Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek fair, hogy így...

Szerintetek fair, hogy így elküldtek?

Figyelt kérdés
Na szóval, az volt, hogy elmentem venni egy lovas órát, első alkalom volt. Minden jól ment, stb. Az oktató is normális volt..Aztán következő nap, hívott a lovardának a tulajdonosa,hogy sajnos nem válalnak engem tovább, mert 75kg vagyok. Vagyis szerintük már túlsúlyban vagyok. Amit még meg is értenék, ha tájékoztattak volna aznap amikor mentem, és akkor azt az órát sem fizettem volna ki, meg el sem kezdtem volna..Egy kicsit megalázónak is éreztem magamat. Azt hiszem diétát kell kezdenem, ha bármikor is lovagolni akarok.
2017. szept. 7. 18:40
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Ma sikeresen találtam egyet, ahol mindent elmondtak, és nincs semmi akadálya, hogy elkezdjek lovagolni. A lovat is kiválasztották már nekem. :) Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2017. szept. 8. 13:35
 12/12 anonim válasza:

Bocsi, de ezt nem tudom nem kommentálni. 60-65 kg sok? Nem tudom, miféle kókler lovardába jártál, de jobban is tetted, hogy otthagytad. Ha csak pónikon oktatnak, érthető lenne. Egy arab telivér vagy filigrán angol telivér a ló, lehet akkor is elgondolkoznék rajta. (Német ismerősömnek Akhalja van, alkatra hasonlít egy arabra, de én is meglepődtem milyen erős, lazán viszi terepen a 90-100 kilót!). Vagy beteg a ló, sérülése volt korábban és lábát nem szabad komolyan terhelni, de jobb helyen nem ülnek fel ilyen lóra. Ha meg a lovaknak van gond úgy összességében a kondíciójával, hogy 75 kg sok rájuk, úgy hogy az előbbiek nem állnak fenn, akkor talán a kedves tulajnak kellene elgondolkozni azon, hogy élőlényekkel van dolga, hiába akar profitot.

Én tuti jól pofán röhögve őket, kisétáltam volna egy ilyen "lovardából", ugyanis kezdjük ott, hogy egy egészséges felnőtt férfi súlya alhangon 70-80 kg. És hány férfi lovagol, sőt még ugrat is ennél nagyobb súllyal, mégsem esik össze alattuk a ló. Ahova én járok lovagolni, a férfi edző 95 kg és elbírja az összes lova, jól is nézne ki, ha 75 kg sok lenne nekik. Amúgy én is annyi vagyok és soha nem szólt miatta senki. Szóval hajrá kérdező, lovagolj csak :)

2017. szept. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!