Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagy modortalanság lenne...

Nagy modortalanság lenne egyszerre két lovardába járni?

Figyelt kérdés

Heti egyszer járok egy lovardába. Szeretek ott lovagolni, nagyon lelkiismeretesek az oktatók, látszik, hogy nem a pénzedre hajtanak, hanem céljuk a minőségi lovasoktatás.

Valószínűleg a fentieknek betudhatóan viszont nagyon zsúfolt, sokan járnak oda. Szoros nagyon a beosztás. Pèldának okáért: kerek egy ève járok oda, ès mèg egyszer sem volt lehetőségem lovat nyergelni, leápolni, stb

Akkora a rohanás mindig..

Most nyáron azt hinnè az ember, hogy nagyobb a nyugi, de csak még nagyobb a káosz a táborok miatt.


Emellett mostantól beleférne az időmbe a heti 2x lovaglás, de sajnos már nem tudnak még egy alkalommal bepasszírozni sehova ott, ahova járok.

Van a közelemben még egy lovarda, csak jókat hallok róla, gondoltam elnézek oda is..



Mi erről a véleményetek?

Tudom, hogy nem illő, és bűntudatom lenne. Azonkívül nem szeretnék titkolózni, de nem is akarnám, hogy napvilágra kerüljön a dolog..

A lovardát otthagyni semmikèpp sem szetetném, de örülnék, ha bővíthetném a lovastudásom.



2018. jún. 20. 19:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem hogy modortalanság, szerintem egyenesen szuper ötlet több helyen lovagolni, ha van rá időd/anyagi kereted. Ha egy oktató ebből problémát csinál akkor azt ott is lehet hagyni...

Iszonyatosan sokat dob a tudásodon az, hogy többféle lovon lovagolsz különböző mozgással, személyiséggel, nem csak mindig stabilan a Bogárra ültetnek fel aki a fenti rövid falon az oszlopnál meg szokott ijedni. Megtanulsz sokféle helyzetet kezelni. Arról nem is beszélve hogy minden oktató (sajnos... valahol) másféleképpen oktat, magyaráz, máshogy próbál az üléseden csiszolni. Az is mindig jól jön ha többféle - remélhetőleg jó - tanácsot hallasz. Most tervezek én is újra nekiállni órákat venni, de két kiszemelt oktatóm is van..lehet én is eljárok mindkettőhöz. Sok sikert!

2018. jún. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
73%
Hát nekem ezzel kapcsolatban elég negativ élményeim vannak. Egy látszólag nagyon jó lovardában jártam fullos lovak (igaz kicsit fásult) meg versenyzés és lenézés de minőségi oktatás. Majd ez átment abba hogy csak annak van minőségi oktatás aki többet fizet. Sajnos 50k nem tudtunk akkor fizetni egy lovastaborert amiben többet barkacsolsz meg metanol ezért máshova mentem ahol 20k volt 3nap de az tömény lovaglás meg túra is volt. Eléggé megszerettem itt az embereket ezért néha néha vissza mentem egy egy terepre vagy pályára. Ahha, csak aztán az előző helyen ezt megtudták és utána ment a lehúzás, meg teljesen máshogy kezeltek. Utána volt a felveteli idoszakom es rohadt sokat kellett tanulnom ezért egyaltalan nem jártam lovagolni. Amikor felhívtuk tavasszal a régi helyet akkor össze vissza kamuztak és nem akartak időpontot adni.
2018. jún. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

*métázol

Elnezest a hibákert csak telefonrol írtam.

Ettől függetlenül te lehet hogy szerencsével fogsz jarni, ez nagyon függ a oktató mentalitasatol is.

2018. jún. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Én amondó vagyok, hogy mindenki ott ló ázik, ahol akár. Mivel a jelenlegi lovardát nem tudja kielégíteni az igényeiket, így érthető, ha más helyet is megnézel. Ha emiatt bepukkad az oktató, akkor elég buta.
2018. jún. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

#11 Köszönöm, neked is sok sikert!:)

#12 Sajnálom, hogy ez lett a vège.Szerencsère azèrt kétlem, hogy nálunk ilyen végletekig menne a dolog..

Örülök, hogy megtaláltad a neked való lovardát!

2018. jún. 20. 23:18
 16/21 A kérdező kommentje:

#14 Köszönöm a választ:)

Igazad van!

Csak lehet, hogy nem mindenki képes elsőre ilyen racionálisan megközelíteni a kérdést, még ha nem is buta.

(Mint pl én. De már meggyőztetek)

2018. jún. 20. 23:26
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Van egy bizonyos fajta hűség az adott lovardához, de ez kb ki is merült abban, hogy őket kérdezted meg először, hogy tudsz-e többet lovagolni. Ha nem tudnak a több pénzedért több szolgáltatást adni, mész máshova vagy máshova is.. Az csak a javadra válik, ha több lovat, több nézőpontot ismersz meg. Arról már nem is beszélve, hogy a helyes nyergelést, kantározást, lovak körüli tennivalókat minden lovasnak ismerni kell. Erre itt, ahogy írod, nincs lehetőséged megtanulni. Abban meg igaza volt az előzőknek, hogy ha emiatt nekiáll parádézni a jelenlegi oktatód, már ki is töltötte a szegénységi bizonyítványát, és jobb, ha porolsz mihamarabb. Nálunk sem végtelen a kapacitás, de ha valaki azt mondja, hogy heti egyszer itt, heti egyszer máshol lovagol... Kedves egészségére! Maximum megkérdezzük, hogy ott mi más vagy mit tanult.
2018. jún. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Viszont ha jobbat tapasztalsz, mint a másik lovardádban, akkor ne kezd el kutyázni a régi helyed.

Nemrég jött egy új lovas hozzánk, egész ügyes, de egyszerűen nem tud segítségeket adni, össze-vissza rúgdosta a lovat. Akkor kicsit elbeszélgettem vele, elmagyaráztam a segítségadások miként mit mikor és miért adunk. Utána elkezdte mondani, hogy tök jó, mert ezeket a régi lovardában nem mondta senki, meg hogy milyen egy szar hely volt, a miénkhez képest, mert nem volt a helyzet magaslatán az oktató sem. Aztán intettem neki, hogy lehet, hogy ezt nem magyarázták el, de ülni megtanult a lovon szóval annyira csak nem volt rossz az a hely, a másik az, hogy rossz hírt nem illik kelteni, eljöttél kész, ha valaki kérdezi, akkor inkább mondd azt, hogy ez közelebb van.

Sajnos felénk a lovas társadalom eléggé képmutató, közben mindenki ott fúrja a másikat, ahol éri. Én szeretnék jó viszonyt ápolni a többi edzővel, mert mindenkinek megvan a maga erőssége, viszont a gyengesége is, amit általában a mások szidásával lepleznek, amit nem igazán díjazok.

2018. jún. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Többféle hely, többféle tapasztalatot ad. Mindenképp csak jól jársz. Mint ahogy mások is mondták, nem kell az orrukra kötni, de akkora államtitkot sem kell belőle csinálni.
2018. jún. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 G. M. ***** válasza:
24%
Szia! Szerintem nem jó ötlet. Nem azért mert modortalanság, hanem mert nem segíti elő a fejlődésed. Minden lovarda máshogy oktat, van ahol (bár ugyanaz a szakág) egész máshogy kell lovagolni a lovakat. És nekem már az sem szimpatikus amit a mostani lovardádról mondtál. Azért nincs idő nyergelni, mert az egyik gyerek lepattan, aztán a másik fel? Vagy egész nap nyeregben állnak a pacik? Egyik sem lóbarát megoldás..
2018. jún. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!