Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akinek nincsen érzéke a...

Sassszem kérdése:

Akinek nincsen érzéke a lovagláshoz, hogyan tanul meg lovagolni?

Figyelt kérdés
Tegyem fel hogy szereti a lovaglást, de nincs érzéke a lovagláshoz, hogyan fog megtanulni lovagolni?

2017. dec. 1. 09:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Egy jó oktatóval szerintem lehetséges. Én harminc éves voltam, amikor megtanultam - nem tudom, hogy volt-e érzékem hozzá, de nyilván hátrányban voltam a gyerekekhez képest.
2017. dec. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ha annyira nincs érzéke, hogy megtanuljon lovagolni, akkor fel kell adnia? Mert néha akadnak ilyen pládnyok.
2017. dec. 1. 09:54
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Akinek nincs érzéke hozzá,az hidd el nem akar lovagolni. Az ember érzi,hogy mire képes nem önmaga ellensége.
2017. dec. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Vannak olyanok akiknek egyszerűen nincs érzéke. Nyilván nem kell abbahagynia de nem lesz belőle csak egy hétvégi "órácskátzötyögökazthazamegyek" lovas. Nekem van sajnos ilyen. Gyerek abszolult hasznalhatatlan,apja erőlteti neki csak. Százezer ülésjavítás után is olyan mint a rongy. Odáig eljutottunk h szabadon megy ,elutazgat a lovon de h én ezt terepre ki nem engedném az is biztos.Hozzáteszem az érzéketlenség még önmagában nem elég h le kelljen mondani valakiről,a probléma mikor alázat és akaraterő sincs. Na az ilyeneknek semmi értelme tépni a szádat kimerem jelenteni edzőként h van akiből nem lehet lovast faragni.
2017. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Sssaszem ***** válasza:
Valószínűleg azért kezdett el lovagolni, hogy már legyen értelme az életének vagy csak azért kezdett el lovagolni, mert szeretné megtapasztalni milyen érzés a lovaglás.
2017. dec. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Ugyanúgy tanul meg, mint bárki más, max lassabban, több türelemmel és kitartással.
2017. dec. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van két fiú, 10 év körüliek, de annyira töketlenek szegénykéim. Ülésük ok, de egyszerűen képtelenek kezelni a lovat. Az irányítás és a segítségek adása nem megy nekik. Hiába mondom, mutatom meg, megyek mellettük, egyszerűen nem megy. Meg rekedtek egy szinten, lehet később talán beérnek, de most nagyon nincs határozottságuk. A lovak meg szétszivatják őket.
2017. dec. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Sssaszem ***** válasza:
Nálatok nincs olyan "automata" lovatok ami reagál a segítségadásokra, vagyis bárki által könnyen irányítható lovatok? Hát pedig olyan ló kellene ami könnyen irányítható segítségdásokra reagál és nem kellene szenvedniük hosszú- hosszú ideig szenvedniük amig meg nem tanulnak lovagolni.
2017. dec. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ott kezdődnek a gondok ,hogy hiába mondod neki húzd ki magad -ugyan olyan görnyedten ül a lovon. Megmutatod neki,hogy kell fogni a szárat - ugyan olyan rosszul fogja. Ez a két óriási hiba. Először ezt kellene" megtanulni " és aztán próbálkozni a lovaglással. Ha ezt sem tudja megcsinálni akkor értelmetlen az egész. A láb-kéz tartásról nem is beszélve és még sorolhatnám. De aki oda teszi magát és próbálkozik, alkalmakról alkalmakra AKAR fejlődni egy türelmes edzővel megtanulhat. Bár vannak olyanok akiket rátesznek a lóra (először) . És úgy ül ott mintha évek óta lovagolna .
2017. dec. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nálatok nincs olyan "automata" lovatok ami reagál a segítségadásokra, vagyis bárki által könnyen irányítható lovatok?".



Hacsak húzza,rúgja akkor az autómata ló sem fog menni alatta. Egyébként átérzem amit a 9.mond,hozzám dettó ilyen jár. Adhatsz akármit ha ő maga nem akar semmit,ráadást csak a szülők általi nyomás miatt jön.

2017. dec. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!