Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek hogy a lovam ne...

Mit tegyek hogy a lovam ne legyen szomorú?

Figyelt kérdés

Nagyjából féléve ismertem meg ezt a csodás kis dögöt, hamar a kedvencem lett.

Ő már egy viszonylag idősebb ló (eleinte a viselkedését ennek tudtam be. De nála idősebb lovak sem viselkedne így)

Azonban a helyzet az hogy ő valójában nagyon szomorú.

Elég ránézni és szinte látod rajta a fájdalmat..Egésznap csak áll egyhelyben, fejétlógatva, mozdulatlanul.

Se a boxban, se a levegőn (és ugyan néhány kivétellel), de nyereg alatt sem lelkes.

Nem érzi jól magát bármi is történik körülötte.


Eddig nem volt vele foglalkozva ilyentéren, nagyon ideje se lenne másnak.


Szóval hogy is csinálhatnék neki jó kedvet, hogyan tegyem újra érdeklődővé a világiránt?


Csak olyan válaszoljon akinek valóban volt köze lovakhoz és ért is hozzájuk.



2018. jan. 6. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Keress neki egy normális gazdát.
2018. jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van ló társa?
2018. jan. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok és hány éves az a idős
2018. jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ki kell várni, míg ő kezd közeledni. Biztosan fel fog oldódni idővel. Annyit megpróbálhattok, hogy etetésnél, ha megoldható, keveset kézből adni neki, úgy, hogy kicsit neki kelljen odamenni érte.
2018. jan. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is egyből az ugrott be, mint 2-esnek, hogy nem magányos-e.
2018. jan. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A ló egy lovardai ló, így nincs egyedül illetve társa is van (barátja mondhatni) akinek a közelében azért ott szokott lenni.


Most lesz 16 éves.


Az ételnek (alma,répa) mindig nagyon örül de ugye az épp csak addig tart még meg nem eszi.


Most mondanám hogy emberekkel és a többi lóval is barátságos hiszen hagy mindent és sose megy el az ember elől..valójában pedig egész egyszerűen csak nem érdekli mi történik..


Az elképzelhető hogy egész egyszerűen beleunt az életébe/abba hogy igazából mindennapja ugyan arról szól?

2018. jan. 6. 23:19
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs, hogy a ló csak úgy beleun az életébe. Ha egy ló láthatóan rosszkedvű, lógatja a fejét, nem érdeklődő, a fülek is oldalt lógnak az nagy valószínűséggel fájdalmat jelez. Előfordulhat, hogy megsérült? Volt e már korábban komolyabb sérülése? Megfelelő számára a takarmány, amit kap? Így látatlanban nehéz bármit is megállapítani. Jó lenne ha látná állatorvos.
2018. jan. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nincs sérülése és nem is volt korábban komolyabb. Fülei nem lógnak oldalt, különböző zajokra azért oda fordítja. (Fejét viszont nem)

A takarmány kérdésre én nem tudok biztos választ adni, de úgy gondolom hogy jó emberek kezében van ettől függetlenül illetve a többi lóval minden rendben, minden lónak úgy adnak táplálékot ahogy azt az állat igényli.

Amikor kimegy az állatorvos mindig megnézi őt is (akkor is megnézetik ha eredetileg nem hozzá hívták), de ő sem talál semmi olyat ami fájdalomra vagy betegségre utalna.

Épp emiatt gondolom én is azt,(és ők is) hogy ennek lelki háttere lehet.

2018. jan. 10. 09:19
 9/9 anonim ***** válasza:

Beteg ló is odafordítja a fülét zajokhoz. Lelki háttere nem lehet, ilyen nincs a lovaknál hogy szomorkodik valami miatt. Ha nincsenek fájdalmai még mindig lehet oka a levertségnek.

Rendesen van féreghajtva?

Attól függ mennyit dolgozik, lehet hogy elfárad a nap folyamán. Az is lehet hogy ingerszegény számára a monoton munka, meg lehet próbálni meghozni a kedvét földről való játékokkal karámban(labda, fólián átvezetés, zacskóval érzéketlenítés stb.)

Érdemes azt is megfigyelni, hol helyezkedik el a rangsorban. Ha nem igazán engedik magukhoz a domináns lovak, könnyen lehet hogy magányos. Láttam már súlyos beteg, sánta, erősen férges, rosszul táplált, rossz környezetben tartott és kirekesztett lovat mind, ami levert volt, de szimplán "szomorút" soha.

2018. jan. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!