Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyírrothadása van a lovamnak...

Nyírrothadása van a lovamnak lehet vele valamit házilag kezdeni, vagy orvosi kenőcsök, kellenek?

Figyelt kérdés

a középső nyírbarázdában van, és fekete puha, nagyon büdös krém alakult ki, még nem folyik, de jobb lenne csírájában elfojtani ezt a betegséget.

Sokat olvastam róla, de mindenhol SBC paszta, rézgálic, FitoCavallo STIF, stb...


Réz szulfát:

azt olvastam róla, hogy mérgező hatású, 8-12g a halálos adag. Ha most ezt a ló patájának a nyírbarázdájába beletömködöm, akkor az ok, hogy kiszárítja,( sok lovas oldal ezt a módszert írta) és az anaerob baktériumok nem szeretik a szárazságot, de ez onnan nem szívódik fel?

Mert azt írták: -

a rothadás eleve egy belső, pangó folyadéktöbblet, ami a külső környezet nedvességének hatására felerősödik.


Ezek szerint a pata a vizes közeg miatt felveszi a vizet, ami miatt víztöbblet keletkezik a testében, Ha a vizet felveszi, akkor a rézgálicot is. Tudom, hogy a rézgálic szilárd halmazállapotú, de ha vízben oldódik ( nem tudom, hogy tud-e)


Amikor a körmölő észrevette, hogy ez van neki (jobb első, hátsó, bal első lábán), akkor azt mondta, hogy naponta tisztítsuk ki, és a frecskendős tűvel, tű nélkül ecetes vizet frecskendezzünk rá, amiatt el fog múlni. Ezt meg is tettük, nem is volt gond, aztán egy hétig nem kevertünk be ecetes vizet, mert száraz idő volt, és amikor újra elkezdtük, akkor láttuk , hogy rosszabba helyzet, mint múltkor volt. Folytassuk ezt, vagy felesleges? A bal első lábán a középső nyírbarázdák közt elkezdett felválni az a ruganyos rész, és alatta fekete büdös kenőcs van. :( Segítsen valaki!!! Nem akarom, hogy felemésszék ezek a mocsok anaerob baktériumok az egész patáját!!!



2018. jan. 30. 16:49
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
ja, jó, de akkor ennyi még nem. Ok. azért jó hallani. :)
2018. febr. 5. 18:37
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz ám az a rézszulfát/rézgálic sem, sőt, ha folyamatosan kint van nedves talajon, az a legjobb. Csak elegyíteni kell egy kis sertészsírral (én beletettem egy műanyag edénybe a kristályos, kék cuccot, hozzá a zsírt és rá a konvektorra, szépen összefolyósodott). Ha van lehetőség a ló patáját ápoláskor teljesen kiszárítani - a talpat és a nyírbarázdákat, utána lehet belekenni a zsíros rézgálicot (én rendesen kitömtem vele anak idején a nyírbarázdát), s a felpuhult részekbe is lehet tömködni. Nem ázik ki, mint a legtöbb 'gyári' nyírápoló,- szárító-szer. Gumikesztyűben ajánlatos kenni, bár én csupasz kézzel kenem, s még itt vagyok, de valóban mérgező.

A vízoldékony szerek csak akkor jók, ha a lovadat tiszta, száraz helyre tudod tenni, miután lekezelted a lábát. Ha már fekete, kenőcsös, én azért legalább felhívnék egy körmöst vagy kovácsot.

2018. febr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez patarothadás, ami sűrűn azért alakul ki, mert sokat van a ló nedves talajon, vagy nincs rendben tartva a patája (kipucolva)...Vagy ugye a kettő egyben. Házilag ajánlani tudom a kékkövet elkeverve zsírban (akármilyen zsír). Kitakarítod a patáját lehetőleg szárazra és bekened (a közéspő nyírbarázdát ahogy említetted) ezzel a kékköves zsírral. Nálunk bevált. A kékkő fertőtlenít, szárít, a zsír ugye pedig puhít is egyben, és ugye nem szárit, így ez a 2 páros egyben szuper.:)
2018. febr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!