Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Mit lehet kezdeni egy olyan lovassal, aki egyik pillanatban még teljesen nyugodt, aztán hirtelen teljesen begurul?

Figyelt kérdés

Jár a lovardánkba egy lány, aki vágtázni tanul. Kezdetben teljesen aranyosnak tűnt, mondta, hogy a lovak a kedvenc állatai, sajátot is szeretne majd stb, a lovaglás a kedvenc sportja. Egyszer véletlenül láttam mit művelt az órán, amikor a ló nem azt csinálta amit akart, nem volt hajlandó elindulni vágtágba: nem csak erélyesen szólt rá, hanem ordítozott vele, utána se csizmára, se pálcára nem indult el. Az oktató mondta, hogy ő a földről meg nem tudja elindítani. Már próbál több lovat régebben, de azok se indultak el alatta. Egy pörgős, arab félvért kivéve, amelyik szabadon az egyenesben pöccre elindult vele mindig vágtába. A csaj jó dühösen leszállt és közölte, hogy megint azzal a lóval akar menni, mert ezeken a "lusta dögökön" nem fejlődik semmit. A tulajnak fel lett vetve, hogy küldje el a csajt, de azt mondta, kell a pénz, nem küldhet el senkit, szóval legközelebb megy az arabra aztán vágtázzon vele a végtelenbe. A lány sokat kihagyott, jelenleg a nyerget nem meri elengedni, de a lovak meg nem mennek alatta vágtába.


Mi lenne ebben a helyzetben a jó megoldás szerintetek? Ezt hogy lehet kezelni az oktatónak, ha "kirúgni" nem lehet a lovast?



2017. aug. 18. 19:13
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Edzőként már én is beleszaladtam ilyen lovasba. Akinek sok kimaradt eleve futószáron kezd, hogy visszaerősödjön. Ha nem tetszik és hiszti van, akkor mehet máshova. Ha durvaságon kapom az egyik lovasomat, akkor rászólok, ha továbbra is folytatja, akkor le lehet szállni, volt, akit tényleg leszállítottam. Lehet dúlni fúlni, elmagyarázom, hogy az ő hiányosságaidat ne a lovon vezesse le, különben ide többet nem jön.

Az edzőnek kell rendet tartania. A másik, hogy hiába teszi a robogó arabra, ha olyan a szitu úgyse tudja majd megoldani és akkor baleset lehet belőle és ez már az edző felelőssége is.

2017. aug. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 sassszem ***** válasza:
Ha meg nagyon nem megy akkor hagyjon fel? Nem neki való a lovaglás?
2017. aug. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

De miért ne menne? Ha nem hajlandó futoszárra ülni, és alázattal megtanulni, amit kell, hogy tovább tudjon lépni, akkor nem neki való. Ez nem olyan, mint az internet, hogy mindent azonnal, és rohanó világ, elböffenti magát, és úgy van.

Ha csak egy lovon megy, de azt is a vére viszi, és nem az ő tudása, akkor ja. Vissza kell lépni, meg kell tanulni, és nem rinyálni, meg a lovat büntetni. Pláne, ha mindenki másnak meg megy.

2017. aug. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Futószáron megy, ott nem akarnak vele elindulni a lovak, szabadon meg ment neki az arabbal, de az fél éve volt. 11-es válaszoló, itt a tulajdonos szabja meg, ki lovagolhat a lovain, nem az edző (itt nem ugyanaz az ember a kettő, sajnos) és a tulajnak itt az az elve, hogy "fizetővendéget" nem küldünk el, max. ha halálosan megfenyeget valakit, akkor elgondolkozna rajta talán :( Az edzőnek kuss van, oktasson meg rakja helyre a lovat, ha szükséges, ennyi. Az már más kérdés, hogy az edző felelőssége a megfelelő lovat kiválasztani a tanítvány számára és ha leesik, azt ő nem vállalja úgy. A tulajnak meg lett mondva, hogy akkor tartsa ő az órát, ha már mindenáron az arabbal akar menni (a tulaj is edző egyébként, de ő csak versenylovasokat edz, kezdőket nem igazán), de erre jól kiröhögte az edzőnket (aki a kezdőket oktatja), hogy ő "lötyögőkkel" nem foglalkozik. Szóval elég patthelyzet az egész, jövő héten újra jön a lány majd. Onnét tudom egyébként ezeket, mert jóban vagyok a "beosztott" edzővel, ő mesélte ezeket a dolgokat és sajnos nem sok mindent tehet :(
2017. aug. 22. 19:32
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Én oktatóként hasonló patt helyzetből, bár szarabb tulaj mellől eljöttem, mert életveszély volt, ami ott ment. És igazából sok más megoldás nincs, mert csak az egyik fél tud engedni, vagy a kérdéses lány esetleg.
2017. aug. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 sassszem ***** válasza:
55%
Vannak olyan helyzetek, hogy van olyan ló amelyik csak hosszas ügetés után ugrik be vágtána vagy csak azért, mert lusta a ló ezért dühödik be a lány valószínűleg.
2017. aug. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Ja. Szóval ott minden ló szar, és az összes többi lovas szuper, emberfeletti képességekkel rendelkezik, hogy mégis megbirkózik velük.

Ja.


De az is lehet, hogy ahol a tudás végetér, ott kezdődik az agresszió.

Lehet büntetni a lovat a saját hiányosságokért persze, csak majd nem kell sírni, ha a ló a földbe ágyaz.

2017. aug. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 sassszem ***** válasza:
55%
Miért nem sírni, ha egyszer a ló földbe ágyaz egyszer, ha nem jól bánik vele?
2017. aug. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Sssaszem ***** válasza:
48%
A lány azért kezdett el lovagolni valószínűleg, mert szerette volna elfoglalni magát, szeretett volna valamit csinálni az életben, biztosan, hogy unatkozott és ezért kezdett el lovagolni. Vagy csak azért, hogy kipróbálhassa milyen érzés lovagolni, mint amikor anno régen lovagoltak az emberek amikor még volt ló minden háznál. Mégis mit csináljon a lány a mai világban???
2017. szept. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Értem én, hogy kell a pénz, de egy időben én is tanítottam lovagolni. Én leszállítanám, vezettetném vele körbe-körbe a lovat, amíg lehiggad, akkor újra felülhetne.

Volt olyan, hogy terepen a kiscsaj orrot fújt és eldobta a pzs-t. Mivel gyűlölöm a szemetelést, leszállítottam a lóról, és felvetettem vele.

2017. okt. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!