Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Veszélyes. Mit tegyek?

Veszélyes. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam uncsitesóm osztálytársának a nővérénél lovagolni. 4 éves korom óta lovagolok különbözőféle fajtájú lovakat (hucul, hannoveri, kisbéri, furioso, gidrán, fjord póni...stb), de ilyennel még nem találkoztam. Ez egy póni-arab telivér félvér volt, 18 éves. A kaja és az egyik ló a mindene. Úgy ment mint az állat, ha ügetés volt, mintha vágtáztam volna, de mivel már nem voltam kezdő, megfogtam rendesen. Terepen voltunk azzal a pacival, ő vezette a sort. Mikor elhagytuk őket picit, elkezdett magától ügetni, pedig fogtam a szárat rendesen. Majd ha volt egy ilyen gagyi árokszerű, ott elkezdett vágtázni mint az állat, mert megijedt. Még csak úgy találomra beugrott 3x a ló vágtába ebben a 1,5 órában. Mivel mondtam a csajnak facebookon, hogy tudok már régen vágtázni, ezért ő úgy gondolta, hogy következő órán vágtázunk is. De nem érezném magam biztonságban egy ilyen meggondolatlan ló alatt, ráadásul csikósbemutatóra használták, ezért megy mint az őrült. Van egy angol telivére, Imperial utódja, 19 éves paci. Őrajta most nem lehet lovagolni, mert hasas. Pedig inkább rajta ülnék, mintsem a pónin amit említettem. Úgyhogy jah, így állunk. Mit mondjak neki?
2015. aug. 27. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Ennyit. "De nem érezném magam biztonságban egy ilyen meggondolatlan ló alatt, ráadásul csikósbemutatóra használták, ezért megy mint az őrült."
2015. aug. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Bajod nem lehet, ha csikós ló.Jól be van tanítva és nem tudom miért baj ha gyorsan megy...Ha beindul húzd meg a szárat figyelmeztetés képp..Ha nem használ szólj rá..
2015. aug. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez aló meg haladja a te képességeidet... És a csaj pedig felelőtlen hogy rá ültetett... Akár baleset is lehet a vége. Na meg mi az hogy csikós volt és megy mint az állat? A csikós lovakra felénk nem jellemző hogy megy mint az állat fékezhetetlenül.
2015. aug. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ismeretlen, főleg rohanós lóval terepen, elsőre előre állítani, hát mit is mondhatnék.. Ilyennel főleg nem hagyjuk lemaradni a többieket, mert csúnya baleset lehet belőle, ha hirtelen utol akarják érni.
2015. aug. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azt, hogy életveszélyes ez így, ezért inkább nem csinálnád többet.

Megjegyzem, a ló lehet, hogy azért rongyolt, mert fogtad a szárat rendesen -> fájdalmat okoztál a szájánál, ami elől próbáld elmenekülni. Érzékeny lónál előfordulhat azért ez is.

De szóval szerintem ez abszolút felelőtlenség az ő részéről is, addig nem mennék terepre egyik lovával se, amíg odabent, karámban nem tisztázzátok, hogy a ló, vagy te vagy-e túl képzelten, stb-stb. Akármelyik, valahogy össze kell csiszolódni, és ezt nem odakint retyózásal lehet elérni, mert mit csinál, ha baleset ér? :/

2015. aug. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsó:

De nagyon szeretek lovagolni, nem hagyom abba, amit 4 éves koromban kezdtem. Direkt a csaj mondta, hogy rendesen fogjam a szárat, mert ügetésben, ha elengedjük neki a szárat, beugrik vágtába.

2015. aug. 28. 09:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem is mondtam, hogy hagyd abba.

Ellenben akkor az a ló igencsak alulképzett, ezt jelzi az is, hogy hacsak nem "kapaszkodj az életedért!" stílusban lovagolják, életveszélyes... :/ Ezen meg a gazdájának kellene elgondolkodnia.

2015. aug. 29. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne hagyd abba ezt senki nem mondta de veszélyes a ló, nem hozzád való. Mikor jártam lovagolni egy helyre ott is volt egy ló 6év körüli és hihetetlenül pörgött , csak haladók lovagolták néha-néha de a tulajék is tisztában voltak vele , hogy milyen a ló. 1x ültem rajta fél órát de nagyon nagy feladat volt . De többet nem ültem rajta mivel a tulaj is tisztában volt azzal hogy a ló milyen így nem való akárkinek....Lehet hogy lovagolsz 4éves korod óta de nem biztos hogy elég rutinos vagy egy ilyen lóhoz. Ész szerű lenne meg mondanod a lánynak hogy nem szeretnél azon a lovon ülni. Gondolom a lánynak semmi végzetsége nincs ehhez a fajta tevékenységhez és mint látható a ló sem elég képzett ahhoz hogy bár ki rá üljön....és gondolom ezért pénzt is fogad el. Ha már te is azt írod hogy veszélyes a ló és nem érzed magad biztonságba akkor szólj neki !
2015. szept. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Átültetett az angol telivérre, de nem kellett neki szólnom. Nagyszerű volt, biztonságos, kedves, ugyanakkor nagyon pörgős hatalmas telivérről beszélhetünk, és nagyon-nagyon jó volt a vágtája!!! :)
2015. szept. 1. 22:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Minden ló engedelmeskedik ha megfelelő lovas üli.

Nem megverni kell pálcával csak egyet kapjon ha már semmi nem használ.

Valószínűleg az is lehetett baj hogy legelöl ment és szabadnak érezte magát.

Én az első terepemen egy olyan lovon ültem ami, amilyen okos pályán olyan eszetlen terepen.Nem legelöl mentem vele, de ügetésben és vágtában is ment mint akit kilőttek, de én kiélveztem a helyzetet és az oktató is mondta hogy ha nem félek hagyjam, menjen!

Mondd azt hogy nem érzed magad biztonságban ezen a lovon, és ennyi.

2015. szept. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!