Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagoltam, de félek a lovaktól?

Lovagoltam, de félek a lovaktól?

Figyelt kérdés
Tanultam lovagolni, el is jutottam egy középhaladó szintig. Aztán feltettek a lovardaban egy fiatalabb, szaladósabb lóra, amihez nem éreztem elég képzettnek, ügyesnek és magabiztosnak magamat. Azóta abbahagytam a lovaglást, de hogyan kezdjem újra, ha van bennem félelem a lovaktól, ez miatt?
2018. máj. 21. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor a lovaktól félsz vagy attól hogy nem vagy elég ügyes?

Mert ha csak szimplán a lovaktól félsz akkor azon könnyen lehet avval segíteni ha csak simogatod őket esetleg kiviszed legelni, vagy csak sétáltok ketten.

Ha meg attól hogy nem tudod irányítani a lovat, akkor csak kérd meg nagyon szépen az edzőidet hogy jámbor, nyugottabb lóra ültessenek

2018. máj. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes elmenni egy lovardába, elmesélni, mi volt, és megkérni, hogy ha van valami extra nyugis darabjuk, azzal összehaverkodhass. Elég, ha csak ott vagy mellette, és rájössz, hogy egy rossz élmény lóháton nem jelenti azt, hogy minden ló minden esetben bántani akar. Ha ezt a lépést meg tudod tenni, talán tovább is tudsz haladni. Én is hasonlóan jártam, hosszú évek óta lóápoló vagyok, velük élek, halok, nagyon szoros a kapcsolatom mindenkivel, de nekem elég a futószárazás meg, hogy a közelükben lehetek és gondoskodom róluk, nem vágyom a hátukra. Találd meg a saját utadat. Lehet, hogy évek múlva te leszel a legjobb fotós vagy akupunktúrás vagy csontkovács, akármi. :)
2018. máj. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jogos a kérdés, igazából attól félek, hogy irányítani nem fogom tudni.
2018. máj. 22. 10:36
 4/7 A kérdező kommentje:
És nagypn szépen köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!
2018. máj. 22. 10:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Senki se úgy születik, hogy tudja irányítani, az évek munkája. Sőt, a ló sem úgy születik, hogy lehet irányítani minden helyzetben - az is évek munkája. Úgy tartja a mondás, hogy képzett lóra képzetlen lovas, képzetlen lóra képzett lovas való.

Ha a szintednek megfelelő lóra kerülsz, az magabiztosan tud megtanítani arra, amire azon a szinten szükséged lehet, és ha ehhez megfelelő az edző is, akkor nagy baj már nem lehet, mert ő tudni fogja, mit várhat el, és mit hogyan, mikor kell tanítani.


Ezzel együtt is, egyetértek azzal, hogy nem kell mindenkinek a hátukon ülnie. Lehet kézen dolgozni, futószárazni, hajtani, patkolni/körmölni, csontkovácskodni, orvoslást tanulni, terápiázni, stb. Azt csináld, amihez tényleg érzed magadban a kedvet velük kapcsolatban, mert abban fogsz igazi örömet találni. Pl. egy nagyon jó lovas barátnőm szerintem, ha fizetnél neki, se ülne rájuk. De eszméletlen ügyesen fog be több lovat is, nagyon ügyesen hajt.

2018. máj. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 G. M. ***** válasza:
Szia, bennem is megvolt ez a félsz, és erre az a legjobb megoldás, hogy megkéred az oktatód menjen melletted, amikor lovagolsz. Ha jó oktatód van meg fogja csinálni. És egy idő után majd ráérzel, és menni fog félelem nélkül is.
2018. jún. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát. Szívesen folytatnam a lovaglást, de westernben, de hajtani is szívesen hajtanék, de arra a környékemen semmi lehetőségem sincs.


Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét! :)

2018. jún. 11. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!