Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell szakszerűen feldobni...

Hogy kell szakszerűen feldobni valakit a lóra?

Figyelt kérdés
Megkért ma a lovardában egy fiú hogy dobjam fel mert szőrén ült. Azelőtt nem dobtam még fel soha senkit tök ciki volt hogy nem tudom. 2. nekifutásra sikerült de akkor is majdnem visszaesett mert csak egy kézzel fogtam meg a lábát :D 16/L
2018. jan. 13. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Te a ló marjához állsz. Akit dobsz az térdből derékszögben behajlítja a bal lábát. Te a térde alatt megfogod és dobod, viszont a sikerhez az is kell, hogy a másik a dobás pillanatában ugorjon. Nálunk a kezdő lovasok sokáig kengyel nélkül lovagolnak, így dobunk kb mindenkit. Úgy szoktuk, hogy számolunk, 1 2 há és ROM-ra ugranak, közben dobjuk őket.

60 kiló vagyok, de egy 90 kilós embert is simán lóra segítek, viszont, ha nem ugrik, akkor egy 20 kilós gyerek is szenvedés.

2018. jan. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Mi úgy szoktuk h hozunk egy sámlit, és akkor nem kell senkit sehova dobálni.

Vagy összekulcsolod a kezeidet,és az egyik lába alá teszed. (Tehát tartod őt) Ő addig átlendíti a másik lábat a lovon, és tadammm!! Fent is van :D

2018. jan. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A Lovas a bal lábát behajlítja, amit te megfogsz, ő lendületet vesz és te pedig nyomsz rajta felfelé, ő meg a jobb lábát átlendíti a lovon.

Hozol egy sámlit ha túl nehéz a lovas, 'mert előfordulhat...

Másik oldalon lefelé nyomos a kengyelt, ezáltal ellen tartasz, amíg a Lovas a másik oldalon felszáll:)

2018. jan. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!