Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Mit lehet kezdeni egy olyan lovassal, aki egyik pillanatban még teljesen nyugodt, aztán hirtelen teljesen begurul?

Figyelt kérdés

Jár a lovardánkba egy lány, aki vágtázni tanul. Kezdetben teljesen aranyosnak tűnt, mondta, hogy a lovak a kedvenc állatai, sajátot is szeretne majd stb, a lovaglás a kedvenc sportja. Egyszer véletlenül láttam mit művelt az órán, amikor a ló nem azt csinálta amit akart, nem volt hajlandó elindulni vágtágba: nem csak erélyesen szólt rá, hanem ordítozott vele, utána se csizmára, se pálcára nem indult el. Az oktató mondta, hogy ő a földről meg nem tudja elindítani. Már próbál több lovat régebben, de azok se indultak el alatta. Egy pörgős, arab félvért kivéve, amelyik szabadon az egyenesben pöccre elindult vele mindig vágtába. A csaj jó dühösen leszállt és közölte, hogy megint azzal a lóval akar menni, mert ezeken a "lusta dögökön" nem fejlődik semmit. A tulajnak fel lett vetve, hogy küldje el a csajt, de azt mondta, kell a pénz, nem küldhet el senkit, szóval legközelebb megy az arabra aztán vágtázzon vele a végtelenbe. A lány sokat kihagyott, jelenleg a nyerget nem meri elengedni, de a lovak meg nem mennek alatta vágtába.


Mi lenne ebben a helyzetben a jó megoldás szerintetek? Ezt hogy lehet kezelni az oktatónak, ha "kirúgni" nem lehet a lovast?



2017. aug. 18. 19:13
1 2 3
 21/29 sassszem ***** válasza:
59%
Azért kezdett lovagolni, mert ez a kedvenc sportja , valszeg azért dühödött be a lány, mert nem olyan lovat kapott ami az ő elképzelésének ment volna. Mért nem jobb olyan lovon lovagolni ami könnyen lovagolható ami elindul ügetésbe wgy pöccre beugrik vágtába?
2017. dec. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Sssaszem ***** válasza:
62%
Szerintem azért, lovagol, mert neki is jobban tetszik a lovaglás. Valószínűleg ő sem szereti a más sportok. Meglehet azért, hogy ő is jobban szeret lovagolni, mint hogy más sportoljon, például elmenjen mondjuk elmenjen futni. Ezek motoszkálnak a fejemben.
2018. aug. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 sassszem ***** válasza:
63%
Azóta mi lett a lánnyal? Megtanult alázattal lovagolni? Vagy még mindig a robogó arab félvéren szeret lovagolni?
2018. szept. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 sassszem ***** válasza:
63%
Ha ennyire vágtázós párti, akkor vegyen magának shagya arab lovat.
2018. okt. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Sssaszem ***** válasza:
Ha ennyire menős lovat akar, akkor vegyen magának egy shagya arab lovat, vagy nem kell lovagolni járnia, ha ennyire nem szereti a lusta lovakat. Más sport is van a világon. Azóta mi lett tudom, hogy 3 éves kérdés.
2020. febr. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Sssaszem ***** válasza:
Én sem szeretem a lusta lovakat, sőt kifejezetten utálom, pont ezért vettem "menős" haflingit lovat, ő egy kivétel egyéniség, mivel van benne ilyen sportosabb vér is. Ha ennyire nem szereted a lusta lovakat, akkor vegyél magadnak egy engedelmes lovat. Ilyen egyszerű az élet és akkor nem kell abba a lovardába járni.
2020. márc. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Sssaszem ***** válasza:
Én sem szeretem a lusta lovakat, sőt kifejezetten utálom, pont ezért vettem "menős" haflingit lovat, ő egy kivétel egyéniség, mivel van benne ilyen sportosabb vér is. Ha ennyire nem szereted a lusta lovakat, akkor vegyél magadnak egy engedelmes lovat. Ilyen egyszerű az élet és akkor nem kell abba a lovardába járni. Punktum meg van oldva a probléma.
2020. márc. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
100%

Megkérdezhetem hogy melyik lovardába jársz lovagolni?

Mert lehet hogy én is ugyan oda járok és lehet hogy ismerem a lányt.

2020. jún. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Sssaszem ***** válasza:
Milton farmra (Fejér megye) járok lovagolni, ugye saját lovam van. A lány is odajár?
2020. jún. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!