Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A szőrén lovaglás árt a lónak?

A szőrén lovaglás árt a lónak?

Figyelt kérdés

Úgy értem napi sznten kb egy óra.

Elsősorban olyanok válaszát várom, akik régóta minden nap csak így lovagolnak/lovagoltak.

A válaszokat előre is köszönöm:)



2018. ápr. 17. 18:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Az például biztos segít, ha jó ülésed van és nem pattogsz a hátán. De szerintem jobb félúton találkozni, ha nem akarsz nyergelni, vegyél egy jobb minőségű patracot, az oszlat valamennyit a súlyon és te is stabilabban ülsz a ló hátán, nem csúszkálsz annyira. Hosszú terepekre továbbra sem alkalmas, de kiváló ülésjavító heti 1-2 edzésre.
2018. ápr. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem a lovaknak igazából édes mindegy,hogyha igényesen odafigyelva lovagolsz...eleinte amíg belejössz előfordulhat hogy pattogni fogsz de ez sok gyakorlással és kis odafigyeléssel kiküszöbölhető lesz. :) Meg persze ha a kényelem szemszögéből nézzük teljesen más ha szőrén lovagolsz egy hucult ahogy teljesen más az is hogy egy teszem azt pl shagyára ülsz fel...én szerencsés vagyok mert a paci akit lovagolok nagyon kényelmes hátú minden járómódba,marja is alig van(hucul paci egyébként)...viszont ha más lovára ülök fel más érzés lehet a kényelmet,csontozatát tekintve olyankor sokszor kényelmesebb megoldás a nyereg :D

Ember,ló válogatja

2018. ápr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
85%

Nem jó a szőrén lovaglás, tönkreteheti a hátát!


(az eltérő tapasztalatokról meg csak annyit, hogy aki szerint nem árt, annak 0-25% a válasza)

2018. ápr. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
40%
Ennyi erővel ne üljünk lóra,ha "tönrke teheti a hátát"...őseink is így kezdték,az indiánok is szőrén lovagoltak.Semmi probléma nincsen vele.Próbáld ki és majd meg tapasztalod hogy a jobb,kényelmesebb számodra. Hasznos szerintem ha megtanulsz ígyis,úgyis lovagolni...mert nem tudhatod hogy mikor fog adódni egy olyan helyzet amikor valami probélma van sietned kell és nincs idő a nyergelésre.
2018. ápr. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
83%
5.válaszoló te aztán jó nagy hülye vagy... szegény lovak. A sok nyereg nélküli lovaglás tönkreteszi a ló hátát. Egyszer kétszer havonta semmiség, de napi egy óra az sok ás nagyon is árt
2018. ápr. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
néhány alkalomtól semmi baja nem lesz.de ha rendszeresen csinálod az.nem jó.én is csak kb. úgy csinálom hogy hetente csak kétszer de nem olyan hósszú időre mint nyereggel.
2018. júl. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
23%
A szőrén lovaglás egyáltalán nem árt a lónak, ha jó lovasról van szó. Én 26 eve lovagolok, 90%-ban szőrén, van hogy napi 2-3 órát is és 15 éve semmi baja a lónak. És a súlyom is 90 kg, a ló meg alacsonyabb 140 cm magas. Mégsem fáj a háta, mégis van kedve menni, teljes egészségnek örvend.
2020. márc. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!