Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom megállapítani...

Hogyan tudom megállapítani ügetés vagy vágta közben, hogy a ló helyes lábon megy-e?

Figyelt kérdés
Légyszi segítsetek kezdő lovas vagyok ! Kioktatásokat nem kérek de tanácsot szivesen elfogadok , köszönöm :)

2018. máj. 16. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Visszaváltol Rárón kettő fokozatot és megtekered a ló fülét...

Rossz kategóriába írtad a kérdésed.

2018. máj. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt érzi az ember, főleg fordulásnál, kiskörnél. Próbáld meg, szerintem érezni fogod. De ha még nem érzed, akkor lepillantasz a ló első lábára és onnan látod melyik lábát emeli ügetésnél, mleyik lábra vágtázik. De az edzőnek szólnia kéne. Ügetésnél meg nem a lónak kell helyes lábon menni, neked helyes lábra ügetni.
2018. máj. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Nekem minidg azt mondtak hogy amikor épp emeli a külső elso lábat akkor kell felemelkedni ügetésben.Vagtaban pedig a belső labaval kell “nyújtania”. De mivel meg kezdő vagy gondolom olyan lovat raknak aládl aki magától betud ugrani helyes lábra vagtaban, az ügetes pedig csak gyakorlás és rá erzes kérdése.
2018. máj. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2018. máj. 17. 06:43
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A ló arra a lábra vágtázik, amelyik irányba a gerince hajlik. Ha befelé, akkor a belső lábra, ha kifelé, akkor a külsőre (lenézve látszik, melyik elülső lába lendít hosszan), ha kétfelé hajlik, akkor pedig keresztbe (ez lenézés nélkül is megállapítható, mert baromi kényelmetlen).

Ügetésnél mivel kétütemű, így a ló nem vált, maximum te - attól függően, mikor ülsz le, amikor a belső elsőt, vagy amikor a külsőt teszi le.


Hogy melyik az ideálisabb, azt ki is tudod próbálni akár - az elülső lábak (vágta)mozgását tudod imitálni, vegyél fel egy nagyobb tempót, vegyél be kanyarokat. Melyik lábat célszerűbb terhelni? :)

2018. máj. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ügetésben: mikor a ló a külső lábával lép előre te akkor emelkedsz fel a nyergből.


Vágtában: akkor ülsz jó lábon, ha a belső (melső) lábával lép előbb és utánna csak a külsővel, tudom hogy ez mind gyorsan történik vágtában de egy ifő után majd ráérzel

2018. máj. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vágtában nem ülsz jó lábon, mert akárhogy ülsz, nem tudsz "átülni" a másik elejére, csak a lovat tudod átugratni, azaz megcseréltetni vele a lábsorrendet (áthajlítani a lovat a másik kézre), vagy felvenni, és sarokban (ami az eleve egy hajlítottságot) megpróbálod újra beugratni.
2018. máj. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2018. aug. 15. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!