Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez veszélyes?

Szerintetek ez veszélyes?

Figyelt kérdés

Az a helyzett hogy születésem óta imádom a lovakat ( sajnos nekünk nem lehet , egyenlőre) . Az egyik barátnőméknek van 2 (nem társként vannak tartva hanem fát hordanak az erdőből)

Nyáron ki vannak engedve egy nagy helységre (mint egy 30x30 karám) kb 5-10 percre tőlünk. Sokszor előfordult hogy éjszaka kiszöktem és oda mentem hozzájuk (szelídek ,nem harapnak vagy rugnak) és fel is ültem az egyikre , álló helyzetben megtudom ülni sőt lassú sétánál is)

Még soha nem ,,lovagoltam" és nem voltam lovas iskolában.


Erröl nem tud senki.


Szerintetek ez igy megoldás ???


( sajnálom a helyesírási hibákat , Erdélyben élek és román suliba járok🙂)


2018. febr. 2. 19:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen veszélyes. Kb semmi tudással vadidegen lovakhoz odamész a tulaj engedélye nélkül, majd fel is ülsz a hátára. Lovagolni nem tudsz, ha leesel segítséged sem lesz.

Amúgy nekem is nyáron éjjel kint a ló, de ha megtudom, hogy valaki basztatja a tudtom nélkül tuti átszúrom vasvillával.

Szóval felelőtlen viselkedés ez. Ha lovagolni akarsz, akkor menj lovardába vagy keress olyat a környéken akinek van lova és engedi, hogy kicsit simogasd, meg elvezetget pár kört rajta.

2018. febr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Na elmesélem az én esetem és véleményem.

Nekem szerencsére 7 lovam van akiken oktatok egészen pici gyerekeket is olyan nyugodtak de attól függetlenül senkit nem engedek hozzájuk pont azért hogy megelőzzek egy esetleges balesetett. Napközben a falu biztosít legelőt nekem de estére be viszem mindig a lovakat. Nyilván nem kérdezgetnek meg hogy lehet e simogatni őket csak ha ott látnak. Nem örülök neki de elkerülhetetlen. De! ők sem másznak be a lovakhoz csak oda csalják magukhoz. Nos az egyik lányt tiltották a szülei a lovaktól én tudtam de sajnáltam és hagytam hogy megsimogassa őket. Ő ezt ugy hálálta meg hogy be mászott hozzájuk, ráül stb.. Erről nem tudtam csak mondták hogy láttak bent valakit a lovaknál. Így Hamarabb hozogattam be őket. Egyik kora este behoztam a lovakat és el mentem bevásárolni a városba. Hazaérve igen csak nagy meglepetés és iedelem ért. Futóistállóm van és annak az oldalán vannak a szerszámosok. Nos az a lány abba a helyre zárta be a lovakat ahol a szerszámok vannak kerítés elemek stb.. Nem mentem hátra ellenőrizni a lovakat egyszer csak egy sikitásra lettem figyelmes és ki mentem akkor láttam mit csinál. A szűk veszélyes helyre betömörített 3kancát és az egyik csikót a másikat és a többi lovam kint hagyta. Rohantam mint egy őrüld de iedtében hogy meglátott ki nyitotta az ajtót egyből ki ugrottak onnan a lovak őt jól fel lökték ennek ellenére próbált átmászni a kerítésen de nem tudott ugyanis az egyik kancám ki akarta üldözni őt és ha nem érek oda akkor szerintem igen csak nagy baj lett volna. Soha nem láttam még olyannak a lovam. Nos mi lett a vége? Eltört a karja, enyhe agyrászkódást szenvedett. Be pereltek, elakarták venni a lovaimat és engedélyem. Én is feljelentést tettem többszöri birtokháborításért (ha nem saját legelőn vannak akkor is birtokháborításnak számít mert az ën lovaim vannak ott), rágalmazásért és mert 2 lovam is lesántult mert felsértette a lábát a kerítéselem. 4 hónap karantént rendeltek el a lovaimra és folyamatos ellenőrzéseket. Szerencsére én nyertem meg a pert nem kértem kártérítést csak hogy a bírósági dolgokat ës a doki költségét fizzesék ki majd hadjanak békén és nem akarom soha a lovak közelébe látni. Le is csukhattak volna szóval mindenféleképpen kérdezd meg hogy simogathatod e. Bemenni semmikép se menj mert egyből feljelenthetnek. Nekem is a falubol tanuskodtak hogy látták felülni a lóra a legelőn. Ha annyira lovagolni akarsz kérdez meg valakit akinek van lova hogy nem e lehetne ha ők nem engednék de nagyon nagy felelőtlenég amit csinálsz. Gondolom nem akarsz ilyen szituációba kerülni vagy a szüleidet ebbe belekeverni. Tudom nehéz megállni a lovak iránti szeretettett de tényleg egy semmitől is megtud iedni a ló. Én is nagyon megijedtem a kancám viselkedésén pedig rajta oktatom a legkissebbekett annyira nyugodtnak gondoltam de egy kis szitu igy megváltoztatja. Bele se merek gondolni hogy mi lett volna ha nem érek oda...

2018. febr. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
56%
Na ne. Betör hozzád, piszkálja a tulajdonodat, és ha megsérül, még ő perel be? Ez milyen már? Ha a betörő felmegy a padlásra, és leesik a létráról, még én vagyok a hülye??? Agyam elhagyom.
2018. febr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajna ez a magyar igazságszolgtatás. Szerencsére voltak tanúim akik igazolták hogy többször látták bemenni a lovakhoz. Hogy csinálhat ilyet 7 lóhoz csak ugy be menni és fel ülni a amelyikre feltud?! Mellesleg a karantén miatt a megélhetésem is veszélybe lerült.. Szóval nagyon felelőtlen dolog ez az egész. Mostmár szerencsére van az oszlopon kamera így figyelik őket én meg meg magasítottam a kerítésem hogy nehogy valami hirtelen ötlettől ujra átéljem. Sokkal jobban figyelek hogy mi kit csinál velük. Nekem tényleg ők az életeim és nem csak a megélhetés miatt de nálam vagy velük nőttem fel ők a családom. :) Ha megkérdezik nem zavarok el senkit sőt örülök hogy tudok róla és nem idegeskedek.

Szóval mégegyszer azt tanácsolom a kérdezőnek hogy kérdezze meg de felülni semmi képpen se egyedül, legyen ott valaki mert veszélyes! Ha lovagolni akarsz keres esetleg egy magán személyt a közelbe van hogy örülnek az ilyennek az is lehet hogy az nap te látod el a lovat és akkor ingyen lovagolhatsz. De nem tudhatod hogy a barátnődéknek mennyi fáradtág és pénz fenntartani a lovakat. Lehet e miatt is pikkel az anyukája mert nélkülöznek. Én is igy voltam inkább a lovaknak legyen mint nekem és az biztos hogy összetörtem volna lelkiekben ha elveszik a lovaim. Másnak ne csinálj kárt és a saját szüleidnek se. Gondolj rájuk is. Neked tetszene ha kiderülne hogy a lovaidra valaki titokba felül?

2018. febr. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!