Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megfelelő ez a tartás?

Megfelelő ez a tartás?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy lovat kb 150-165 cm- eset. Semmiképpen nem szeretném bértartásba tenni mert nem tudják mit kernek már el ott. Lónak ló a társa, ugye tudjuk. Másik lovat nem szeretnék. Inkább egy szamarat vagy valami olcsóbb pónit.


Karám, istálló mérete, igényeik:

Karám Kb 25 × 30 négyzetméteres de ez istállóval együtt. Az istálló 42 m2. Itt lenne a széna is. Beton az alja. Kell szalma? A 42 m2 istállóból 30 lenne az állatoké. Itt tartanám a szénát meg az ápolókat. Nyergesem is van, egy 1×3-mas épület. Vagyis kb 600 m2 kert, karámjuk lenne. Minden nap mozgatva, futószárazva lennének. A ló lovagolva is.


Költségek:

Kb 2 nagy bála széna havonta: kb 10 000 FT

A patájukat nem körmöltetném, hanem 2 hetente reszelném en magam (tapasztalattal)

Ne kezdjétek hogy "az állatorvos így, az állatorvos úgy..." mert tedtvérem állatorvos és nagyon jóban vagyok vele, ezert előnyben vagyok!


De elég nekik ez ELÉG szénával és mozgatással a hely?


2018. máj. 11. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyjából igen,szalma kell alomnak vagy fűrészpor. A körmölés nemsok ,17-20 ezer annyit nem ér h te kontárkodj.
2018. máj. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha kérdés, hogy betonon állasd-e a lovat, vagy sem, akkor inkább hanyagold a dolgot.
2018. máj. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A kérdes hogy szükséges e a szalma a beton talajú ISTÁLLÓRA nem ott állna egész nap, hanem csak este, egész nap a karámban lennének ami fű és homokos talaj!🙂
2018. máj. 11. 16:12
 4/8 A kérdező kommentje:

Szóval hogy ennyi időre kell-e, persze vettem volna szalmát de hogy ha ez a legjobb neki, akkor veszek sokat🙄

Köszi a választ, szóval kell


DE MENNYIT?

2018. máj. 11. 16:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Te kényelmesen feküdnél éjjel a beton ágyban? Szerintem se.
2018. máj. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsi tudom, ahova járok lovagolni ott ridegben vannak es nincs istálló, ezért kérdeztem, KÖSZI😅
2018. máj. 11. 18:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Szamából is mondjuk egy nagy guriga 1 legfeljebb 2 hétig elég ha vastagon almolsz és mindennap trágyázol. Lehet vele spórolni ha csak a száraz almot trágyázásnál külön választod a vizestől és nem dobod ki az egészet.
2018. máj. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 széna bálábol nem fogsz ki jönni ha napi 3x etetsz. Gondolom ott fogod a portán futószárazni/ lovagolni ezért ki fog kopni a fű igy nem fog tudni legelni. Inkább számolj 3-4 db bálával és majd meg látod az igényeit.

Mindenképpen legyen alatta valami a boxba. Forgács vagy szalma így nem fekszik közvetlenül a saját ürülékében/vizeletében valamint nem tud fel fázni. (Hosszú folyamatú lovaknál a felfázás és addig lovagolni se lehet)

A körmölés nem drága nekünk 500Ft/patával dolgozik a kovács a régi kovácsunk (idős már) se dolgozott drágán 1000Ft/pata. 3 havonta jön hozzánk mert lassan nő a patájuk. Húgom tanult kovácsnak meg tudná csinálni de inkább egy tapasztaltabb emberre bízuk. Neked is kellesz hívni kovácsot mivel a nyírbarázdájuk is nő a patával együtt azt pedig ha megsérül sántítani fog a lovad.

Remélem segítettem.

2018. máj. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!