Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a reális ár a lovasoktatásé...

Mi a reális ár a lovasoktatásért? Mit vártok el a pénzetekért?

Figyelt kérdés

Futószáras, karámos, terep, egyéni, etc.

Mindegyik érdekelne!

Kezdő felnőtt vagyok, lovardát keresek.


2018. jan. 18. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy lepratelep lókínozda olcsóbb, bár a franc se tudja, vannak drága helyek, ahol nem figyelnek az iskolalovakra. A minőségi oktatást és lovakat meg kell fizetni, ott 3-4-5 ezer ft egy óra. Ilyen helyen te is minőségibb oktatást kapsz, és egy profi oktató helyre teszi a savanyodni készülő iskolalovakat. Van, ahol annyi a dolog, hogy körbezavarják alattad a lovat, leszállsz, fizetsz, oszt' mész, de ennél semmi több.

Én egy lovardáért a pénzemért elvárom, hogy ne csak lovaglástanulásról szóljon, hanem pucoljak, szerszámozzak lovat, minőségi, megfelelő tudással rendelkező oktató/edző oktasson (kezdőként ne egy, régóta odajaró ember tanítson, hanem oktató!!), és ne egy besavanyodott, élettelenségtől megfakult tekintetű szerencsétlen ló vergôdjön alattam. Hanem egy egészséges (!!!) karbantartott lovon tanulhassak.


Mindezeket viszomt ki kell fizetni, olcsó húsnak híg a leve ugye, én meg a színhúst szeretem. De ezt ki is kell fizetni, ára van, szolgáltatás ez is, ez pedig egy drága sport.

2018. jan. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
3000 Ft az alja kb 1 órának, 20-30perc futószáras pedig 2000-2500. Egyéni oktatás 4-5000 lehet. Hogy ezért mit kapsz az változó. Van ahol csak "utazol" a lovon, és van ahol tanítanak is. Viszont a helyek nagy százalékban az van, hogy megtanulsz 3 jármódban fentmaradsz, irányítani, esetleg pár akadályt Meg ugrani, de rendesen lovagolni, idomítani nem. Pedig az igazi lovaglás ott kezdődik, amikor legalább szintén tudod tartani a ló tudását esetleg hozzá is tudsz adni. Rengeteg helyen jártam, a hosszhajlításokat, amik alap idomító és tornáztató feladatok hírből sem ismerik, sokszor a lovak sem ismerik, ami elég szomorú. Aki lovagolni is akar és nem csak körözni az egy idő után magán edzőt keres, ami legalább 5000 ft/alkalom.
2018. jan. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

9 éve lovagolok, 5-6 lovardát próbáltam már ki.

A jelenlegi lovardában 3000Ft 1óra (díjugratás vagy terep) és szerintem teljesen korrekt, fél óra 2000Ft

A legdurvább ár amennyivel eddig találkoztam az 7000Ft volt 45 percre (és nem is érte meg mert nem volt jó lovarda)

Szerintem 3000-4000Ft között/óra a korrekt, természetesen csak akkor, ha jó a lovarda, nem feltétlen az árak határozzák meg melyik a jó és melyik a nem lásd az én példámat mert lovagoltam óránként 2200Ft ért és 7000Ftért és a 2200as hely még jobb is volt mint a másik.:)

2018. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!