Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A szőrén lovaglás árt a lónak?

A szőrén lovaglás árt a lónak?

Figyelt kérdés

Úgy értem napi sznten kb egy óra.

Elsősorban olyanok válaszát várom, akik régóta minden nap csak így lovagolnak/lovagoltak.

A válaszokat előre is köszönöm:)



2018. ápr. 17. 18:07
1 2
 1/17 anonim válasza:
55%
Én nem lovagolok így , de gondolj bele ha régebben is így lovagoltak az "őseink" akkor nyilván nem azért tették mert evvel ártanának a lónak.
2018. ápr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Az őseink addig lovagoltak így, amíg rá nem jöttek, hogy a nyereg kényelmesebb. Plusz pont lesz*rták, hogy jó-e a lónak, vagy mit érez az állat.

Napi egy óra sok. Néha egy-egy séta nem gond, de a nyereg lényege nem az ülőfelület neked (bár nyilván az is szempont, hogy stabilabban ülsz, jobb az egyensúlyod, és erre kevésbé kell a lónak figyelnie), hanem a nyereg váza, ami eloszlatja a súlyod a ló hátán. Egy jól illeszkedő nyereggel meg lehet előzni a csontkopást, sérvet, rossz tartást, izomgörcsöt, stb. Gondolj bele, a ló hátizmai a martól a csípőcsontig tartanak. Ha az begörcsöl, mit érezhet, ha az ember már egy vádligörcsnél nyüszít...?

2018. ápr. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Várom a további válaszokat!

2018. ápr. 19. 17:07
 4/17 anonim válasza:
82%
Az előző válaszolóval teljesen egyet kell értenem. A nyereg leginkább a ló érdekeit szolgálja, viszont nem lesz semmi baja havi 1-2 alkalomtól. A napi rendszeresség tényleg sok. Tapasztalat.
2018. ápr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
31%
Nem árt neki , én mindig lovagolom szoren a lovam heti 1-3 órát és nem lesz semmi baja ne aggódj 😉 persze az más ha 200 kg mal re ülsz nem 45 el 😄 de tényleg igazából a ló is örül hogy nincs rajta plusz 5 kiló és rengeteg szabadidomitó van aki így lovagolja a lovag és el mondtak mindent élről (foleg angolokat olvastam és tapasztaltam) hogy semmi rossz nincs benne Szv nem kell aggódnod 😄
2018. ápr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
Semmi rossz nincs benne, csak két öklömnyi ponton nyomod az összes súlyoddal a lovat. Tényleg semmi baj nincs vele...
2018. ápr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
A másik meg, hogy lehet, hogy most nincs semmi baja, de könnyen előfordulhat, hogy 5 év múlva nemhogy lovagolni nem lehet, de a karámig sem lesz képes kivánszorogni... A szabadidomítók meg, akik a youtube-on osztják az észt, jó, ha két hónapig látnak egy lovat, aztán visszaadják a gazdinak és hamar el is felejtik.
2018. ápr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

A két ülőcsontocska kisebb területen nyomja a lovat, mint két öklömnyi terület. Ráadásul a legjobb lovas sem tud olyan stabilan ülni, hogy soha, kicsit se mozduljon el. Ez bizony igenis súlyos hátproblémákat okozhat, és nem, nyilván nem egy felülés után, és lehet, hogy még csak nem is egy év alatt. De pár év alatt már jelentősen megrövidítheti a ló használati élettartamát, márpedig ha az a kérdés, hogy meddig szeretnénk aktívan lovagolni a lovat, általában az a válasz, hogy amíg csak lehet, minél tovább.

Utána meg jönnek persze a miért bakol, miért ágaskodik, miért fekszik le a lovassal, miért rohan el, miért dob le típusú kérdések. Biztos nem fájdalmai vannak, szimplán köcsög. Addig nem volt az, de ... Franc tudja, az lett, pont.

2018. ápr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%

Saját tapasztalatból írok :D

Évek óta szőrén lovagolok,nyergelni jó formán csak hosszabb túrákra,terepre szoktunk.Az egyszerű edzések mindig szőrén mennek,és semmi probléma nem volt soha,a lovak köszönik szépen jól vannak...Semmiféle izom,hát stb problémák nincsenek. Szerintem sokkal jobb érzés,hogy érzed a lovat,a mozgását és nem határol el tőle a nyereg (ez persze csak a én személyes véleményem)

2018. ápr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Többen különbözően tapasztaltátok.

Tehát ez lovanként, lovasonként változhat?

2018. ápr. 28. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!