Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy lovam (poni, csak,...

Van egy lovam (poni, csak, hogy meg makacsabb legyen. ) es mindig felek raulni mar regota de most erzem ezt nagyon. Csak mert itt kell kerdojelet tartalmaznia :DD?

Figyelt kérdés
Vagtaban volt mindig problema az hogy bakol. Oke. Ez meg nem lenne baj ha kozben szepen menne es nem allna meg es nem folysmatosan csinalna. De klzben megall a lo! NEM tudom hajrani barki jon itt okoskodni nekem. €@(-://& lusta. Amikor ott van mas lo es kulon megy toluk akkor meg lepesben is nehezen indul.. es mostanaban mindig tele van a segge, nem mentem vele egy hetet de aztan heti kettot es mindket alkalommal lefuttatam es harmadszorra is hulye volt, de mindig ilyen es mar az van, hogy leposbol bakol ket rohadt nagyot es galoppozik ket ugrast. Ugetesbol megrosszabb, vagtazni reg nem vagtaztam vele, de ott meg amikor mem bakol epp megall. Es ez a legeegnagypbb problema hogy ilyen lusta loval neg nem talalkoztam. Egyebkent “dolgozunk” rajta, hogy ne legyen ilyen, de o mindig ezt csinalta es fogja is es ide nem eleg egy tapasztalt lovas mert vagta/igetes/lepes helyett o bakol aztan ha vagtazik lehetetlen hajtani, vagy ha uget azt is olyan lassan.. (nem oreg) (zab kilove) a dolgozunk azt jelenti, hogy parteli fele dolgok, de az erdekelne, hogy lehetseges, hogy az segit ezen? Vagy valami mas otlet (a veresen kivul)?
2018. jan. 3. 16:59
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Az utolsonak

Nem vagyok tapasztalatlan lovas.., nagyon rehota lovagolok :/ minden helyzettel volt mar dolgom de ezzel nem tudok mit kezdeni, ezzel a loval, egyszer azt mondtak, hogy azert mert tul regota ismer es akkor tenyleg bena voltm :D de alustasag az mindig egyutt volt vele, valami lo kedv csinalot nem tud valaki? :/ :D

2018. jan. 4. 20:24
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, hihetetlen hogy még nem törted magad össze. Hogyne lennél tapasztalatlan lovas, folyamatosan a lovat hibáztatod a lustaságáért...ha mindig ugyanolyan hozzáállással közelítesz meg egy problémát, nem várhatsz eredményt.

Ha régen véresre verték a pálcával akkor miért nem tanította meg neki valaki, hogy ne féljen tőle és ismerje a jelzéseket?

Ismeri rendesen a testsúly- és csizmasegítségeket? Ha igen, akkor tudni kellene gond nélkül előre hajtani.

Az a sanda gyanúm hogy újra kellene vele kezdeni a munkát, méghozzá az alapoktól, először szigorúan csak földről. Neked úgy tűnik, ehhez nincs meg a kellő tudásod és tapasztalatod, melegen ajánlom szakértő felkeresését, nem lehetetlen találni. A parellit én elfelejteném, inkább etológiát vennék a kezembe olvasmányként. Amint találsz valakit aki vállalja az átképzését, kérd meg hogy idővel vonjon be téged is a lovaddal való munkába és közben tudsz tőle tanulni.

2018. jan. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek,

Azt talan nem mondtam nagyon vilagosan, hogy mas loval minden megy.. de azt is elmondtam, hogy mert ilyen valoszinuleg, szoval aki ezt kepes felfogni kerlek az irja meg hogy mit tudnek csinalni EN

Amilyen segitsegeket ismerek azok mindenhol mukodnek de nala nem

A palcas folgot sem nagyon erti senki gondolom nem volt dolgotok ilyen loval, megmutatom neki a palcat stb attol nem fel de szerintetek megis hogy regal ha rautnek vele? Szerintem senkinek nem tetszene ha pl van egy ostor amivel gyerekkoraban szarra vertek konkretan es aztan ujra bizik vkibem erre meg racsap. Ez nem megoldas, hogy a palcaval oldjuk meg a dolgokat es meg en nem ertek a lovakhoz, de tudom, hogy ez a velemenyetek stb.. de tenyleg valami otlet akinek volt dolga ilyen esettel? (Nem ismerek ilyen embert..)

2018. jan. 5. 19:52
 14/14 A kérdező kommentje:
Ja es meg az is a leptetessel kapcsolatban, hogy egyszeruen kivitelezhetetlen az, hogy masfel oran keresztul allanoan hajtom a lovat, nem kicsit faraszto, foleg, hogy nem is reagal ra :|
2018. jan. 5. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!