Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Egyik ismerősöm azt mondta,...

Egyik ismerősöm azt mondta, hogy a vadászok elmebeteg állatok mert 2 km-ről lelövik a vadat, és az lenne fair play, ha íjjal vadásznának. Igaz van?

Figyelt kérdés
Mondtam neki,hogy íjjal sokkal nagyobb a hibázási lehetőség(8-9évet íjászkodtam)mint a puskával és szerintem sokkal gyorsabb és kíméletesebb is a golyó,meg ismerek 1 erdészt és mondta,hogy max.40méterre lő puskával mert az a biztos lövés határa. Erre azt a választ kaptam,hogy egyáltalán nincs igazam. Kinek van nagyobb igaza? A vadászokat,erdészeket egyáltalán nem utálom,sőt érdekel is az ő világuk
2013. jún. 11. 14:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*Igaza
2013. jún. 11. 14:40
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Amíg világ a világ a vadászokat nem mindenki fogja elfogadni. Hozzá teszem nem is lehet ezt elvárni a társadalom egészétől. Ők még mindig csak az állatok lelövését látják bennük. Különbséget kell azonban tenni a vadásztársadalomban. Vannak a vadászok, puskások (igazgatók, cégvezetők, bankárok ...) akik letették a vadászvizsgát, vettek profi felszerelést, pénzük van, jó helyen dolgoznak és hétvégente kijárnak nem kis pénzért lelőni egy-egy vadkant a hiper-szuper terepjáróikkal. 50 méter után már fuldoklanak, ezért mindent megtesz a vadásztársaság, hogy feléjük tereljék a legszebb állatokat. Puff lelövi, majd pózol vele aztán hazamegy és híreszteli a "nagy" vadászatot. Ezeket az embereket ritkán hajtja a természet szeretete, egy hétvége alatt akarnak lelőni egy szarvas rudlit és visszaélnek azzal, hogy elit, pénzes körből kerültek ki. Ők akik igazán rontják a vadászat társadalmi megítélését (de ők a hajtó erő a pénzük miatt).

Vannak a vadgazdálkodók, akik munkájuk során csak legutolsó lépésként ragadnak puskát. Ők azok akik tudatosan alakítják a vadállományt, felmérik a létszámukat, etetik őket, befogják-áttelepítik őket, selejteznek, figyelik a vadbetegségek kialakulását, élőhelyfejlesztéseket hajtanak véghez, hogy a vad számára a legideálisabb életfeltételeket teremtsék meg, keltetnek, kibocsátanak. Persze nem titkolt szándékuk, hogy az egyes példányokra vadászokat találjanak akik szép summát fizetve lövik ki a 10-12 évig nagy becsben nevelt, a területen nagyon nehezen de megtartott szarvasbikákat. A vadásztársaságnak ebből van bevétele. 12 év nem kis idő. Persze a bevételeket jobb esetben visszafordítják a területük fejlesztésébe a nem kevés vadkár kifizetésébe és a 3000 hektáranként tartott hivatásos vadászaik fizetésébe. Ők megbecsülik a vadat és a természetet is hiszen megszenvednek értük, hogy a társaság fenn maradjon. Sajnos minden társaságban vannak hozzá nem értő vadgazdák, vadászok akik "mellékállásban" vadászmesterkednek, holott nem sokat konyítanak a dolgokhoz mert fő elfoglaltságuk a szakácskodás, autószerelés, kőműveskedés stb... Az ilyen vadásztársaságok gyakran zsigerelik ki a vadállományt. Ők is elítélendők.

Ami sok ellenszenvet válthat ki az az alkoholfogyasztás. Sajnos ez a probléma jelen van, én is sok helyütt tapasztaltam. Sok vadászembernek vannak alkohol problémái. Ebben csak reménykedhetünk, hogy csökken a számuk és felváltja őket a felelősségteljesebb szakmai gárda.


A nagy árvízi helyzet során meg kellett volna figyelni bár a sajtó nem tulajdonított nagy hangsúlyt annak, hogy kik voltak azok akik nem csak a házaikat hanem a vadállományt is mentette. A puskás emberek köre biztosan nem.

2013. jún. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

az első válaszolóval részben egyetértek.

Magyarországon nem szoktam 2 km-ről vadat ejteni.

1.törvény nem engedi akkora kaliberű puskák vadászatra használatát

2.erdős mezős helyen elég nehezen találni 2km hosszú tiszta rálátást a vadra

3. és nem valami vadászias

azt csak a hülye amcsik szokták 50-es kaliberű fegyverrel 2km-re lővöldözni

a Magyar vadgazdálkodásban van egy olyan optimális szint amin kell tartani vad fajok egyed számát persze fajonként változik ne legyen túl sok se túl kevés és minnél kevesebb legyen a beteg egyed. pl: ha nagyon elszaporodnak a vaddisznók egy adott helyen akkor selejtezéssel csökkenteni kell a létszámukat mert ha sokan vannak több elelmre van szükségük és hogy megszerezék mászkálnak területek között .nem szép látvány ha egy autó 90-nel neki megy egy 150-200 kg os állatnak

a vadászok etetik őket stb hogy minél kevesebb anyagi kár és emberi élet legyen veszélyben ez is a feladatuk és még sok minden más

amúgy erdész-vadásznak készülök :D

2013. jún. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
28%
Én nagyon szívesen vadásznék vadászokra, nem íjjal hanem géppuskával, hogy még véletlenül se tévesszek célt.
2013. jún. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
27%
é meg az a szűk látókőrű hülyékre a milyen te is vagy
2013. jún. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A fair play az a pusztakezes meccs lenne, elvégre a vadnak sincs fegyvere. :D

De mindegy, a vadászat nem annyira sport, mint inkább erdőgazdálkodási folyamat.

2013. jún. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Fair vagy nem?

Attól függ. Ha egy állat beteg, gyenge, stb., akkor márpedig le kell lőni, hogy az egészségesek erősödjenek! Ahogy Natrix írta, ezek a JÓ vadgazdálkodók. Viszont a pénzes "vadászok" akik hobbiból ölnek csak vadat azok mégha nem is elmebeteg állatok, nem a "legjobb" emberek...

Megint más dolog, az, hogy valaki megélhetésből/ételszerzésből vadászik...


2km-ről vadat lőni? Azt barettával szokták, csak épp nem vadat hanem "terroristavezetőket". :P


Saját vélemény: A mostani mesterlövészpuskák túl jók. Profi vadász az, aki mindenféle távcső nélkül ejti el a vadat.

2013. jún. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
12%
én is vadásznék vadászokra, de én nem géppuskával, az tul kegyes halál, inkább lekötözném, osz izzó szegekkel kinoznám, (vagy 1000 -rel.)
2014. jan. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
Tudod mi a vadászat számomra? Az amit A Geon meg a hasonló csatornákon bemutatnak, amikor a benszülöttek csak nyíllal felfegyverkezve és hosszasan cserkészik be a vadat és elejtik, kifejezetten élelem szerzés szempontjából. Nem úgy mint pl nálunk, meg az egész világon a vadászoknak mondott állat irtók.
2014. jan. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

Egyszer már leírtam ezt valahol, most csak bemásolom.


Tudod mi a vadászat számomra? Az amit A Geon meg a hasonló csatornákon bemutatnak, amikor a bennszülöttek csak nyíllal felfegyverkezve és hosszasan cserkészik be a vadat és elejtik, kifejezetten élelem szerzés szempontjából. Nem úgy mint pl nálunk, meg az egész világon a vadászoknak mondott állat irtók.

2014. jan. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!