Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek ha harap a ló?

Mit tegyek ha harap a ló?

Figyelt kérdés
A ló egy 1 éves csikó.

2018. máj. 17. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Húzd el a kezed.
2018. máj. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Finoman csapd orron.
2018. máj. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Harapd meg te is.
2018. máj. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Hogy harap? Agresszív, támad, vagy csak csipked?


Először szólj rá hangosan, akár kiabálva, és told el a fejét. A legtöbb megérti, hogy ezzel túlment egy bizonyos határon, és leállítja magát.

Ha nem, akkor nyugodtan keverj le neki egy taslit. Én soha nem verem a lovat, mert értelmét sem látom, meg lelkileg se vagyok rá képes, de nem szabad ezt ráhagyni.


Semmi baja nem lesz egy taslitól. Viszont ha téged komolyabban megharap, akár el is veszítheted pl. egy ujjadat, vagy plasztikai műtét lehet a vége.

Szóval ne hagyd rá, ha a rászólás, feje eltolása nem használ, akkor legyen egy alapos tasli.

2018. máj. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Agresszív, ő akar lenni a vezető.

Először csak én is hangosan rászóltam hátha megérti, hogy nem lehet de ma már taslit is kellett kapnia. Erre pedig még jobban próbált harapni.

2018. máj. 17. 13:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen fiatal csikóval úgy kell bánni (ha már nincs ménesben), mintha te lennél a vezető a csapatban... nem, NEM (sunyítás, odanézve sunyítás), utána pofon (lábemelés, visszacsípés), ha még mindig szívózik, akkor viszont kiabálva két irdatlan nagy... Tudom, hogy kicsi meg aranyos meg minden, de ne felejtsd el, hogy jövőre 300 kg lesz... Inkább most töröld a programpontot, amíg nincs nagyobb baj. Aki a ménesben nem fér a bőrébe, úgy oldalba teremtik, hogy egy hét múlva is megérzi... Ahhoz képest, hogy egy ló páros lábbal rúgna rá egy idő után, te mit adhatsz neki puha tenyérrel?
2018. máj. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Így-így, ahogy az utolsó írja! Fokozatosság és következetesség, és ha kell, elmenni addig, hogy igenis megérezze, hogy mi a szitu. És bizony-bizony, már a "csúnyán nézést" is jutalmazd, már akkor szólj rá, hogy érezze, már a gondolat megfogalmazódásánál le kell állítania magát, mert ezt a viselkedésformát nem tűröd. Menjen és kekeckedjen a többi lóval, ha mer, pont. Aztán majd azok is helyre rakják az agyát.
2018. máj. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%

A loval NEM KIABALUNK! Testbeszed, ki kell mozgatni, mert a fonok kimozgat (ezert nem szabad ellepni, ha a lo akar kimozgatni minket).

Es fokozatosan fej eltolasatol az odacsapasig.

En meg soha egyetlen loval se kiabaltam, de mindnel elertem hogy engem tekintsenek vezetonek.

2018. máj. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 imadomalovakat válasza:
100%
Néha segít ha felemeled a hangod. Az én lovam is meg akart harapni. Erőteljesen rászóltam és elmaradt. Vannak lovak amik a szóból vagy a hangsúlyból is értenek. Nem azt mondom, hogy ordibáljunk vele. De ha kell emeld meg a hangod. Ha nem hagyja abba, csináld amit az előző válaszokban leírtak. Most még lehet, hogy megsajnálod mert még csak 1 éves. De hidd el nem lesz ez olyan cuki ha majd 5 évesen is ezt csinálja. Most kell megtanítani arra, hogy kettőtök közül te vagy a dominánsabb.
2018. máj. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!