Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Néha kirug. Mit tegyek?

Néha kirug. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Iszonyat puha szájú lóról van szó, szinte csak a szar súlyát kell érezni első lovaglásoknal a kezedbe (nem én lovagolok először, hanem a lovon lovagolok, mert most vettük nemrég) egy ideje léptem vele, semmi. Sarkam is kint volt az oldalabol. Száját tuti nem teptem. Lehet h a zab? Bár meg csak 2 napja kapott lovaglás előtt. És amikor ugetesbe akartam indítani kirúgott egyet (nem bakolt) aztán már lépésnél is egyet. Ilyenkor kell büntetni vagy csak bohockodik? Őszintén, kicsit fusztral h elindítanam ugetesbe és bakol egy rohadt nagyot én meg repülők. De lehet h nem. Nem is ez a baj. Csak igazából nem szeretnénk elrontani a lovat azzal h büntetjuk (meg nem volt rá példa) vagy lehet h pont azzal rontanank el h nem buntetjuk. A másik az h a legelojen lovagoltam vele, mondhatni elég nagy karamban és lehet h ez zavarta h o ott éli mindennapjait és ott lovagolok vele, de azt meg nem szeretném ha leesnek kint (lovat tartunk jo körülmények között de palyank az nincs sajnos) de van egy pálya szeruseg ahol le van nyírva a fű (természetesen a legelon kívül) és azt lehet használni pályának. Értelmes válaszokat, ne legyenek túlságosan kioktatoak, de azért mondjatok meg legyszi, hogy ezt hogyan lehetne korrigálni. Koszi!! :))
2018. jún. 4. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy edzőt, aki megnéz titeket. Távgyógyításban lehetetlen megmondani, mit kellene másként csinálni. Mozgatva, futószárazva mennyit van? Mielőtt megvettétek szépen ment?
2018. jún. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak rádpróbál és hiszti, most teszteli meddig mehet el. De akár felszerelés miatt is lehet. Látni, lovagolni kéne, mert így nem lehet megoldani.
2018. jún. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hat elvileg a régi helyen szépen ment..amúgy a felszereléssel nincs gond, sima zabla meg kantar egy orszijjal. Futoszarazva van, de azt nem nézem h mennyi időt, csak addig megy amíg nem megy neki szépen (nem 5 percről van szó, kb. 1 óra). De azért az se naponta.
2018. jún. 5. 20:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor te is érzed remélem, hogy a gond miattatok lépett fel.

Lovat - átlagos lovat feltételezve - hetente kétszer-háromszor rendesen, nagyjából háromszor átlagosan kellene lefárasztani, és egy pihenő napja van, amikor csak padikba megy. Így volna ideje regenerálódni, de tud fejlődni is.


A futószárazás a lónak se nagy élmény. Mit értesz rajta, hogy amíg rendesen nem megy? Mit csinál?


Nagyon kellene nektek valaki, aki megnéz titeket.

2018. jún. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A futószár lehet a lónak élmény, és fejlődési forrás, ha normálisan van csinálva. Tehát mintha lovas ülne rajta, normális átmeneteket, tolódásokat, hajlításokat kérnek tőle, stb., és nem csak addig kergetik körbe-körbe, amíg már nincs életkedve tiltakozni/bohóckodni/egyáltalán keringeni.
2018. jún. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ebben teljesen igazad van, de amit írt, az alapján addig fut körbe a ló futószáron, amíg el nem fárad és már "rendesen megy".
2018. jún. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

De egy rosszul felfekvő nyeregre vagy hevederre is rúghat. Futószárazni mindig lekötéssel kell, futószárat belső zablakarikába csatolva, és úgy, ahogy kell felépítmény, ahogy lovagolnál is.

Tehát legyen szigorúan lépés a bemelegítés, aztán ügetés, egy kis vágtamunka (szépen előkészítés, beugrasztva nem belekergerve), majd kézváltás, pár kör lépés, ügetés, vágta, elvezető ügetés és lépés. A végén a kikötőket már lecsatolom a lépéshez. Sok iramváltás,fokozás,szűkíteni,tágítani a kört, cavaletti, ezekkel mind lehet dolgoztatni a lovat futószáron.

Amúgy lovagláskor csak alattad csinálja vagy mással is bohóckodik?

2018. jún. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, azt kihagytam, hogy nálam a futószár max 40 perc, ennyi bőven elég.
2018. jún. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem csak alattam csinálja, és cavalettizni szoktam futoszaron. A másik az h “amíg rendesen nem megy” azalatt nem ezt értem h kifarasztom, hanem pl megtanul rendesen beugrani vagtaba, nem elrohanni, hangra menni. De ezt persze nem egy futoszarazas alatt, hanem amikor már észreveszem h kapisgalja akkor bekenhagyom és átmegyünk pl a cavalettire :) szerintetek egy héten 2 pihenő sok neki? Aztmondtak h meg ne adjunk neki zabot
2018. jún. 17. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!