Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek mikor ülhetek rá?

Szerintetek mikor ülhetek rá?

Figyelt kérdés
Tegnap hoztuk el a lovamat és szerintetek mennyi idő után ülhetnék rá? Tudom,hogy meg kell szoknia a helyet meg minden , de atért kb. egy hét múlva ráülhetek szerintetek?? És mit tudnék csinálni,hogy hamarabb megkedveljen??

2018. máj. 12. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
2-3 nap álltalában elég egy lónak hogy megszokja az új helyét de ha egy hetet vársz se baj. Amíg nem ülsz rá csutakolgasd, vezesd körbe, egy kis nasi adás, majd hagyd (ha lehehetséges) hogy maga fedezze fel az új helyét. :)
2018. máj. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Rögtön akár aznap raülhetsz de masnap mindenképpen. Gondolj bele,ha versenyre ekvisznek egy lovat teljesen idegen helyre akkor ott várnak egy hetet?
2018. máj. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Már másnap. Aznap lefutószárazom, bár csak lazán, hogy nézelődjön közben nyugodtan, stb, utána kézen körbesétáljuk levezetsképp a lovardát, másnap meg ráülök. Versenyre se megyek egy héttel előbb, és hagyom ott rápihenni egy hétig, az instant bukta úgy, de jó eséllyel még sérülés is lesz a vége...
2018. máj. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De a lóval tegnap találkoztam életembe másodszor,még nem ismer engem se,se semmit...nem tudom ,hogy jön ide a verseny ,mert versenyre olyan emberrel megy akit ismer és megbízik benne.
2018. máj. 13. 06:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Hidd el, nem lesz a kis lelkének maradandó károsodása, ha két nap után felülsz rá.
2018. máj. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak ez az első lovam és mindent jól akarok csinálni....
2018. máj. 13. 11:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Mert ha pl olimpián nem a saját lovadon kell a feladatot végrehajtani, akkor az, amelyiket kapod, pihen előtte egy hetet? Vagy aki bérel egy lovat helyben egy-egy versenyre...?


Semmi baja nem lesz, csakis a közös munka során fog tudni megismerni téged igazán, ha halogatod, abból nem.

2018. máj. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
(+ a sok állás, pihenés egyébként sem egészséges a lónak, az utána jövő hirtelen munka pedig balesetveszélyes, ha az ünnepi betegséget nem nézzük, akkor is felesleges kockázatot jelent).
2018. máj. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!