ügetni, vágtázni már azt hiszem 3x próbáltam, egész jól ment, viszont ügetni félek szőrén. Már többször lecsúsztam a lóról szőrén mint nyeregből. Egyszer kétszer mikor úgy van kedve a pacinak, hogy "Gyerünk, meguntam a sétálgatást!" hagyom ügetni, hogy azért én is tanuljak meg ő se unja el a lovaglást. Ez egy darabig mindig jól meg, de kb. 5 méter után a nyakába csúszok, vagy leesek róla. Igazából nem is az eséstől félek, mert már számtalanszor estem lóról, hanem attól, hogy ne pattogjak rajta, mert az nem tesz jót a gerincének. Hogy tudnám fejleszteni a szőrén lovaglást? Lábizommal semmi gond, már fél éve edzek rá és úgy érzem jobban tudom szorítani mint azelőtt. Egyensúllyal lehet talán a probléma. Ló nélkül hogy tudnám fejleszteni az egyensúlyomat? Köszi előre is a tanácsokat!


Egy lovas lány



2017. aug. 4. 15:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és azt kihagytam, hogy a lónak lesz valami baja ha huzamosabb ideig lovagolom szőrén? (Napi szinten szoktam)
2017. aug. 4. 15:31
 2/6 anonim ***** válasza:

A szőrén lovaglással az a probléma, hogy csak azt a 2-3 csigolyát terheled, amin éppen ülsz, míg a nyereg sokkal nagyobb felületen oszlatja el a súlyodat, sokkal kissebb lesz a ló terhelése. A szőrén lovaglás hosszútávon elég ártalmas a pacinak. Használtan már egész olcsón, egész jó nyergeket lehet kapni.

Ha ennyiszer esel, akkor valami gubanc van a teknikáddal, ezt így senki sem fogja tudni neked megmondani, hogy mi. A legjobb lenne, ha egy edző, vagy ha arra nincs pénzetek, akkor egy hozzáértő lovas ismerős segítene helyretenni az ülésedet.

2017. aug. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs erőd megtartani magad. Ha kikönnyítesz legalább 10 percig meg kéne magad tartani egyhuzamban, hogy akármit is tudj kezdeni a lóval ami lovaglásra hasonlít, de igazából a célnak azért legalább olyan fél órát ki kéne tűzni. Ha elérted, na majd akkor mondhatod, hogy nincs izom problémád...
2017. aug. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 zita_0 válasza:
100%
hosszútávon tényleg nem jó a lónak, de ameddig nincs nyerged llovagolhatd szőrén.
2017. aug. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Barátnőmtől kölcsön kértem a western nyergét, mert ő az angolt szereti, holnap elhozom, megnézzük jó e a pacimra. Azt mondta mivel csak porosodna eladná nekem, ami tényleg szuper mert pont western nyerget kerestem, és olcsón is adná, már csak annyi van, hogy ló legyen rá. Az nem baj, ha egy ideig pokrócot rakok a nyereg alá? Mert nyeregalátétem sincs, főleg nem western :/
2017. aug. 4. 23:38
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahova én járok lovagolni ott is pokrócot raknak a nyereg alá, persze aki akar az vehet magának és akkor azt rakja alá de amúgy a lovardának nincs nyeregalátét.Szerintem az egyensúlyérzékeddel lehet a baj mármint nincs meg az egyensúlyod a lovon, (gondolom) eddig kengyellel lovagoltál és arra tudtál támaszkodni.Kérj meg valakit hogy vezesse a lovat amíg t ülsz rajta szőrén hogy megtaláld az egyensúlyod vagy kérj meg valakit akinek van tapasztalata hogy futószárazás a lovat amíg te ülsz rajta szőrén.Én a helyedben mindenképp felkeresnék egy edzőt mert az komoly baj ha nincs meg az egyensúlyod a lovon kengyel nélkül.Mert mi van ha mondjuk kiesik a lábad a kénygélből amikor megindul alattad a ló mondjuk terepen amikor megijed, neked akkor azzal kell foglalkozni hogy megállítás a lovat nem azzal hogy fönnmaradj rajta és a kettő nem megy egyszerre.Remélem megoldódik ez a probléma.
2017. aug. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!