Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Folyton bakol a lovam! Főleg...

Folyton bakol a lovam! Főleg vágtában, de néha ügetésben is. Mit lehet tenni, hogy ne tegye ezt? Hogy lehet kiülni?

Figyelt kérdés

Egy hucul-hafflingi 11 éves kancáról van szó.

Decemberben van most 4 hónapja nálunk. Én 13 leszek 3 hónap múlva, apának van másik lova. Együtt szoktunk kimenni lovagolni hétvégenként, ha nincs nagy latyak.

Voltunk még szeptemberben kint vele a sóstói erdőben lovagolni, akkor már vágtáztam is vele.

Semmi baj nem volt vele, szépen ( rázósan) ment vágtába, ügetésben, mindenhogy.


Most meg az elmúlt 5 alkalomból 4 x bakolt vágtában, de egyszer ügetésben is. Az utóbbi 3 alkalommal, már futószáron voltam, és utoljára, a futószáron kívül nekem is a kezemben volt a kantár, szájában a zabla.

5-ből 2x leestem, máskor a nyakán kötöttem ki, vagy épp csodával határos módon a nyeregben maradtam.

A bakolása úgy néz ki,mint egy hintaló. Az első 2 lábáról a hátsó 2 lábára ugrál, előre-hátra! nem nagy bakolások, de épp elegek ahhoz, hogy leessek vagy nagyon megijedjek.


Fogalmam sincs miért csinálja. Nyeregtörés nincs rajta, heveder megfelelően szoros, és ha velem van baja, akkor a sóstói erdőben miért ment úgy, mint a kis angyal?


Nálunk van, NEM bértartásban, NINCS boxban, 3 kertnyi helyen a másik lóval annyit mozoghat, amennyit akar. Széna reggel-este odaadva, fél-fél vödör szilvalekváros doboznyi tengeri+ zab, mindkét lónak. És a legutóbbi 3 bakolás előtt futószárazva volt, rendesen lemozgatva/ kifárasztva, lecseszve, amikor ledobott.


Én mindent megteszek érte, tőlem kap enni szénát, abrakot, répát, én kefélem le, fésülöm meg a sörényét, nyergelem fel, lovagolok rajta, simogatom, beszélek hozzá, és igen, ha kell, és a szemem előtt csinálja, vagy amikor rajta ülök, akkor leszidom. Nem ütöm meg erősen soha, max a füle közé, vagy az orrára gyengéd, jelzésértékűen, ha rárúg a másik lóra, vagy harapdál. (nagyon ritkán harap, inkább nem is harapás, csak kis csipkelődés, az ajkaival kóstolgat)

Egyébként 2x lefeküdt velem, amikor rajta ültem, és egyszer egy kicsit felágaskodott, de az egy megijedés következménye volt.


Szerintem következetes vagyok, sokszor dicsérem, ha valamit jól csinál, leszidom, ha rosszat csinál, és mégis el akar távolítani a hátáról. pedig bakolás után mindig megyek vele tovább, nem az van, hogy ha bakol, akkor mentesül a munka alól, ezt nem akarnám , hogy megszokja. Kérnék pár hasznos tanácsot, véleményt, előre is köszönöm!



2017. dec. 10. 18:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ez nem épp idevág, de Nyíregyházi vagy? :) Nem is tudtam hogy a Sóstói erdőben lehet lovagolni
2017. dec. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
55%
Szia!
2017. dec. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
82%
Én a helyedben nem etetnék kukoricát csak nagyon kicsit mivel a kukorica nem épp tesz jót a lovaknak, nagyon könnyen bekólikáznak tőle. Illetve én még azt javasolnám, hogy egy keményebb embert feltenni rá aki jól helyrerakná ha ilyeneket csinál. Neked pedig azt tudnám mondani hogy nyugodtabb lovon fejleszd az ülésed és akkor ilyen helyzetekben nem esel le. :) Remélem tudtam segíteni
2017. dec. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy tudok segíteni :D de én ís voltam így egy lóval, sokat estem. Nem lehet hogy jó kedvében csinálja? Majd egy idő után már nem estem le, megtanultam kiülni a bakolásait.
2017. dec. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Szia! Nyíregyházi vagyok, pontosabban nyírszőlősi, és a hátunk mögött pár km-rel van a sóstói erdő, meg a múzeum falu. Szerintem nyugodtan lehet lovagolni, végül is, az erdei tornapálya területén szokott lenni lovaskocsizás is, meg apa is szokott az erdei tornapályán lóval fellépni. Inkább bemutató szerű, tudod, kicsi ovisnak elmagyarázni, hogy mi a nyereg, meg aló, aztán menni velük pár kört, hogy tudják, milyen jó is az a lovaglás. :D <3
2017. dec. 10. 18:45
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Sóstói lovasklubban dolgoztunk apukámmal nem olyan régen, csak azért kérdeztem. :)
2017. dec. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%
Vagyis mi mozgattuk le a tulaj lovait, meg apukám belovagolt egy csikót.
2017. dec. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! igen, lehet, hogy tudja, hogy én vagyok rajta, hangból, súlyból, meg lát. Megterhelni biztos nem terhelem, mert 36 kg vagyok, vékony, 7.-es , az osztály legalacsonyabb, legvékonyabb lánya. Valószínűleg épp ez a baj, nem elég határozott a hangom, olyan, mintha rajta se lennék, nem elég erős a szorításom. (láb, has alatt) Bár eddig az osztály összes fiúját legyőztem szkanderben, meg amikor úgy volt, bunyóban. :) Nem menőzök ezzel, csak megemlítettem. :)
2017. dec. 10. 18:50
 9/28 A kérdező kommentje:
január-február környékén fog jönni hozzánk Spekker Mariann, apa egy közép-távoli ismerőse, aki idomít lovakat, tart is, és ügyességi, meg más versenyeken is szerepel, egy indián tarka ménnel, igen sikeresen. Direkt ezért hívtuk el, csak addig se akarnám, ha leesnék, valamim eltörne, stb... Még soha nem tört el semmim. :D
2017. dec. 10. 18:55
 10/28 anonim ***** válasza:
91%
Eddig futószárazni sem tudtad... A ló meg nem hülye, pontosan tudja, hogy téged le tud rakni, ha éppen nem akar valamit. Az, hogy kint terepen elfoglalta magát a nézegetéssel, egy dolog. Bent meg unatkozik, több ideje van, ergo hamar talál elfoglaltságot. A többit szerintem a futószáron meg akar ölni kérdésednél leírtuk...
2017. dec. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!