Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Holnap fogok először vágtázni....

Holnap fogok először vágtázni. Valakinek valami tippje hozzá?

Figyelt kérdés

A tegnap (hétfőn) edzésen azt mondták nekem hogy következő órán vágtázni fogok. 6 hónapja lovagolok egy nyugdíjazott 16 éves sportló herélten (régen díjugrató volt 160 cm-ig)

Nagyon jól kijövök vele.

Furcsálltam hogy ilyen későn kezdek el vágtázni...de az edzők tapasztalt,versenyző lovasok voltak/vannak, így ha ők most látták jónak....nem vitatom.

Rengeteg olyan kérdést láttam itt amelyben valaki leesett a vágta közben és nem mert visszaülni....Én Nem nagyon szeretnék ilyesmit.

Valakinek valami tippje?

Nagyon izgulok.



2018. márc. 13. 15:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%

3-4 évig az lovagol az első vágtáig akit hülyének néz az oktatója és jól lehúzza. Ha heti 1x is lovagol valaki és nem valami hatalmas antitálentum, akkor 1 év alatt el lehet jutni az első szabad vágtáig, sőt ha ügyes a lovas és gyakrabban jár akkor hamarabb is.


Én jobb szeretem az 5-8 alkalom után futószáron vágtáztatni a lovasaimat ha elég stabilak már, hogy 1) tudják milyen érzés 2) ne essenek pánikba, ha netán véletlenül beugrik a ló. Ez csak egy kis ízelítő. Persze a szabad vágta várat magára, amíg nem fix kengyel nélkül a lovas, illetve nem tudja magabiztosan iránytani ügetésben.Utána lehet komolyabban foglalkozni a vágtával futószáron.

2018. márc. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
46%

Úristen... kezdem elveszteni a hitem az emberiségben...

#10

2018. márc. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
47%
3-4 év után vágtázik az, akit a lovasoktatója előtte megtanít a lovon ülni...
2018. ápr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Na megtörtént. Borzasztóan élveztem. Sikerült négyszer is magamba beugratni lépésből. Az edző szerint ügyes voltam. De nem tudok ügetni úgy hogy a nyeregbe maradok.(nem tudom hogy mondják neki szaknyelven mert Romániában tanulok és csak románul tudom). Csak "állva" (itt se tudom de talán könnyített vágta) ... nem tudom elvégezni azt a szép hintázó mozgást...amint a ló beindul lefagyok.
2018. máj. 5. 15:19
 15/17 A kérdező kommentje:
*vágtázni
2018. máj. 5. 15:24
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz tanügetni, idomító ülésben ülni, akkor nagyon nem kéne a vágtát erőltetni. Ha megy kengyel nélkül a tanügetés futószáron és szabadon is, akkor talán. De így nem biztos az ülése, nagy az esély egy esésre.
2018. máj. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én is ezt akartam először írni, mint #16, de az az igazság, elég sok olyan lovast látok, aki nem tudja kiülni az ügetést, de szépen vágtázik (a baj akkor látszik, mikor nem sikerül vágtából rögtön lépésbe felvennie, akkor pattog istentelenül). Akár versenyeken is látok ilyent, utoljára 120 cm-es pályán díjugratásban... Nem, mintha ezzel arra biztatnám a Kérdezőt, hogy ezt a helytelen utat kövesse. Az ügetést meg kell tanulni kiülni.
2018. máj. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!